Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Lakse je industrijskim fenom zato sto jace greje,ja sam uspeo i sa malo skupljim fenom ali je bilo dosta sporo zato sto dok grejes jedan deo onaj deo koji si vec grejao ohladi se dovoljno da nemoze da se odvoji staklo od kucista i tako sve u krugu,zato je bolje sa industrijskim fenom koji greju i do 400 stepeni i jace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to :)

Photo0007.jpg Photo0008.jpg

Vidiš koliko ostane te gume i na staklu, većina ostane u žljebu fara, ništa nemoj od toga da skidaš, samo eventualno to što se raspalo malo i razvuklo dok si otvarao. Isto tako ga vratiš, prisloniš staklo na kućište, stisneš koliko možeš i onda zagrevaš lagano okolo i stiskaš dok ne legne skroz. Možeš uzeti i neke stegice pa to učvrstiti malo dok se ne ohladi, ali može i bez toga :)

Edited by Vule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari kakva je vidljivost sa xenonima po kiši i mokrom kolovozu? Oči su mi ispale sad kad sam se vraćao iz Pančeva sa običnim fenjerima koji su inače u odličnom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vule lepo ti to slikaj step by step da vidimo! Meni se kod mareinih projektora nesviđa cut-off previše je odsečen ako stavim na nulu, lepo je postavljen levi far a desni sija u saobraćajne znakove kao da sam u vegasu i onda mi je kompromis da ih stavim na 1. Elem kad bih stavio xenone, da li bi morao da ručno na one šrafove podešavam farove ili bi to bilo to samo montaža i teraj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene (mogu reći) da nema razlike u intezitetu.

Isto se vidi i svjetle kao i obična svjetla?

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maki hoće da kaže koliko sam razumeo pa makar padale i pečene ševe sa neba on vidi isto jer čoek ima MORIMOTO projektore koji ispaljuju sunčevu svetlost :lol: :lol: :lol:

Jel tako Maki?????Taj MORIMOTO hebe keve za sve novce!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja baš naletim na Marimota :wallbash:

Neka mi neko odgovori ko ima ove socijalne xenone :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vule lepo ti to slikaj step by step da vidimo! Meni se kod mareinih projektora nesviđa cut-off previše je odsečen ako stavim na nulu, lepo je postavljen levi far a desni sija u saobraćajne znakove kao da sam u vegasu i onda mi je kompromis da ih stavim na 1. Elem kad bih stavio xenone, da li bi morao da ručno na one šrafove podešavam farove ili bi to bilo to samo montaža i teraj!

Ma davno sam ja ovo radio, nema više slikanja :D

Što se tiče cutoffa, postoji rešenje - http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=55382

I ja baš naletim na Marimota :wallbash:

Neka mi neko odgovori ko ima ove socijalne xenone :D

Uzmi 4300k, onda nećeš imati problem sa vožnjom ni u kakvim vremenskim uslovima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što Jovan reče - hebene i pečene sa neba ševe! :laughing:

Izvini Nidžo što nisam bio precizniji u odgovoru, ali htedoh reći da nema razlike (ima, ali su minimalne) u intezitetu tokom vožnje po kiši i po čistom vremenu - sa morimotom i ksenonima od 6000 k (idealni rezultati se dobijaju sa 4300 k, kao što Vule reče).

Videću kada bude bila neka magla da slikam, ali već je Vule kačio te slike.

Sa klasičnim projektorima koje Marea fabrički ima ugrađene, bilo je problema...sećam se da je vožnja bila "mučenje". Sada nemam problema ni prilikom magle. :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljam onda ksendže na listu za ugradnju :) Ne trebaš kačiti slike, dovoljno mi je ovo što ste vas dvojica rekli :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kakav bi se efekat dobio kad bi se izvadili projektori iz mareinih farova i nabudzili u stilove farove i staviti xenon sijalice?i normalno izvadili cutoffove iz njih :)

Edited by BojmeNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

NAjbolje bi bilo kad bi morimote ugradio u veliko mareino svetlo plus xenoni na njene standardne projektore i imati 2 oborena i dugo, malo ispreplitati žice i cepaj......

A kakvi Farovi od stila na Mareu lelele, da mogu Stilovi Farovi da stanu samo u marein gepek haahahhahahha.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam farove za trojac Bravo/Brava/Marea uopšte vizuelno ne ulivaju poverenje i u saobraćaju što vidim svi zamućeni i zatamljeni. Blagi užas, dobro je što neko pokušava da koliko može izvuče nešto iz fenjera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jovane ja sam mislio da izvadim projektore iz mareinih farova i da stavim u farove od stila ako je izvodljivo uopste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preteško bi bilo za montažu, a i ne bi se baš usrećio sa odnosom uloženog truda i dobijenog rezultata.

Metnuti Morimoto u Stilove farove je već pravi posao, em je lako za ugradnju, em sija fenomenalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Em je glupo, s obzirom na to koliko je Morimotu pala cena, baktati se sa bilo cim drugim u poredjenju sa tim sta dobijas.

@Nidzo

Kako su ti vec Maki i Vule rekli - ako te zanima cisto funkcionalnost (podrazumevajuci i vidljivost nocu po mokrom), nista preko 4300K.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro pricamo jbg , nemojte odmah da se ljutite :cheers: hehe

Edited by BojmeNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Em je glupo, s obzirom na to koliko je Morimotu pala cena, baktati se sa bilo cim drugim u poredjenju sa tim sta dobijas.

@Nidzo

Kako su ti vec Maki i Vule rekli - ako te zanima cisto funkcionalnost (podrazumevajuci i vidljivost nocu po mokrom), nista preko 4300K.

Da, da, ne treba mi fensi izgled samo funkcionalnost tako da će 4300k biti moj izbor :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vidis kako sa njima nocu po mokrom sljaste bele linije po putu i uopste je vildljivost u tim uslovima skroz OK. Sve ovo sto ide u plavlji deo spektra (sa vecom kelvinazom) "pojede" voda na putu.

Samo jos da su ti farovi OK i lepo nastelovani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

BojmeNS nisu Mareini projektori nešto posebno ali sa dobrim ksenonima završavaju posao, ali morimoto je NEPREVAZIĐEN. I Nešto sam se ozbiljno napalio da ih kupim.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...