Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Fakat,sve si u pravu!

Pazi sad ove na sliki,trebalo bi da su za HID(xenone)

ajd ko se razume nek prokomentarise

 

hid lights.jpghid.jpghid beh.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, cuore_sportivo said:

Ma na Puntu ni nov far ne pomaze..on je jz fabrike izasao katastrofalan. Meni sve kao novo...i far i sociva i vidim 5 metra ispred sebe...mozda???

Imao sam druga ulaganja ali cu stavljati ksenone sledece.

Ne znam da li su moji Valeo farovi jedini sa dobrim socivom na Puntu ali vec 3 godine kako sam ugradio xenone nemam nikakvih zamerki. Svetle odlicno, jedino za moj ukus 5000k koje su kod mene imaju manu da kad padne kisa malo je losija vidljivost ali cu sledeće staviti 4300k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

skupi su ,skoro 170 funti u UK....Pitam se koji su losiji, originalni ili aftermarket....ovi na sliki su made in poland

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, silenci said:

ja razmisljam isto o xenonu na musi,ne znam kako ce izgledati

Nemoj da razmisljas o njima. Far bez sočiva ili projektora sa xenonima je za onog ko dolazi u susret slepilo u najavi. Razmisljao sam da kod sebe na Puntu mk2 restyle stavim xenon ali sam odustao u startu jer sa običnim farovima blicaju iako su mi farovi odlicno podeseni. Mogu misliti kako bi prosao sa xenonima. :D

 

OSLEP'O SAM!: http://youtu.be/0CrPZwt_pgA

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic ma meni su zaista farovi(Valeo) i unutra solje u dobrom stanju ali dzabe kada je obicna sijalica unutra...

Moracu da ugradjujem defitivno ksenon ali sve kada se odlucim ode novac na drugu stranu. Icicu kod Tommy97 cini mi se da mi ugradi.

Ti i ja smo vec pricali na temu farova...daleko lepsi od mk2b ali zato u praksi uzas!

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cuore_sportivo Uzmi AC set 4300k i sam ugradi, prosto je a verujem da ces primetiti razliku nakon ugradnje. Sad je cena zaista smesna, oko 20-25€ ako neces da se cimas da cekas preko aliexpressa.

Ako budeš imao problema i ne budeš sam znao da našteluješ farove otiđi do nekog tehničkog da ti našteluju. Ja sam kod njih odneo onog dizelasa jer su skroz bili nastelovani i bacali ma 3m ispred i podesili su ih sve po PS-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je trebalo oko 10 minuta(ne racunam busenje plastikice kroz koje prolazi sijalica) prvi put sam ubacivao ksenon u zivotu :D  balaste okacio u cosak na vezice od ratkapni :D  Mislim da bi dete od 10 godina znalo da ubaci a pojedinci uzimaju i 15-20e :D 

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, sve nacrtano i ako se prate uputstva greske nema. Jedino je kod Punta za levi far (kod akumulatora) zeznuto jer mora da se skida osiguracka kutija i akumulator da bi se prislo tom poklopcu fara. :huh: Malo smara ali vredi krajnji rezultat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic
Jel lakše ako se izvadi taj levi far?mislim sve rasporediš, namestiš pa vratiš far...

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic I da hoces ne mozes da pogresis,ne moras ni da gledas uputstvo,bar ga ja nisam gledao. Kako ne brate,odvaljuju ljude a prostiju stvar nisam video... Na bravu je jako jednostavan prilaz... Jedino ako je neki "zajeban" auto za prici pa da moras skidati pola auta... Ili ko ima kesa na bacanje nek mu ugradjuju... @neshtry Ja mislim da na puntu da bi skinuo far mora branik da ide dole,ali nisam siguran

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry Ne moraš da skidaš branik. Ima ona 3 šrafa koja drže far (10-ka ključ), njih odvrnes i dobiješ dovoljno prostora da možeš da manevrišeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi dobro namešten branik,zveknuo sam vw bubu"75. odpozadi sa 30km/h...Samo smo smuvali zbog tehničkog.
mislim da namestim pa onda branik kako treba
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se iskrivio branik na onom delu gde je far onda je moguće da se  poremetio i sam far.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slomljen je

Stavio sam drugi,crni od 3v modela,ali smo to samo smuljali.

