Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Ja lično nikoga nisam uvredio niti imenova, ko se tu pronašao sta da mu radim. Niti vredjam niti sam bezobrazan samo iznosim svoje lično mišljenje a kao što sam i napisao nemam problem sa ljutnjom samo sam naveo da neću više komentarisati na ovu temu. Na desetine postova sam video i pročitao pljuvanje i vredjanje tuđeg rada i truda i to od gotovo istih ljudi koji ovde misle da su mnogo pametni. Nikad nisam reagovao burno i nemam pojma koji je tvoj problem sa mnom, ali da ne razvlačim više ovu priču... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, makidada said:
Da bi ljudi nešto komentarisali moraju da imaju ili znanje ili iskustvo u određenoj temi ili oblasti. Da se neko ne naljuti ali ovde postoji gomila pametnjakovića koji inače voze tatin auto (i to kad imaju priliku) naoružani znanjem sa interneta i rekla kazala a najjače ono rekao mi čovek i sl...

A sta je ovo, sta to treba da znaci, a zasto su oni "pametnjakovici" a ti nisi.
Isprosipao si se ovde kako ti samo kvalitet guras, a koji, gde je kupljen, koliko je placen, kako izgleda, daj sliku, borsee sta je to, to je neki sinonim za kvalitet? Kinezi upakovani kao i drugi, daj boze ako je u rangu bear-a, a bear je isto kinez. Sto ne odgovoris na Savino pitanje, ne nego ja znam, meni je najjace, ja presao kilometrazu....
Poznajes materiju? Onda profesionalno pruzi ljudima odgovore na pitanja bez potrebe da nekog vredjas. A to ko ovde sta i koliko ima i cije vozi ostavi za svoje prijatelje a ne da ovde prozivas nekog.

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, makidada said:

Na desetine postova sam video i pročitao pljuvanje i vredjanje tuđeg rada i truda

Slobodno napisi ili citiraj konkretan primer. Ja ne da ne znam za desetine, nego ne mogu da se setim ni jednog posta evo i u ovoj temi gde je bilo sta "napljuvano"? Bas naprotiv, atmosfera na forumu je takva da se pomazemo koliko mozemo, razmenjujemo informacije, upravo zato sto je puno bofla i "majstora" na trzistu.

Sam ce se prepoznati, javi mi se nas forumas i drugar, nije zadovoljan sa snopom posle ugradnje projektora kod majstora - zamoli me da mu pregledam i po potrebi prestelujem snop. Da ne duzim, far nema sanse da se nasteluje jer je projektor bio nenormalno rotiran u faru. Leva strana snopa vozackog fara bije u zemlju, desna u krosnje, u levoj krivini polumrak. I sta da mu kazes? Super ti je ovo kad se gleda odnapred :), svaka cast, ja sam dostelovao koliko sam mogao... Naravno da je covek ujutru otisao da reklamira, jer sam nije video u cemu je problem. Tj. i ako se nesto ovde sugerise, drugarskog je tipa, dosta ljudi poznajem licno i nikome nije ni na kraj pameti da glumi pametnjakovica, vec se trudimo da se pomognemo - osim ako to neko ne vidi drugacije. Ne vidim bilo kog forumasa da ce se u ovoj prici pronaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo ovih LED sijalica. Imam ih i ja za 50 evrica kupljeni sa godinu dana garancije, ne sijaju ni za ku^ac. Evo traju duze od godinu dana, mada sam i to ocekivao od njih. Kada je kisa i crn asfalt nista se ne vidi, na svetlijoj podlozi je to vec malo bolje. Verovatno je i moj fabricki projektor potrosen, ali svakako LED je djubre i to sam shvatio prvu noc kada sam ga stavio. Predvidjen je za farove dizajnirane za takve sijalice i toeto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve lepo napisano,a sta mi kojima je zena kupila auto da radimo a nece sijalice ni cigare ......

A sad ozbiljno,sta kod nas na trzistu izabrati i ugraditi a da je odnos cena kavalitet pristojna,morimoto ili PRc.I gde ima a da nisu oni prodavci ,majke mi to je suupeeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slučaj je i kod mene, uvek sam tu za bilo kakvu pomoć. Obzirom da imam svoj pc servis nekad se zamislim da li sam humanitarna organizacija ali dobro sve to ide u rok službe. Opet ponavljam nikog lično nisam uvredio niti imenovao, niti sam jednom rečju rekao kako sam ja najpametniji a ostali glupi a na kraju krajeva nisam dužan nikom da se pravdam.

