Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Vecina prodaje istu robu istog kvaliteta,jer vecinom je u nabavci od istog distributera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ortaci,jel kupovao neko ksenone one po ceni od oko 4000din,ima jedan iz Nisa,mislim da je ubedljivo najjeftiniji,sve vrste ksenona ima?

drugar najjeftinije xenone imas na limundu... komplet sa balastima je 2.800 din... tako da je tih 4000 "skupo"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da ne prokomentarisem (bez ikakve zle namere), kada vidim samo kako se "frljate" sa tim ciframa :thumbup: , 10 EUR gore-dole. Pa stvarno su cene sada smesne, ja sam moje "WellDone" pre jedno 3 godine platio 170 EUR (sa ugradnjom) i to na Group Buy, inace su bili oko 220 EUR. Polako je padala cena da bi se doslo i do ovog nivoa.

Prosto mi je neverovatno da sada ceo kit kosta kao par kvalitetnijih sijalica sa vlaknom... Nema sta, Kinezi polako ali sigurno pokoravaju svet :rolleyes:

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre dve i kusur godine,sam i ja set platio 100 evrica,ali sada za te pare mozes uzeti Siemens i Philips i to canbus komplet ,ovi obicni su trecina te cene.Po meni je to totalno normalno,trziste se siri ponuda i potraznja rastu,normalno i da cena pada. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, na to sam i mislio...

Posto pominjes Philips, Siemens - gde si video te komplete? Jesu li i to neki divljaci, posto koliko znam ni jedna od tih poznatih firmi ne radi aftermarket xenon? Ili imam pogresne informacije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan par original Philips xenon sijalica se kreće od nekih 100 evra pa na gore, tako da nikako ne možeš imati ceo set za te pare, ako nije "divljak". Opštepoznato je da Philips ima najviše kopija.

Ko hoće pravi kvalitetan xenon set, ode na http://www.theretrofitsource.com/index.php?cPath=32 pa poruči odatle da mu stigne, plati 200€, ali onda ima pravu stvar. E sad, da li je zaista potrebno davati 7-8x više para ili ne, procenite sami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam philipsove xenone vec par godina,negde oko 3 godine ako me secanje ne vara... drugar je uzeo ove "made in prc" i rade mu vec skoro 9 meseci bez greske... ja sam moje platio oko 350 evra tada,a on njegove par hiljada dinara... posto je od pojave prvih xenona proslo dosta vremena,nije vise napredna tehnologija vec ih svi prave podjednako... e,sad... ko ima para za bacanje neka kupi neku firmu jer kupovinom philipsovih sada kupuje samo firmiranog kineza...platis xenone 3000 i neka sijalice menjas 1 godisnje (ima ih po 1200 dinara),isplati se... pogotovo nama sa fiat bravo/a kojima su farovi katastrofa (i to kad im tepas)... jedina stvar koju ja nemam,a ne znam ni da li je obavezno imati, one prskalice na farovima... ko se razume u to,molio bih taman da i meni odgovori jesu li prskalice obavezne ili nisu... hvala unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam philipsove xenone vec par godina,negde oko 3 godine ako me secanje ne vara... drugar je uzeo ove "made in prc" i rade mu vec skoro 9 meseci bez greske... ja sam moje platio oko 350 evra tada,a on njegove par hiljada dinara... posto je od pojave prvih xenona proslo dosta vremena,nije vise napredna tehnologija vec ih svi prave podjednako... e,sad... ko ima para za bacanje neka kupi neku firmu jer kupovinom philipsovih sada kupuje samo firmiranog kineza...platis xenone 3000 i neka sijalice menjas 1 godisnje (ima ih po 1200 dinara),isplati se... pogotovo nama sa fiat bravo/a kojima su farovi katastrofa (i to kad im tepas)... jedina stvar koju ja nemam,a ne znam ni da li je obavezno imati, one prskalice na farovima... ko se razume u to,molio bih taman da i meni odgovori jesu li prskalice obavezne ili nisu... hvala unapred...

Na 13 strani 255 post neshaoct je pisao o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ortaci,jel kupovao neko ksenone one po ceni od oko 4000din,ima jedan iz Nisa,mislim da je ubedljivo najjeftiniji,sve vrste ksenona ima?

drugar najjeftinije xenone imas na limundu... komplet sa balastima je 2.800 din... tako da je tih 4000 "skupo"...

Ovo je bi ksenon h4,ja po toj ceni nisam nasao,ako imas tako nesto ili znas ko ima,javljaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bixenon H4 je uvek 10-tak evrica skuplji,tako je i u nabavci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaze mi drug da ima u faru neka kapica, i kao kada se stavljaju xenoni, skida se ta kapica da jace sija... Je l' neko ima iskustva sa tim? :D Fiat Bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bi se skinula kapica vise ne bi bilo kratko svetlo, vec bi se svetlost rasipala kao na dugom. Na pojedinim modelima kapica mora malo da se modifikuje zbog duzine xenon sijalice, ali se ne skida nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je drug skinuo na Fiat Bravo sa farovima od Marea-e tu kapicu unutar sociva i dobio je mnoooogo bolju vidljivost,a pravo da vam kazem dosta puta vozi iza mene sa upaljenim xenonima 6000k uvece,i ne smeta mi svijetlost uopste, skidaj to samo malko spusti farove posle i uzivaj :rambo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaooj, :realmad: pa stvarno zbog takvih i treba jedna akcija policije da svima odrapi kazne sa after market xenonima,

Inace u socivu nema kapica, o kojoj je pricano, vec ima plocica koja pravi cut off.!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da su odlicni i da ce definitivno sijati bolje od halogene sijalice.. Jel dovoljno brzo? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaze mi drug da ima u faru neka kapica, i kao kada se stavljaju xenoni, skida se ta kapica da jace sija... Je l' neko ima iskustva sa tim? :D Fiat Bravo

Ta kapica služi da prejako svetlo xenona ne bije direktno napred. Video si da xenoni napred nemaju nikakvu svetlosnu zaštitu.

Ja sam to sam stavio jer su na Puntu 1.3mjt farovi ionako veoma jaki tako da bih sa xenonima smetao svima. Drugim rečima

- proceni sam da li ti trebaju ili ne.

Da napomenem da su mi na tehničkom baš rekli da su mi farovi dobro podešeni i korektno bacaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaooj, :realmad: pa stvarno zbog takvih i treba jedna akcija policije da svima odrapi kazne sa after market xenonima,

Inace u socivu nema kapica, o kojoj je pricano, vec ima plocica koja pravi cut off.!!!

ne prosipaj se,jer odje 80% ljudi koristi te "after market" xenone,nisu ljudi blesavi da bacaju pare bezveze ;)

a sto se sociva tice,kad meni ne smeta a ide iza mene dosta puta uvece,i srecemo se redovno ulicom,onda ni drugima nece smetati,jer ja imam osjetljive oci (nosim sociva itd) i vise mi smetaju halogene sijalice nekad,nego after market xenon :harhar:

Edited by Zoranic MNE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je far konstruisan sa kapicom, onda kapicu treba i da ima, jer će bez nje i obična halogena sijalica da razbija od zaslepljivanja, a kamoli xenon... Za ime boga nemojte skidati te kapice, dovoljno je što ugrađujete xenone u farove bez sočiva, još samo kapice da poskidate i svi idemo na kolektivno samoubistvo, zato će i da ih zabrane na kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da su odlicni i da ce definitivno sijati bolje od halogene sijalice.. Jel dovoljno brzo? :D

Hahaha...Jeste matori, hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...