Stavio sa novi (polovni) far,haubu sam našao plavu,ali sa ispucalim lakom....

Podesio sam farove da rade isto kao su i radili,samo su mi motorići umrli....

ne znam da li se vidi kako branik visi sa prednje strane,ima jedno 7-8 milimetra razmaka

 

19e06f4851db37432d230371091f9b95.jpg478c2ac3abd958657762c2a6f34ac39f.jpgdcb05a63eb19327504eacaccec380730.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Axic said:

Nemoj da razmisljas o njima. Far bez sočiva ili projektora sa xenonima je za onog ko dolazi u susret slepilo u najavi. Razmisljao sam da kod sebe na Puntu mk2 restyle stavim xenon ali sam odustao u startu jer sa običnim farovima blicaju iako su mi farovi odlicno podeseni. Mogu misliti kako bi prosao sa xenonima. :D

 

OSLEP'O SAM!: http://youtu.be/0CrPZwt_pgA

znam al far na musi,nije otvorena sijalica ,jer ispred nje ima kapa koja valjda rasipa svetlost,pa zbog toga mislim da bi bilo korektno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@silenci Ima i na Puntu mk2 restyle kapa ali ne vredi tj. vredi samo onom ko vozi auto pa progleda a ostalima kojima dolazi u susret je sačuvaj Bože.:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako hoces silenci, tvoj auto i ti odlucujes. :)

@neshtry jesu od Punta mk2 restyle i da ponovimo po 100-i put Punto 3 ne postoji. :D Kolega @DinoG je na njegovom Puntu restyle stavljao projektore i prstenove kao sto si postavio na slici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok
I meni je to ristajl ali je ovo oubičajen kolokvijalni naziv...
Videos sam da ima na aliexpresu ali ne znam cenu ni za gotov far ni za delove za doradu...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/3/2018 at 10:23 AM, Ivan said:

Slike nikada nisu zahvalne, ni merodavne za komentarisanje. Pogotovo ove slike na putu, za utisak o boji ili kad strucnjaci jedino gledaju vozilo odnapred.

Cesto slika zna da zavara (da uzivo bude losije ili bolje), dok od pomoci mogu da budu ovakve na zidu pre/posle.

Ja imam iskustvo da se sijalice razradjuju iz zutog dela spektra ka plavom. Ako je u pitanju 4300K, kada se uzme vise vuce na zuto, pa joj treba par sati (desetina sati) rada da bi dosla na pravu boju. A kako crkava, polako ide ka ljubicastom delu spektra.

Pa nije u pitanju sveca ;) . Dobra sijalica ce trajati godinama. Pisao sam X puta, skoro sam menjao svoju levu "WD" koja je crkla posle 8 godina. Probao par njih maltene novih (planirao naravno da zamenim par), ali kada sam video da ta desna sijalica sija cak i bolje nego nove, uzeo sam samo tu jednu. Cak je i boja maltene ista, kada se nova razradila.

Prvi put cujem da sijalica se razradi i sija bolje.Ni jedna sijalica nece sijati posle prvog meseca kao prog dana.Sad sto se kod tebe zadesila ultra kvalitetna to je druga prica,kao npr za aku,nekome traje 3god nekome 6god,nema pravila.

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas li na kom principu radi ksenonska sijalica?

Svakoj novoj treba neko vreme da se "razradi" i dodje na svoju deklarisanu boju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xenon sijalici treba vreme da se "razradi". Tako je i kod mene bilo pre 4 godine kad sam ugradio xenone.

 

Losa je slika zbog starog telefona ali se vidi razlika kako je posle ugradnje sijalo zeleno i posle nekog vremena dobila pravu boju.

 

14012015666.jpg 14012015665.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...