Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Kakva je sada situacija sa tehnickim ako stavis xenone?

I da li panduri mogu da pisu neku kaznu zbog onih cuda sto su napisana u novom zakonu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi 4300K i neće da bodu oči. Ja još nisam čuo da su ikad ikog zaustavljali. Nadam se da neće da krenu opet da izmišljaju krive drine, jer su mnogo veći problem u saobraćaju ljudi sa potpuno rašetlovanim farovima, koji svetle svuda, samo ne na put, nego ljudi sa aftermarket xenonima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procedura je otprilike:

- skineš stare sijalice

- staviš nove

- pričvrstiš balaste

i vozi :)

Naravno, postoji tu povezivanje žica (logično), malo buškanje, modifikovanje itd, ali suština je u ove tri stavke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa to me i zanima najvise...posto ja nisam u zivotu video kako izgledaju ksenoni tj ksenonsa sijalica...kontam da moraju biti vece od obicni sijalica a u samomom faru ima tj iza one plastike ima mislim malo mesta

kontam da bi i masa trebala posebno da se izvlaci jer obicne h1 vuku masu sa samog postolja gde s stavljaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima na H1 sijalici tj na postolju jedna buxna koju skines i povezes na crnu zicu od xenona a onu buxnu od sijalice kacis na crvenu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih preporučio svakome da kupi ksenonske sijalice za auto jer je to najbolja pomoć za noćnu vožnju.

Ja sam moje ksenone (6000K) kupio pred kraj 2007. i nikada do sada nisam imao ni jedan problem. Ko je u mogućnosti, a vozi stariji auto, neka obavezno i promeni farove jer nema poente stavljati na zamućena sočiva ksenon (samo smetate drugima).

Kada sam ih ja kupovao, platio sam ih 200€ i ne žalim ni pare. Preporuka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

videh da je neko sa pocetka teme racunao struju koju vuce xenon ali na 12v...12v je nominalna vrednost ...na vecini auta je napon izmedju 13 i 14v tako da je struja jos manja ...bar ja tako mislm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze da li je 12, 13, 15, jer se sijalice ne vezuju direktno na napon iz kola. Između se nalazi elektronika koja se naziva 'balast' i potrebna je da pobudi gas (par hiljada V), a zatim da pusti struju potrebnu za održavanje svetla. Xenoni podsećaju u tome na neonke, jer zatrepere kad se upale, pa budu vrlo plavi i lagano žute i pojačavaju se kako raste temperatura i približava se radnoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje nisam za ksenone u farove koje nemaju socivo,ali na kraju cu ugraditi sebi bi-ksenon h4!Hahahahah :thumbsup: :thumbsup:

Ima sve da sija samo nece ispred mene i svi ce sijati samo put nece,bicu radar osmatrac! :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde kupiti H7 4300K? Možda negde već piše, ali nisam našao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas ovde error-a koji se bavi time, a imas i po oglasima. Sada vec nalazim i za 35-40eur sa garancijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam neprecizno pitao. Trebaju mi samo sijalice, ne i balasti. Već sve imam ugradjeno, ali je desna počela da slabi i menja boju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas idem da uzmem xenone h1 6000k marke "bear" i da namontiram na mog Coupea,ima li neko iskustva sa montiranjem na ovaj auto,razmisljam gde bih mogao da stavim balase i kako da ih pricvrstim jer su mu farovi na haubi,svaka pomoc dobro dosla :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ovako rasipa svetlost i uzivo,uzas jedan.

Nadam se da ce uskoro poceti da se primenjuje zakon i da ce vam poskidati te kineze sa auta :thumbdown: i pride naplatiti koji dinar za prazan drzavni budzet.

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ovako rasipa svetlost i uzivo,uzas jedan.

Nadam se da ce uskoro poceti da se primenjuje zakon i da ce vam poskidati te kineze sa auta :thumbdown: i pride naplatiti koji dinar za prazan drzavni budzet.

Lepo je dechko rekao da je slikano mobilnim telefonom pa je takav osecaj kao da rasipa,a inache taj auto ima sochiva (projektore) tako da teshko mozhe da rasipa svetlost. Mozhda su malo dignuti farovi, pa treba malo da se spuste ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, baš rasipa kao što se vidi na fotografiji sa mobilnog telefona, lošeg kvaliteta, kao što je čovek i rekao...

@Manfred: Ugradjeni pre 3 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala u svakom slucaju,ali ja sam zavrsio sve sa obicnim(debelim) balastima,50e Bear h1 6000k doneo mi decko sa sve garanciom od 1god. bacicu neke slike kad stignem da vidite kako izgleda :thumbsup:

Gde si kupio Bear za 50€? Ima li 4300K? Može li neki kontakt makar na PP?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...