Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Nisam znao da moze da bude ovolika razlika, a da li ti ultra fast balast mogu da sluze za blicanje? I koliko je to zdravo za sijalicu? Po mom misljenju xenon samo u kombinaciji sa projektorom (bi-xenon) moze da sluzi kao dugo svetlo, tj za blicanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slažem, nikad ne bih nekome preporučio xenon za odvojeno dugo, koliko god brzi balasti bili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanjce,xenoni za punta mk1 neki pristojni da svetle lepo koliko para? Sta valja uzeti..

Hvala pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam Xenone, koliko ja znam budzene i jedan je crk'o. Treba mi preporuka kod kog elektricara da odem jer mi rekose da se ne bave svi Xenonima a ja nemam blage veze gde da odem. Inace i drugi Xenon radi tek kad 2. put ukljucim svetla tako da se bojim da je problem malo ozbiljniji od zamene svetla.

Od saveta sam dobila da treba da trazim da mi majstor prvo kaze koje ksenone imam, kako bi znala koje da kupim pa da mu donosim da mi ugradjuje.. ne znam ima li varijanta gde majstor ujedno i prodaje Xenone pa da sve zavrsim na jednom mestu....?

Probala sam da citam temu od pocetka ali otprilike ne rauzmem ni jednu jedinu recenicu tako da bi mi znacila bar informacija za majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi se kod forumasa yuhice... Bear+ac balasti sa ugradnjom oko 55€ ... Ja prezadovoljan na Stilu

Dal ima smisla ugradjivati ih na Punta mk1 kad ima one budji farove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se vec neko vreme razmisljam da ih ugradim ali me takodje brine to sto imam "budj" farove sto kaze sale, tj obicne, ne ove kao na marei sa socivom i ravnim staklom.. A mnogo mi jos 60 eur da dajem i za farove

Nije mi cilj da to dobro izgleda, nego da mi osvetljava put, pogotovo po kisi

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih kakvi ste menađeri! :D . Dama traži pomoć, a vi ko zna o čemu :)

Ljudi imam Xenone, koliko ja znam budzene i jedan je crk'o. Treba mi preporuka kod kog elektricara da odem jer mi rekose da se ne bave svi Xenonima a ja nemam blage veze gde da odem. Inace i drugi Xenon radi tek kad 2. put ukljucim svetla tako da se bojim da je problem malo ozbiljniji od zamene svetla.

Od saveta sam dobila da treba da trazim da mi majstor prvo kaze koje ksenone imam, kako bi znala koje da kupim pa da mu donosim da mi ugradjuje.. ne znam ima li varijanta gde majstor ujedno i prodaje Xenone pa da sve zavrsim na jednom mestu....?

Probala sam da citam temu od pocetka ali otprilike ne rauzmem ni jednu jedinu recenicu tako da bi mi znacila bar informacija za majstora.

Ja znam za Daču "Viteza" iz Batajnice da prodaje i ugrađuje Xenone. Možda se još neko javi sa predlozima ali eto barem jednog smo nabrojali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj stav je da xendze uvek imaju smisla. Ali samo 4300 ili 5000k

Pa i ne baš... Ako imaš neki auto sa farovima sa rebrima (Mercedes 190 recimo, Jugo ili slično, čak i Lybra), sve što ćeš da postigneš je da ubiješ i oslepiš ljude iz suprotnog smera, koliko god ih ti dobro naštelovao, "glare" uvek postoji i katastrofalno smeta u takvim farovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost, da. Pronašao sam dve slike:

1. Moja Brava sa fabričkim farovima sa rebrima na staklu, tek ugrađen xenon, lepo naštelovan po PS-u

SDC10025.jpg

2. Moja Brava sa ugrađenim Morimoto projektorima u farove od Maree

DSCF2447.jpg

Može se lepo čak i na slici videti razlika, uživo je doduše to malo blaže i kod jednih i kod drugih farova, ali ovi bez projektora smetaju jedno 8x više onima iz suprotnog smera...

Neko će verovatno reći "da, ali bolje sijaju farovi bez projektora", pa eto čisto i to odmah da rešimo:

1. Farovi bez projektora sa rebrima

26122010054.jpg

2. Farovi sa fabričkim projektorom

IMG_0175.jpg

3. Farovi sa Morimoto projektorom

IMG_3043.jpg

Dakle, ne samo da ćete ugradnjom projektora (farova sa projektorima) daleko manje smetati onima iz suprotnog smera, nego ćete imati i daleko bolje svetlo, ravnomerniji, širi i duži snop.

