Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

To sad nije problem jer je hladno. I da se koriste samo noću, verovatno ne bi bio problem. Ali za leto, kad upeče 40 u podne a ti recimo moraš da voziš par sati... Šta znam, mene bi brinulo hlađenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa danju svakako ne palim kratka svetla kad imam ona LED dnevna... Pokusavao sam ja onako da pipkam rukom malo okolo, ali nigde nisam osetio neku znacajniju toplotu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da vecina ljudi koji su na Giu budzili Xenone ima balaste u farovima, tako da ne brini nece se tu nista desiti.

 

Preko dana svakako imamo dnevna LED. I mene ceka mozda sledeci mesec il u decembru ugradnja Xenona.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, horvat said:

Pa danju svakako ne palim kratka svetla kad imam ona LED dnevna... Pokusavao sam ja onako da pipkam rukom malo okolo, ali nigde nisam osetio neku znacajniju toplotu...

Ako je sve ok sa balastom, nece da se greje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, dekirs said:

I mene ceka mozda sledeci mesec il u decembru ugradnja Xenona.  :)

Setio sam se i tebe - pitao sam ima li nekog popusta za kupovinu par setova, odgovor je bio negativan za CN Light :) . Tako da nista od grupne kupovine, uzeh samo jedan set i ugradih pre neki vikend.

Dozivljaji su razliciti, ali sto se mene tice balast se greje solidno. Sto je sigurno sigurno je, pa sam ga vezao za metal i namestio da ne smeta i da moze lepo da se 'ladi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i ja razmatrao i upravo naveo kao dobru ideju kada je Andreja pomenuo. Samo sto sam u tih pola sata mozganja i trazenja lokacija za balast prelomio da mi je ovo 10 puta lakse za montazu/demontazu :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je na Giulietti za prilaz, za montazu u far? Moze li odozgo ili kroz potkrilo, ne mora far dole?

Gledah sa Dekijem, bas kad smo dogovarali oko kupovine - otvor za sijalicu srednjeg svetla je u donjem delu fara i uvucen, ali poprilicno veliki.

A videh i da su sijalice prednjih migavaca kao i na Bravu one lepe i fine PY24W, da su mi zive i zdrave... Od 15 evrica po komadu :lol: .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skinuo ceo branik, izvadio farove i na stolu sam lepo mogao sve da pakujem. Da li je moguce to izvesti bez skidanja farova - rekao bih da nije, ali ne mogu tvrditi, mozda i jeste. U svakom slucaju, skidanje branika je poprilicno lako (vracanje zahteva malko vise paznje i jednog pomocnika), tako da nisam u nekoj velikoj dilemi bio oko toga :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas li neku sliku unutrasnjosti fara dok si radio ili po zavrsenom pakovanju? Zivo me zanima kako to izgleda, kako je fiksirano, a najvise otkud toliko mesta da se uopste ceo balast sa sve instalacijom provuce i ubaci unutra :lol: ? Na ovim "CN Light" ima jos i dodatna plasticna kutijica na liniji koja se vraca iz balasta nazad u xenon sijalicu (tj. iz kutijice se racvaju linije za ona dva duguljasta dzeka sijalica), ni ona nije mala. Kada sve to skupis, ima tu prilicno duzine kablova, dzekova, sami balasti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nazalost sliku. Planiram da zamenim sijalice, posto sam stavio 6000k i previse je plavo, pa se nadam da cu se tom prilikom setiti da uslikam. Pokusacu da opisem. Prvo, ocigledno da je neophodno kupiti komplet sa onim 'slim' balastima, drugacije nije moguce ni pricati o guranju u far. Montaza balasta je na podu fara, i zalepio sam je dvoslojno lepljivom trakom, da bude stabilna. Tako da se ona hladi samo od gore (sto nije bas najbolje, ali tako je). Sto se kablova tice, to je isto potrebno dosta vesto smotati i uvezati vezicom da ne smetaju svudan okolo. Mene je u svemu najvise brinulo hladjenje, i jos uvek sam malo skeptican oko toga, ali eto, za sada nemam problema. 

 

Ne znam na koju kutijicu mislis. Moje sijalice izgledaju tacno ovako: 

 

image.thumb.png.c21cbc7bd8b65c906bd1507201ab2f53.png

 

Te crne krugove koji sluze da zadihtuju kroz proseceni poklopac fara sam isekao i skinuo jer mi ne trebaju, posto nista ne viri iz fara. Ostalo su klasinci automobilski dzekovi. 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, horvat said:

Ja sam skinuo ceo branik, izvadio farove i na stolu sam lepo mogao sve da pakujem

Kad sam na delti rasklapao prvi put trebalo mi je sat ipo. Najveci trip je kako se skida sa strane na krilu. Sve ocekujem neke srafove, torekse, viri nesto, slabo se vidi sta... I cimnem rukom, samo ispade s kopci.