Ja sam svoje projektore ugradjivao sam tako da znam o čemu pričas. Ima tu malo muke podesiti i naštelovati da sve radi kako treba ali moze, strpljenja i vremena. Ja sam zadovoljam sa rezultatima koje sam postigao što je negde i najbitnije.

Edited by makidada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si jedini otkrio toplu vodu sa LED sijalicama koje su ultra skupe (samo 40€) i jako kvalitetne (3 meseca ih imas, imao si jednu duzu voznju, boja svetlosti 6500K), a ostali “stručnjaci”, “pametnjakovići”, “tatini sinovi” pišu gluposti po forumu

 

Ukratko si to napisao, a kontradiktorno je sa tvojim tekstom iznad.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto neko rece u prethodnim postovima,samo fabricka led sijalica u faru predvidjenom za led, moze da parira ksenon sijalici po osvetljenju...  sto se tice aftermarket ugradnje led sijalica ne moze da prismrdi ksenon sijalici  u bilo kom pogledu... Iskreno pre bih vozio sa halogenim sijalicama kvalitetnim nego sa aftermarket led.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako tako mislis znaci da nemas pojma i da ti je tata kupio kola!

 

Slusaj coveka, vidis da bolje zna od svih nas koji se godinama bavimo time i naprepravljali smo se farova da ne mozemo da im se setimo broja, ziveli smo u zabludi do sad...

 

Druze @makidada , kad ovo napravis od fabrickog Puntovog Valeo projektora sa svojim LED sijalicama, cujemo se. Do tad, malo menjaj nacin komunikacije na forumu.

 

20130622_235723.jpg20130622_235758.jpg20130623_021514.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam do pre 3-4 godine bio misljenja da mi je svejedno kakave farove imam. I samo leva halogena sijalica je dovoljna bila :D

 

A onda prodje 4 godine sedenja za kompjuterom, sednes za volan posle 9-10 sati gledanja u monitor i krenem da primecujem i kvalitet pozicija.

 

Trenutno bas imam problem sa halogenim sijalicama bez projektora i uzasno se umaram voznjom autoputem. Do te mere da par puta nisam smeo na Autobanu da stisnem kola jer je osvetljeni deo jako mali i ne vidim kuda krivina ide. Tu je pobednik moja Astra koja ima gole H7 sijalice i gde 1mm u stelovanju sijalice znaci 5m u osvetljenju puta.

Halogene sa projektorom su bolje, ali opet bude neprijatno i brzo se umaram.

 

Xenoni mi takodje nisu preterano dragi po kisi i smeta mi sto svi, pre ili kasnije dobiju plavicastu nijansu.

 

Sto se tice bi-xenona vs fabricki LED, nisam siguran sta je bolje. Oba savrseno osvetljavaju put uz malo bolji utisak led-a po kisi. 

Poredjenja radi, 2 automobila koja sam najlepse vozio po kisi su A3 sa fabrickim bi-xenonima i Leon sa LED-om.

Blagu prednost bih dao led svetlima jer nemaju efekat renderovanja, ali sa lepo nastelovanim svetlima to ne smeta ni najmanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1.12.2017. at 3:40 PM, Ivan said:

Slobodno napisi ili citiraj konkretan primer. Ja ne da ne znam za desetine, nego ne mogu da se setim ni jednog posta evo i u ovoj temi gde je bilo sta "napljuvano"? Bas naprotiv, atmosfera na forumu je takva da se pomazemo koliko mozemo, razmenjujemo informacije, upravo zato sto je puno bofla i "majstora" na trzistu.

Sam ce se prepoznati, javi mi se nas forumas i drugar, nije zadovoljan sa snopom posle ugradnje projektora kod majstora - zamoli me da mu pregledam i po potrebi prestelujem snop. Da ne duzim, far nema sanse da se nasteluje jer je projektor bio nenormalno rotiran u faru. Leva strana snopa vozackog fara bije u zemlju, desna u krosnje, u levoj krivini polumrak. I sta da mu kazes? Super ti je ovo kad se gleda odnapred :), svaka cast, ja sam dostelovao koliko sam mogao... Naravno da je covek ujutru otisao da reklamira, jer sam nije video u cemu je problem. Tj. i ako se nesto ovde sugerise, drugarskog je tipa, dosta ljudi poznajem licno i nikome nije ni na kraj pameti da glumi pametnjakovica, vec se trudimo da se pomognemo - osim ako to neko ne vidi drugacije. Ne vidim bilo kog forumasa da ce se u ovoj prici pronaci.