Farovi bez projektora mogu da ostave dobar utisak u gradu recimo, jer većinu svetla koncentrišu ispred auta, pa to deluje wow, ali čim se izađe na otvoren put ili ode u mrkli mrak, projektori rasturaju obične farove u svakom smislu. Ne daju toliko svetla ispred auta, nije izraženo i ne dominira ni u jednom predelu nego je izuzetno "izbalansirano" ako tako mogu da kažem. Zašto je ovo bitno? Pa idemo čistom logikom, ukoliko većinu svetla imate ispred auta i taj deo vam je najsvetliji, koliko će ljudsko oko moći da vidi dalje od toga? Sve ostalo će biti tamnije i u principu ćete odlično videti 20-30 metara ispred auta, a dalje će da bude crna rupa u koju ćete da vozite... Mislite o tome :)

Edited by Vule

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima , Sretna Vam nova godina i sve najbolje.

Zanima me da li na Fiat Stilo mogu , sa nekim prepravkama , da se ugradi bi xenon set ili npr skuplja varijanta projektor?

Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da moze, ugradnjom projektora dobijas bixenon svetla. Imas na forumu ljude koji se tyime bave i mozes videti njihove radove u prodaja/kupovina pa clanske pogodnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih kakvi ste menađeri! :D . Dama traži pomoć, a vi ko zna o čemu :)

Ljudi imam Xenone, koliko ja znam budzene i jedan je crk'o. Treba mi preporuka kod kog elektricara da odem jer mi rekose da se ne bave svi Xenonima a ja nemam blage veze gde da odem. Inace i drugi Xenon radi tek kad 2. put ukljucim svetla tako da se bojim da je problem malo ozbiljniji od zamene svetla.

Od saveta sam dobila da treba da trazim da mi majstor prvo kaze koje ksenone imam, kako bi znala koje da kupim pa da mu donosim da mi ugradjuje.. ne znam ima li varijanta gde majstor ujedno i prodaje Xenone pa da sve zavrsim na jednom mestu....?

Probala sam da citam temu od pocetka ali otprilike ne rauzmem ni jednu jedinu recenicu tako da bi mi znacila bar informacija za majstora.

Ja znam za Daču "Viteza" iz Batajnice da prodaje i ugrađuje Xenone. Možda se još neko javi sa predlozima ali eto barem jednog smo nabrojali :)

Hvala na infu.. evo ja se raspitujem za jos kojega al slabo ide...

Zna li neko da li je moguce vratiti normalna svetla umesto xenona? Pretpostavljam da je glupo pitanje ali zaista nemam pojma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da vratis fabricke sijalice. Ali kad vec imas ugradjene ksenone mozda je bolje da ih osposobis nego da ih skidas. 10e kosta par sijalica a i balasti su 10-30e komad. Bolje ce da svetle od fabrickih sijalica. Da ne davim ovde poslao sam ti poruku pa vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li na Stilu izbacuje neku gresku rada sijalica pri ugradjivanju ksenona, kao da na primer ne radi neka sijalica pa izbaci gresku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne izbacuje greske. Moze da se desi samo da pokaze gresku, kada umesto pozicija stavis diode bez pnistavaca. A ovako samo sa xenonima nece prijavljivai nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradio bih xenone na kratka svetla ali vidim da ima muke oko duzine sijalice i one kapice u far. Jel ima kod nas negde da se nadju te h7r sijalice i jel postoji neko drugo resenje,sem mimoto, jamoto, timoto i ostalih projektora od par stotina evropljana... Od 10-ak prodavaca po oglasima njih 4-5 nije culo za h7r a pricaju da rade sa xenonima 3,4 i vise godina... :-)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pitaš za Lybru, bolje preskoči ugradnju, jer ćeš sa tim farovima oslepeti sve druge vozače kad ugradiš xenone.

Morimoto projektore svakako ne možeš ugraditi zbog rebara na staklu, tako da, kupi neke dobre halogene sijalice, lepo našteluj i teraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su takodje pomalo smetali aftermarket xenonasi koji idu u susret, najvise sto mi se smanjivala vidljivost u mimoilazenju... Sve dok ih i sam nisam ugradio kod sebe pre koju godinu. Pa kom obojci, kom opanci :laughing: (bez zezanja, ako su kvalitetne sijalice, pogodjena ziza, lepo se nasteluju i sto Vule rece da nije rebrasto staklo, ne bi trebalo da smetaju).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...