Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Ako je far konstruisan sa kapicom, onda kapicu treba i da ima, jer će bez nje i obična halogena sijalica da razbija od zaslepljivanja, a kamoli xenon... Za ime boga nemojte skidati te kapice, dovoljno je što ugrađujete xenone u farove bez sočiva, još samo kapice da poskidate i svi idemo na kolektivno samoubistvo, zato će i da ih zabrane na kraju.

Podrzavam.

Za sada nam tolerisu ali ako budemo postali bezobrazniji i bahatiji, mnogo ce nas kostati to da imamo xenone, a opet neki nece imati mogucnost ugradnje ni sa prskalicama i nivelacijom, pogotovo mi sa rebrastim farovima, ja sam ih ugradio da bih bolje video, a ne da bi druge zaslepljivao i ugrozavao, znaci lepo su mi nastelovani farovi, tako da nema potrebe da skidam tu kapicu i da dizem far u nebesa da bi meni bilo jos malo bolje po cenu da drugi ne vide nista kad im nailazim u susret, bolje mi je nego sa halogenom i to je dosta, ako mi bude zafalilo jos svetlosti uradicu istu stvar kao i Vule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemam ja nameru da skidam tu kapicu, samo me zanimalo cemu sluzi :) Vidim neka kola imaju xenon, i ubija koliko jako sija, bukvalno ceo far sija, baca kao dugo svetlo, ubija! A meni i sa kapicom sija previse dobro, tako da se nista ne dira. :) Mozda cu da menjam moje farove za mareine sa socivom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je far konstruisan sa kapicom, onda kapicu treba i da ima, jer će bez nje i obična halogena sijalica da razbija od zaslepljivanja, a kamoli xenon... Za ime boga nemojte skidati te kapice, dovoljno je što ugrađujete xenone u farove bez sočiva, još samo kapice da poskidate i svi idemo na kolektivno samoubistvo, zato će i da ih zabrane na kraju.

Kada sam kupio Punto 1.3mjt (kao Z10) nije imao kapice. Posle jednog sudara stavio nov far i on ima kapicu. Sledeći zamenjen opet nema. U drugim radnjama ima. Eto, isti far a neki stavljaju a neki ne. A svi Valeo farovi!!! Ja sam ipak stavio i u taj koji nema - negde sam ga našao. I nisam pogrešio. Tako mislim za mk2b, za ostale ne znam. Ali su u pravu oni koji kažu da ako preterujemo, uvek imaju načina da nam doskoče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam ugradio xenone 6000K u bravo kod mene i javio mi se problem da po nekad nece da se upali neka od sijalica i onda iskljucim pa opet ukljucim svetla i upali se...U cemu moze biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam ugradio xenone 6000K u bravo kod mene i javio mi se problem da po nekad nece da se upali neka od sijalica i onda iskljucim pa opet ukljucim svetla i upali se...U cemu moze biti problem?

Meni se to dešava sa levom (vozačevom) sijalicom, kažu da je to simptom da će ubrzo da rikne :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu upareni balasti i sijalice,a moze biti i da su lose sijalice pa zbog toga nekad nece odmah da se upale.Ima razlike u balastima i sijalicama,dva su tipa,i kad stavis prvi tip balasta sa drugim tipom sijalica obicno se to desava.Sad ces ti da pitas koji su to tipovi balasta i sijalica ... ali da te preduhitrim.

Imas AC i DC balaste,i AC i DC sijalice.AC balasti su najcesce kod boljih ili firmiranih proizvodjaca,tipa bear,spy,siemens,a DC kod drugih,sto neznaci da su ovi drugi losiji ili da slabije sijaju,dobri su i oni.Cesto se desava da pojedinci koji prodaju po oglasima xenone nemaju pojma o ovome sto sam sad napisao,pa onda u jednoj kutiji imaju AC balaste i DC sijalice i onda neko kao ti se nadje u problemu,i pita se sto mu se nepale sijalice :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima leka samo treba upariti sa drugim sijalicama.Ti tvoji bi trebalo da su DC,mada ima ih u vise varijanti,nevidim na njima nigde oznaku.Uglavnom probaj sledecu stvar,ne znam ko ti je ugradjivao i koliko se razumes u tematiku.Proveri sve konektore balast sijalica,sijalica fabricki konektor,onaj unutar fara,veza treba da bude cvrsta i buskne dobro stegnute i izolovane.Proveri dal je konektor sa sijalice dobro uboden u balast odnosno jel crvena zica sa sijalice na plusu na balastu,imas oznaku na njemu.Ako je sve dobro podzekano,probaj dal se pali sijalica iz prve,ako ne onda okreni mesta balastima,levi na desnu sijalicu ,desni na levu sijalicu i vidi hoce li i tad biti isti efekat,tj. dal se siajlica pali ili nepali iz prvog.Ako ti se opet desava ista stvar,jedino resenje je zamena siajlica ili ako imas garanciju celog kompleta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle cu proveriti sve kontakte...A sijalice se pale iz prvog bas sam probao 10 puta i svih 10 puta se upalilo samo eto po neki put zezne nesto ni ne upali se neka od njih...