Jedno konkretno pitanje? podešavanje farova na koji način radiš? Interesuje me i metalizacija reflektora, da li to neko radi kod nas?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis na stelovanje snopa, klasika...

Prvo metoda "zida" na 10m, gde skolski ustelujem da zize ne budu razroke (horizontalna nivelacija) i pad farova (vertikalna nivelacija).

Posle malo voznje po mraku, cisto da to jos malo dostelujem prema samim farovima i po svom ukusu, vodeci racuna da ne odstupa mnogo od prethodnog "default" podesavanja. Kada malo izvozam, opet na zid cisto na kontrolu, cilj je videti sto bolje ali nikako ne sme da smeta ljudima koji idu u susret. Skidanje zalepljenih markera na zidu :) i paljba.

Reparaciju farova su prilicno ozbiljno radili u Krajiskoj u Zemunu, mozes da proveris na temi u Clanskim pogodnostima preko kolege "steva_anya". Takodje postoji par ljudi koji se bave osvetljenjem u Clanskim pogodnostima, pa proveri koliko su u toj prici restauracije ("yuhica", "bane000", "Tommy92")...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po reglokospu farovi su mi u nuli odnosno srednja svetla na idealnoj liniji, mislio sam da ih podignem malo a i zanimalo me merenje luksa ali na tehničkim pregledima neće da se sa tim zanimaju, Jedan reflektor u svetlima za maglu je vremenom potamneo Ja sam pomislio da je nakupio vremenom prašine  i probao sa papirom i tečnosti za staklo da očistim medjutim kako sam dohvatio istog trenutka je skinuo metalizovani deo tako da ću onda da kupim novi (jednostavnije mi je a biće kao desni kog sam zamenio prošle godine)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senila nikad nemojte cistiti bilo kakvim sredstvom, samo cista krpa i eventualno malo mlake vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, siera said:

Po reglokospu farovi su mi u nuli odnosno srednja svetla na idealnoj liniji, mislio sam da ih podignem malo

Sta sam sve vidjao da naprave masinom, ipak volim sam da nastelujem. Ako covek ima imalo afiniteta, posvetice paznje i vremena za to koliko treba, jednom se upicani i miran si.

Slobodno mozes i odokativno da proveris stanje kada stanes na ravno, normalno do zida i krenes par metara unazad, mozda i imas "lufta" da ih podignes ako ima potrebe. "Skolski" pad visine snopa treba da je 10 cm na 10 m. Ili tg A=(H/L)*100% :) ili pad od 1%, kako ko voli... Ako krenem da stelujem, praktikujem da zalepim i markere na mesto ziza na zidu, mnogo se lakse prati i horizontalna i vertikalna nivelacija. A i kad se dodje sa test voznje, ukoliko se naprave sitnije korekcije, opet se lako uporedi sa prethodnim stanjem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem se na odgovoru, malo je specifično kod mene je kamion u pitanju mada far je far pa nema veze na čemu je, suština je što Volvo ima užasno loša svetla konstrukciono da je to strašno pa čak i na novom modelu serije IV to nisu popravili značajno. Meni su fabrički xenoni koje sam platio 1200€ prilikom kupovine kamiona. Pre neki dan sam posle silnih originalnih xenon sijalica na našem tržištu kupio u servisu dve originalne, pozdravio se sa 25000+pdv i jbg. Farovi su mi idealno ravni po regloskopu ,edjutim snop osvetljenosti sa srednjim svetlom ispred mene je negde cca 15m morao bi u nekoj "pomrčini" još jednom da vidim precizno. Imaš li odgovor: koliko da podignem srednja svetla a da ne smeta vozilima u susret, čini mi se da na regloskopu nema mera u % za to

Ili da idem odokativnom metodom, desni far je ne znatno više podignut od levog

Edited by siera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au@siera ti jos uvek mucis muku sa sijalicama :)
Sa CBC foruma.
 

22 hours ago, Ivan said:
Sta sam sve vidjao da naprave masinom, ipak volim sam da nastelujem. Ako covek ima imalo afiniteta, posvetice paznje i vremena za to koliko treba, jednom se upicani i miran si.
Slobodno mozes i odokativno da proveris stanje kada stanes na ravno, normalno do zida i krenes par metara unazad, mozda i imas "lufta" da ih podignes ako ima potrebe. "Skolski" pad visine snopa treba da je 10 cm na 10 m. Ili tg A=(H/L)*100% ili pad od 1%, kako ko voli... Ako krenem da stelujem, praktikujem da zalepim i markere na mesto ziza na zidu, mnogo se lakse prati i horizontalna i vertikalna nivelacija. A i kad se dodje sa test voznje, ukoliko se naprave sitnije korekcije, opet se lako uporedi sa prethodnim stanjem.
 