Svaki sledeci put 15 min max i branik dole, farovi 3 srafa, sve dostupno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pi, kakav co'ek ovaj @horvat, nema slika :) ...

Da, AC slim balast, ali na liniji nazad ka xenon sijalici ima plasticnu kutijicu (ranije sam takodje imao AC balaste i bili su samo kablovi). Na ovo mislim, slika je sa neta:

 

cnlight_35w_slim_digital_ballast_1024x1024.thumb.jpeg.b082fb7f9c75aa532cd4c501d73a140f.jpeg

 

Ko te to za*eba da uzmes 6000K? Najjace je kad neko pocne da me ubedjuje kako je to najbolja boja ili da je 6000K bela svetlost :wacko: ... OEM 4300K fabricka varijanta, ende.

Te crne diht gumice za poklopce farova koje si bacio, ja gledam da narucim od Kineza :lol: . Nisu probusene, samo oznacene, neka su u rezervi ako nekad budem trebao da zatvaram far (za tehnicki i sl.). Oko 2 EUR je par.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, nije bas ni lako slikati iznutra, jer kad je vec sve montirano  (sto je poenta da se vidi) - tad se nista ne vidi od kablova :D Ali, pokusacu sledeci put :) 

 

Za****o me je prodavac, mada i sam sam pomalo povrsno izucio tematiku pre kupovine, i eto, zavrsih sa pogresnom bojom. I kod mene je AC balast. Sad shvatam na koju kutijicu mislis. To je napajanje unutra. Ona je 'deo' balasta, da tako kazem. Nju mislim da sam stavio nekako pored balasta, mada ne mogu sad ni da se setim. U svakom slucaju, sasvim je moguce strpati sve to unutra u far, ali naravno kada vam stoji raskacen na stolu, pa mozete lepo da ga pomerate, okrecete kako god vam odgovara. 

 

Andreja je potpuno tacno opisao proceduru skidanja branika, sa tim da sam ja pogledao YT klip i pre prvog skidanja, pa sam se malko brze ohrabrio da 'cupnem' branik sa strane :D 

 

Verovatno bih vec zamenio sijalice, da mi nije raznih radova po kuci, winter is coming, tako da mozda do proleca ni ne budem dirao :( 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, horvat said:

Za****o me je prodavac, mada i sam sam pomalo povrsno izucio tematiku pre kupovine, i eto, zavrsih sa pogresnom bojom.

Da ti nije rekao da su 6000K jaci od 4300K :lol: ? Ako mi verujes da sam i takve gluposti cuo. Prodavci kod nas - cast izuzecima, ali u se i u svoje kljuse, za sto vise stvari mozes. Neko da uvali ono sto ima na stanju ili losije ide, neko iz neznanja...

Znaci cela skalamerija staje dole kroz taj otvor za sijalicu srednjeg svetla. Koja je to onda pecina od fara na Giulietti sunce ti, sigurno je tu i 'ladno, taman da ne brines za balaste :lol:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao sam ga koja bi se boja najbolje uklopila sa dnevnim LED-ovima, i ladno je rekao 6000k...

Evo rezultata:

73b326df60e5df91a611cf4de07464d9.jpg

LOL :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubo ga je baja i vizuelno i funkcionalno :thumbup: . Po kisi takodje verujem da si prezadovoljan. Prava preporuka, nema sta :lol: .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam se i ja zajebao, citao ovde Led biiip ( i jeste ), otisao u onu radnju na Vidikovcu/Ceraku gde vec, pitao prodavca sta da uzmem - Maaaaaaaaaa LED kakav crni Xenon, to je matoro.

Reko ajd zna covek bleji tu svaki dan jbg.

Kupio, montirao, ono uzas, kao halogena sijalica. 

Prodao Mici za 500 din ceo set i kupio Xenon :D

 

 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

A prica oko LED im je tek poseban cirkus, moderna tehnologija :lol: . Mozda, ali na fabrickim sistemima sa ko zna koliko usmerenih dioda, koji kostaju Boga oca.

Pa dovoljno je samo pogledati konstrukciju vecine aftermarket LED sijalica i koja je mogucnost da imaju zizu, za koju su i projektorski i reflektorski far namenjeni. Uglavnom se dobije sljastenje kada se gleda u far, a na putu efekat neuporedivo losiji nego sa xenon sijalicom. Koja ce biti babaroga za ovakav jeftini LED jos ko zna koliko...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, dekirs said:

Prodao Mici za 500 din ceo set i kupio Xenon

Na čudan način si napisao ovo poklonio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...