Edited by Stex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li nekog pravila koja se ne pali ili to vazi za obe sijalice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema pravila u pocetku mi se ponekad nije palila samo leva i eto malopre kad sam ih upalio leva se upalila a desna nije i samo ih iskljucim na prekidacu i odmah upalim i obe se upale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da zaboravio sam da napisem primetio sam da kad stojim prema nekom zidu i kada su upaljena svetla snop koji se baca na zid se kao mrda malo ili treperi ne znam kako da definisem to...

Mozda bi ovakav kondezator pomogao...

http://i246.photobucket.com/albums/gg85/matija0101/RAZNO/P10606801600x1200.jpg

Evo sad sam isao da ih upalim i kada sam ih prvi put upalio prekidac nije hteo ni jedan da se upali posle drugog paljenja se upalio samo levi a posle cetvrtog i desni...Da li je do instalacije nesto ili je do sijalica-balasta?Popizdeo sam samo sto sam ih uzeo i oni zezaju...

Edited by Stex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti simptomi koje imas ukazuju,po iskustvu sto se desavalo do sada,da su ti definitivno sijalice problem,a kazem opet ako imas garanciju menjaj ceo set.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost nemam garanciju ali cu da resim to milom ili silom nema druge...Za sad cu probati da sprovedem drugi minus direktno sa akumulatora i da proverim sve dzekove i konektore...Izgleda da je pocelo da zeza sve vise i vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao mira sad sam isao napolje skidao farove zamenio sam fabricke buksne za + koje su u faru nisu bile bas najbolje i sproveo sam minus sa akumulatora i proverio sve dzekove i ocistio ih...Sada radi videcu kada se malo ohladi da li ce paliti...Ako ne pali bar sam siguran da je instalacija uredu znaci da je do xenona...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi kad sam siguran da bi treperenje sijalice i povremeno nepaljenje iste rešio jednim dobrim balastom...

Evo imao je drugar problem na Puntu, neke lošije DC balaste je imao, 6000k mu svetlelo zelenkasto, treperilo, kada je naručio dobar AC balast i povezao, em sija jače (bukvalno se vidi da sija jače), em sija belo, em ne treperi ni malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno bi se problem resio menjanjem balasta ili celog seta nego ako bude ovo zezalo opet skidam sve pakujem u kutiju i idem kod ovog sto mi prodao pa ako nece milom da zameni onda ce silom nema trece....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I zaboravio sam da napisem da mi se javilo peckanje kada izlazim iz kola od kad sam ugradio xenone i to bas pecka :) Evo sad sam slusao kada se upale xenoni iz jednog balasta se cuje kao da zazuji na sekundu posle nema da zuji a iz drugog se ne cuje to zujanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

DC balast,primetices istog proizvodjaca kao tvoji samo drugacija etiketa,koji sam u nedelju skinuo sa drugarovih kola jer je riknuo posle 5 meseci upotrebe!

DSC06884.jpg

AC digitalni balast,jedan od kvalitetnijih u srednjoj kategoriji,kod brata vec trecu godinu sljaka bez greske!

DSC06885.jpg

Razlika u ceni ,smesnih 10 eur za ceo komplet u korist AC balasta,bar kod mene,:thumbup:

Sto Vule kaze pobedio bi zamenom balasta,ali vidi dal si zamenom buksni i dovodjenjem nove mase nesto postigao,ako ne znas sta ti je ciniti! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nista dobio zamenom buksni i novom masom isto se desava...Sad jos i balast jedan poceo da zuji kada se pali verujem da ce uskoro i da rikne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Balast kad se pali i treba da zazuji,kod DC zazuji kad se upali i prestane,kod AC stalno zuji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm nesto je cudno tu kada sam ih ugradio nista nije zujalo ni kad se palilo i radilo je sad jedan zazuji a drugi ne zuji i brljavi :D Izgleda da ce da radi macola po njima :thumbsup:

Edited by Stex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi beli AC balasti sa slike što je yuhica okačio su odlični, verovatno najbolji ne-slim koji se prodaju kod nas (ne računam brendove)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...