Nije uvek pad 1%, pise na faru koliko treba. Vec neko objasnjavao mozda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno rešio problem sijalica pre par dana, kupio u zvaničnom servisu i rešio se ovih "originalnih originala"  :whistle:moram samo malo da poradim na podešavanju farova snop srednjeg svetla im je izuzetno kratak, da vidim da li ću podizati farove ili ću preko nivelacije kamiona da ih rešim. Bitno mi je da sam se rešio divljaka koji su preplavili naše tržište, hteo sam proći jeftinije medjutim...

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, Bingodalton said:

Nije uvek pad 1%, pise na faru koliko treba. Vec neko objasnjavao mozda.

Apsolutno tacno, na faru ili u dokumentaciji je naveden preporucen pad. Jedino sto je postovani kolega napisao da je kamion u pitanju, posle ovog mog posta :) .

A pomenutih 1% (+/-0.X) je neka generalna vrednost za klasicne putnicke automobile o kojima ovde uglavnom i pricamo i koja ce apsolutno vrsiti posao.

Licno se ni toga ne drzim "kao pijan plota", vec je samo pocetna vrednost za inicijalno stelovanje na zidu, koje naknadno malo doradim na putu kako mi odgovara. Cilj mi je da vidim sto dalje pod srednjim svetlima, ali da nikako ne smetam ljudima koji dolaze i susret. I smatram da sam odgovoran po tom pitanju, za svih ovih 9 godina sa ksenonima, na prste mogu da nabrojim da mi je neko blicao da mu smetaju. Desi se npr. ako idem preko nekog prevoja, pa u trenutku zasmeta ovome sto dolazi odozdo, ali ta situacija je identicna i sa bilo kojom drugom vrstom fara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostao sam dužan odgovore na ove silne prozivke pa da odgovorim i više neću da gušim ovu temu.

 

On 12/1/2017 at 9:09 PM, Vule said:

Ako tako mislis znaci da nemas pojma i da ti je tata kupio kola!

 

Slusaj coveka, vidis da bolje zna od svih nas koji se godinama bavimo time i naprepravljali smo se farova da ne mozemo da im se setimo broja, ziveli smo u zabludi do sad...

 

Druze @makidada , kad ovo napravis od fabrickog Puntovog Valeo projektora sa svojim LED sijalicama, cujemo se. Do tad, malo menjaj nacin komunikacije na forumu.

 

20130622_235723.jpg20130622_235758.jpg20130623_021514.jpg

 

Prvo prijatelju mi se ne poznajemo nisam te lično prozvao niti jednom uvredio dok ti mene jesi a evo i jos jedan primer tvoje kulturne komunikacije:

 

 
Ako je ovo po tebi korektno i kulturno onda ok. Nekom se to sviđa ani ti ni ja nismo kompetentne ličnosti da sudimo dal je nešto dobro ili nije. Individualna stvar. Sto ljudi sto ćudi kako no kažu naši stari....
 
To što si ti meni lično napisao smatram uvredom, kako ja nemam pojma i kako mi je tata kupio auto. Moj otac nije živ godinama unazad i na zalost nikad mi nije kupio auto. Imam 43 godine i sam sebi kupujem automobile 20 godina unazad, što ne znači da imam nešto protiv ljudi čiji roditelji mogu da priušte svojoj deci bilo šta na ovom svetu. I sam lično svom detetu gledam da priuštim sve što mogu i što ja nisam imao. Jebiga takav mi je horoskop i ne kažu dzabe nekom je živom majka nekom maćeha. Samim tin nema potrebe da Vas gomila skačete na mene za nešto što sam rekao figurativno i nikom lično. Komentarišem ljude koji nisu stavili u auto ni xenon a kamoli led a iznose stavove kako je led sr*nje. Znači ja samo o tome pričam. Ko je razumeo razumeo je. 

 

Lično sam imao problem sa fabričkim projektorima na marei koje sam morao da otvaram i sredjujem čak i jedan projektor menjam dok nisam dobio kvalitetna svetla sa xenonom

Takodje sam dobio isto što i ti na puntovim farovima. Svaka čast za postignut rezultat obzirom da znam kakvo je biiip puntov pa i marein far.

