Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Ubacih prekjuče 5000k u Morimoto čisto probe radi. Sija baš fensi belo, nema nikakvih nijansi žute, plave ili bilo koje druge, čisto belo, ali sam u roku od dva dana vratio moje 4300k, jer se jednostavno bolje vidi, pogotovo sinoć kad sam po onom mokrom putu išao da provozam auto malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, pogodio si, u pitanju su WellDone, pre vise od 4 godine i jos uvek im nista ne fali i rade besprekorno.

Ni meni nije jasno odakle prica da xenoni stete farovima/ socivima, jer su kod mene farovi dosta hladniji od kada su stavljeni xenoni...ali mozda ima i drugacijih iskustava

Inace moji su 5000k, ali sada kada bih ponovo stavljao uzeo bih 4300k

Share this post


Link to post
Share on other sites

;)

WD izuvaju koliko su dobri, kvalitetni i dugotrajni, ja ih takodje imam vise od 3 godine, uzeo ih takodje kod Vlade, pa sam zato i pretpostavio da pricas o njima... Jesu bili malo klempa u poredjenju sa drugima, ali vrede svake pare, rade bukvalno bez greske, o svetlu tek da ne pricam.

Inace, cuo sam i ja zvaku da xenoni stete socivima, e sad koliko je to istinito... Pri tom se ne radi se o temperaturi (posto je vec par ljudi pominje), jer xenoni ne rade na principu konvencionalnog uzarenog vlakna vec Voltinog luka, pa je i temperatura koja se razvija manja nego kod obicne sijalice, kao sto znamo...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo post koji je Dovla majstorski spasao iz baze:

Čuvajte se kretena, ološa i majmuna bezobraznih, pošto problemi naročito sa farovima mogu da vas koštaju živaca više nego ćete uštedeti.

Ja moram priznati da sam se namučio sa farovima, a naj više od kada sam ugradio xenone. Kupio sam Stila sa levim farom koji je nešto mutan, i svetla su na putu stvarno bila loša, i vidljivost nikakva - kad god putujem van grada ako me zakači noć vratim se kući potpuno premoren pošto vozim sa žućkastim fenjerima koji čkilje 20 metara ispred, i vozim na slepo.

Onda sam ugradio xenone, našao sam tipa u Železniku preko mikro-sajta na netu, sajt mu je perfektan. Lep servis, u privatnoj kući, nova kuća, sve pod konac, postavi on meni HID xenon... Vidljivost je definitivno bila neuporedivo bolja, vozio sam do Zlatibora i nazad, sve noću, i stvarno se super videlo, ali prvih mesec dana.

Ali. posle tih uvodnih mesec dana počinje žurka - prvo je počelo nešto da mi bruji iz motora. Jao crkli mi nosači motora, jao produvao sam turbinu, stani pa to meni otpada mi donja plastika ubiću Mikija nije je pričvrstio, trese mi se spojler otkinuće ga vetar skroz, ma ne riknula boš pumpa jao uvalili su mi dreš gorivo čekaj pa ovo su mi riknuli španeri sve je ekscentrično evo sad će kaiš da mi iskida kompresor klime...

Od svih kombinacija ispostavilo se da su balasti montirani tako da dodiruju karoseriju, a levi je još onako malo nagnječen izmedju koša i akumulatora, čisto da mu ne bude zima. Navozao sam se do Železnika, dečko skida onaj krš, ali milion puta, naravno svaki put mi skine i akumulator pa resetuje kompjuter, savija neke limene nosače, postavlja druge, montira podloške, ja danima šetam ispred i kalemim cigarete, ma ćorava posla ništa od toga, ono trese pa trese, na kraju sam morao da zaglavim po parče gume izmedju koliko su lupali kada radi motor.

Mada, da priznam, nije sve bilo tako crno - kad ne radi motor, sve je perfektno, mrtva tišina. I super su farovi, ali pod uslovom da ne upalim svetla. Ako se zajebem pa ih upalim ili trepere, ili prvo ne upali levo pa sutra ne upali desno, pa onda dva-tri dana pale-gase kako im dune, prava pozivnica za svakog pandura na planeti.

Tri puta sam reklamirao tipu, i on je ponešto krpio, 2 puta zamenio po sijalicu, menjao kablove itd dok nije istekla garancija, a sada me ne j... ni 3 posto. Nažalost dečko ima odredjene fizičke nedostatke pa mu ne mogu ništa - a on to koristi.

Na kraju su potpuno crkli, tj. levi raducka otprilike kao ona baterija sa priveska za ključeve, a desno ni u snu. Zadnjih mesec dana izbegavam patrole tako što upalim samo pozicije i verovali ili ne, svetla za maglu, što je mnogo pametno. A bliži se tehnički....

U medjuvremenu su i balasti potpuno zarđali, što mi je potpuno neverovatno, pošto je ostatak motora suv i čist i nema tragova nikakve preterane vlage. Jednostavno su takav otpadak od proizvoda da nema goreg.

Sada sam već toliko iznerviran i izmaltretiran tim problemom da idem jednostavno sledeće nedelje do Errora da uradi šta god mu padne na pamet, samo da me reši te skalamerije koja mi je iskidala živce, i ako može nešto kvalitetnije da se stavi super, ali generalna ideja mi je da sve to bacim u 3 p.m. i vratim običnu instalaciju.

Pazite šta stavljate i kod koga stavljate, i pošto plaćate, ovo moje je koštalo 50 evra sve sa montažom i nemerljivu količinu evra u nerviranju. Da sam platio kome treba i kolko treba lepo bi se vozao kuda ja hoću, a ne trista puta turu do Železnika, i još se ispresecam svaki put kad vidim patrolu!

Možda bi trebali da formiramo crnu listu, na koji bismo argumentovano stavljali vucibatine koje prave kojekakve bašibozluke, pa da vidimo koliko će dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poucan post, i sam sam cuo par takvih prica. Opet, na par mesta na forumu, kao i u postovima iznad imas moje totalno drugacije iskustvo, da ne reklamiram vise.

Bez obzira na savete i preporuke, generalno ljudi cesto gledaju samo da prodju sto jeftinije, a svasta od tog djubreta je trenutno u ponudi. A na forumu vec postoji tema sa pozitivnim i negativnim iskustvima u servisima (ako se takvi kao iz tvoje price mogu tako nazvati).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ispade od ugradnje xenona SVETO PISMO i otpadanje tockova, crkavanje motora.... pljujem po drugima da prodam svoje.. sve je to isto biiip samo drugo pakovanje.. zavisi samo kako se serija potrefi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se slozio, covek je u pravu, za svoje pare je dobio samo zaje.anciju na kraju. Ja sam prvi totalno neutralan u celoj prici, niti koga reklamiram, niti sta prodajem.

Stoji da je to sve kineska roba, ali znas i sam da i ona ima klasifikaciju i cenu. Najbolje su mi to objasnili drugari i poznanici koji su imali priliku da borave tamo, bukvalno od sjaja do ocaja. I kakve sve vrhunski kvalitetne stvari Kinezi mogu da prave (pricam u globalu). A to sto smo mi jad i beda pa kod nas stize uglavnom bofluk sto se svega tice, to je posebna prica...

Evo ti primer, da se vratimo na temu. Pre par godina kada sam jurio da ugradim xenon, u prodaji su se tek pojavili kompleti proizvodjaca za koje se pouzdano znalo da prave smetnje na radio prijemniku. I ljudi su znali da je tako, ali jbg duplo su jeftiniji (a cena je bila tada visestruko veca nego sada), opet ih kupe i onda kukaju na smetnje. Na drugim je to bio kvalitet sijalica, Voltin luk van zize (tj. mesta gde bi trebao da bude pa bacaju na sve strane), nepaljenje, treperenje, menjanje boja, itd...

Naravno da sam tada uzeo proverenu (ali i skuplju) varijantu sa garancijom i ko zna koliko stotina ugradjenih kompleta (i prezadovoljnih korisnika) kod nas i nemam NI JEDAN problem do danas. Tako da se ne bih bas slozio da je to sve isto. Samo se treba dobro raspitati.

Sada se prodaju kompleti vec od 20-30 EUR na svakom cosku i kad cujem ovakve price kao sto je "boxon" naveo, najezim se...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ispade od ugradnje xenona SVETO PISMO i otpadanje tockova, crkavanje motora.... pljujem po drugima da prodam svoje.. sve je to isto biiip samo drugo pakovanje.. zavisi samo kako se serija potrefi..

Nije mi baš naj jasnije odakle ti ideja da ja nešto prodajem ili nešto ne prodajem, upozorio sam ekipu iz kluba kod koga da ne idu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

4300 ili 5000 ? :D Šta staviti sa obzirom da želim dobru vidljivost i da bude bela boja bez primesa ostalih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako.. imam pitanje...

juce sam ugradio xenone h1 6000k na punta.. AutoLeader HID

sve radi ok,uz malo vise muke svijetlost je ok :)

ali ima nesto sto me jos brine,zasto mi se balasti griju mnogo,znam da moraju da se griju,ali ovo je malo previse,jel normalno to???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste :) Nije to predviđeno za pipanje :D

I kakve muke si imao, što si uopšte išao na 6000k?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne štete, ali ne mogu da stanu u Punta ukoliko se ne skinu oni plastični okviri, udara u njih.

U Bravi imam iste takve sijalice (tj. sa isto toliko takvih dioda) već dugo vremena, nikakav problem, niti instalacija ima problem, niti je crkla i jedna diodica na njima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ugradio bih ja u Mareu, prednje pozicije i svetla od tablica pa bi onda kasnije zamenio sve obicne sijalice u zadnjim farovima i stavio ovakve sijalice Mislim led :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam pitanje planiram da kupim filipsove h1 xenone za Novu kromu koja ima sociva u faru...E sad pitam hoce li mi stetiti xenon socivu??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki ljudi tvrde da UV zračenje koje je u velikoj meri prisutno kod xenon sijalice, za razliku od halogene, zahteva sočivo od posebnog materijala. Halogene su toplije, xenon su hladnije, ali to u ovom slučaju nije relevantno. Ja ću staviti xenon sijalice, ali i dalje nisam siguran da neće da degradiraju propusnost projektora kroz neko vreme. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čak naprotiv, ja sam na više mesta došao do informacije da je xenon mnogo bolji u kombinaciji sa sočivima nego bez njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čak naprotiv, ja sam na više mesta došao do informacije da je xenon mnogo bolji u kombinaciji sa sočivima nego bez njih...

Naravno da je bolji, jer svetli daleko jače od obične sijalice, i kad sočivo ne postoji, daleko manje je precizan svetlosni snop, pa isto tako i daleko više rasipa i zaslepljuje od obične sijalice. Sočivo i xenon jesu idealna kombinacija, doduše opet zavisi koliko je kvalitetno urađeno sočivo, ta u Marei/Puntu su sama po sebi izuzetno loša, pa ne pomaže ni xenon mnogo, ali opet daleko bolje radi nego sa običnim sijalicama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko zasto se desava i da li se desava,da pri ugradnji ksenona ima smetnji na fm stanicama,na cd plejeru ?Ne bih stvarno da ugradim ksenone i da mi krce stanice,suste i slicno...,e sad koga god da sam zvao ,a da prodaje ksenone ili kaze da prvi put cuje ili kaze da sa tim nikad nije imao problema ? Da cujem vasa misljenja !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...