 

 1.thumb.jpg.070df797f83b13e3809735014cc57825.jpg 2.thumb.jpg.56ae454f0e0238ae59955d9e21ed93b9.jpg 3.thumb.jpg.fdee8b423b2b3fc55683104ff507562f.jpg 

4.thumb.jpg.90fa5b62d075a9d672cb12fb82eff90a.jpg 5.thumb.jpg.f9338b2503e9e115fcdf2a020be06d4c.jpg 6.thumb.jpg.3289a005167b45c3fb5c9675391b71f4.jpg

 

Ujedno da odogovorim i na pitanje @Kuvalja da Borsee nije neko djubre a pogotovo nije u rangu bear kompleta.

http://www.borsee.com/products.html  

 

U pitanju je firma koja radi auto rasvetu i to vrlo kvalitetno. AC H1 xenon set 35w 4300k je pre 4 godine plaćen 90e i radio je besprekorno u marei. Posle prodaje auta sačuvan je za stila i ubačen sa projektorima gde je isto tako besprekorno radio do zemene led kompletom. Pre tri meseca zamenjen je led sijalicama H1 72W 7600LM LED Headlight Kit Philips Chips Light 6000K.

 

5a25341c25625_IMG_20171024_1407101.thumb.jpg.da6dd2bffeaf8a6c1805205cb3c254b5.jpg 5a25342e4ad6f_IMG_20171024_1432001.thumb.jpg.348b7e70f1e60458bade66c1e26598e0.jpg 20170419_160750.thumb.jpg.7022abb018b1c8f7501af93c6e69bb4b.jpg 

 

Ubačen led i u projektore i u duga svetla

Plaćene su 45e donešene iz Italije. Postoje gotovo iste na ebay-u i nešto smešno koštaju (10-12e) ali ni blizu ovima po kvalitetu. Lično sam se uverio u to obzirom da sam ih i sam naručio i opasno se razočarao.

Ove iz Italije koje su naravno PRC odlično sijaju uporedjivao sam ih sa mojim xenonom i po meni a i po masi drugara koji su to videli slažu se u istom. Mislim da bih sa svoje 43 godine bio mnogo smešan da tvrdim da nešto što nije dobro tvrdim da jeste. Pritom ja vozim taj auto i danju i noću i vidim razliku. Postoji mali problem oko ubacivanja led sijalice u projektor i mora mala prepravka da se uradi ali nije problem i svi koje zanima kakva je procedura vrlo rado cu objasniti.

 

I da više ne dužim izvinjavam se ako sam nekog uvredio nije mi bila namera a komentare da li ja nesto znam ili ne znam dokumentovaću slikama iako ovo nije tema za to.

 

IMG_20171111_133112.thumb.jpg.39f724ad670cbe0bb66403ea76898e2f.jpg 20170619_115322.thumb.jpg.1cfba4df7988742f7b0eda1375cac136.jpg 20170611_175530.thumb.jpg.0a95cbd8a3f0d88750ce93a49d96464d.jpg  IMG_20171204_104755.thumb.jpg.53884d73bf9d6250a31ef6e2c15432dd.jpg

 

1.thumb.jpg.3913a218e43454fbfee64fa7e7a033b9.jpg 2.thumb.jpg.6c4cae7b75a58798c6f34a0f8b7ce922.jpg 3.thumb.jpg.1bd0a7492c7312b669f959915ab64c3c.jpg 4.thumb.jpg.32462251c71ac7397289406d0075113f.jpg

 

6.thumb.jpg.5056cb4fa55dc23192365eb57a5201e9.jpg  7.thumb.jpg.e726774332656e1aa45455cff84568f9.jpg 8.thumb.jpg.6e46ba98b8b544c976cb8024d123f332.jpg 9.thumb.jpg.a8cda7a4f17b30a26320287deef2bfc4.jpg 

10.thumb.jpg.d48f05dad25c21f6215fddd05ecf3e61.jpg 20170422_185725.thumb.jpg.076019701766ebd01de1a5557c07b00e.jpg 20170428_104137.thumb.jpg.bf8d82925aaab3a76d0617e38f69af84.jpg 20170427_231732.thumb.jpg.b69d02c8cef45e7c957db5536091f6e3.jpg

 

1.thumb.jpg.f4e955fff4a3741a6f91ae5d16258486.jpg 2.thumb.jpg.59bed78dab53e4daf0aa4b23b160f5bb.jpg 3.thumb.jpg.3280e6a081578426f54359d4249d6583.jpg 4.thumb.jpg.7236c3cd55df2a97f7d6d148e3f022ee.jpg

 5.thumb.jpg.73e4d220e5730f0046457ee98562ca88.jpg 6.thumb.jpg.2675a61e26574b2ce1a3047f7e5d0dcb.jpg 7.thumb.jpg.ce6dfae9e9b701df569d768c6a338639.jpg 8.thumb.jpg.f5735ffcb32f38253eeb043bfada566d.jpg 

9.thumb.jpg.6c1cbcb70a568546677411d92b8a5a3e.jpg 10.thumb.jpg.d7a0e1ad51da3ee377e0ce3bb404e5a0.jpg 

 

Sve ovo sam lično sam radio, ponešto uz pomoć drugara i saveta nekih kolega ali pretežno sam obzirom da imam alat i nekakvo znanje kroz godine iskustva. Ovo nisam naveo kako sam ja pametan ili najpametniji nego čisto to mi je struka, imam uslove za rad i što mi je muka kvazi majstora kod kojih je sve ili preskupo ili nemoguća misija.

Na kraju bih molio da se ova priča zatvori u smislu prozivanja i slično, i svi koje put nanese u Šabac mogu da se jave i svrate, tu sam za svaki vid pomoći što sam i dosad činio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod jedan, hvala na linku, nisam do sada nikad cuo za brend, sve sto sam video u vezi sa njim su bile slike sa ebay, sve isto kao i kina, generalno i dalje tvrdim da je kina ali kvalitetnija sobzirom da se h1, h7....i ostale sijalice ne rade kao xenoni, nego je neko uzeo izbrendirao verovatno ono sto je radjeno u nekom kvalitetu, ali ok gresim, i nije problem da to kazem.

Niko tebe licno nije vredjao za roditelje, nego si isprovocirao svojim nastupom koji je stvarno nepotreban na forumu, licno se nisam nasao prozvan ni u jednoj recenici, ali mi smeta da se tako pise i vredja neko od kolega.

Svaka cast na opremi i alatu sa kojim radis....

Takodje svaka cast na dugmicima od navigacije

I dalje nema slike na zidu gde moze da se uporedi sa Vuletovim farom, gde se vidi cutoff, jacina, sirina snop i najvaznije rasporedjenost svetla.

Na stolu gde ledara stoji uspravno se vide senke na 180° o kojima je Sava pricao.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam to slikao čim bude prilike odradiću i slikanje. Zadnji put kad sam štelovao farove bilo je jako hladno. Bilo mi je bitno da ih doštelujem i nije mi ni na kraj pameti palo slikanje. Ašto se tiče xenona već sam i rekao da su kinezi u pitanju ali dobri odnosno malo viša klasa od ostalih kinežčića. Postojala je firma u Kragujevcu njihov predstavnik za Srbiju gde sam ja i kupio svoje. Opasna radnja svašta nešto su imali počev od xenona do njihovih projektora koji su mi se jako dopali. Žao mi je šro su morali da zatvore firmu, pojela ih je ova jeftina konkurencija. Recimo njihov projektor sa dva prstena i u varijanti od 3incha je bio 80e. Znači kupuš 2 seta običnih od po 35e kolko su na oglasima kod nas.

I drugo ja nikad u životu nisam uvredio ljude koji rade i nečim doprinose, izludjuju me ljudi koji sede za kompom i sa neta donose zaključke koje posle sa pola gasa prosipaju okolo. Verij mi mnogo takvih pametnjakovića mi svakodnevno ulazi u radnju sa sličnim pričama. E onda se ja zamislim šta sam ja radio tolike godine i što sam ulagao i mozak i novac u nešto, izgleda za badava.

Edited by makidada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i slika koje sam obećao.

 

IMG_20171207_202704.thumb.jpg.3aae6bc6e0f081944cde22e009ba3310.jpg IMG_20171207_203901.thumb.jpg.55a830e44f86b22f6aec982fb3f52ea6.jpg IMG_20171207_205941.thumb.jpg.0940a047efba69ec04c95fbfbdd03a39.jpg IMG_20171207_212123.thumb.jpg.c8358c046ebb55631e2e874a04960a12.jpg   

 

Ovo sam uspeo da pljasnem koju sliku iza zgrade, osvetljene garaže tržnog centra i u komšiluku. Ne vredi hladno vreme i magla tako da nije vreme za fotkanje ali otprilike je to to.

Ima tu još štelovanja ali dok temperatura napolju ne bude +20 ništa ne dirati.

Edited by makidada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...