Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Ja sam zadovoljan. Mnogo je lepse uzivo, a i nisam vidjao Punta sa prstenovima na fabrickim farovima :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prstenovi su za BMW-a i tu se priča završava :) A sija odlično, bar ovako po slikama, lepo urađeno :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/5/2016 at 8:56 AM, Vule said:

Prstenovi su za BMW-a i tu se priča završava :) A sija odlično, bar ovako po slikama, lepo urađeno :) 

Ima logike u tome ali svako ima neki svoj ukus i to je isto cinjenica.

P.S. Vule imas PM.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3.9.2016. at 1:55 PM, endbringer said:

Ljudi, koja bi priča bila za bravo novi, mislim da je h1? Neko ugrađivao, problemi?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Ima kod mene, evo radi vec 3 godine 6000k bear ac set. Jedino mislim da bi mozda bolje sijao 4300k po kisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/4/2016 at 9:54 PM, bane000 said:

Ja sam zadovoljan. Mnogo je lepse uzivo, a i nisam vidjao Punta sa prstenovima na fabrickim farovima :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

DSC_0070.jpg

Edited by majstormica

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, majstormica said:

 

DSC_0070.jpg

 

Ovo je drugi Punto da sam video. Pre neki dan je izbacim Led Master jednog sa fabrickim farovima i prstenovima.

Ovo nisu COB prstenovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su smd led prstenovi sa aliexpress.com. Ja ugrađivao kod mene 2013. Trajali su možda 2 god, onda su krenule diode da trepću pa sam skinuo. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, majstormica said:

Ovo su smd led prstenovi sa aliexpress.com. Ja ugrađivao kod mene 2013. Trajali su možda 2 god, onda su krenule diode da trepću pa sam skinuo. :D

Lepo izgleda, a i dugo je trajalo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su smd led prstenovi sa aliexpress.com. Ja ugrađivao kod mene 2013. Trajali su možda 2 god, onda su krenule diode da trepću pa sam skinuo. default_biggrin.png

Moraš staviti stabilizatore napona za LED, kod mene recimo šljakaju 6 god bez problema sa stabilizatorom. :D

Sent from my Lenovo A2010-a using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiva tema u 95 strana, uspeo sam da pročitam 10 za početak. Treba mi pomoć. Ima li ko na forumu da se ozbiljno bavi farovima i ksenonskim svetlima u pitanju je kamion.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je kamon Volvo FH 2007 sa fabričkim ksenonskim farovima. Svetla su oslabila do te mere da su skoro pa ne upotrebljiva. Za početak zamenim sijalice D2S stavio sam Osram, par sam platio 12000, sledeće je da sam zamenio reflektore u farovima i opet ništa, nakon toga zamenim i sočiva i opet ništa :sleeping: Što bi rekli kod mene sad sam već u "ludacima" Ostala su još dva dela balast ili trafo i  converter.

IMG_1314.JPG IMG_1311_zpskpil2etm.jpg IMG_1337_zpscwsvqrov (2).jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna koje su T10 led pozicije najproverenije a da bord ne prijavljuje gresku?

Znam za varijante CANBUS kad pise u specifikaciji sijalice koju hocu da kupim, porucio sam par varijanti ali mi pokazuje gresku...

 

Ako bi neko znao tacno da navede model ove T10 pozicije, a uz to ako prilozi i sliku bilo bi super.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@STG Ako ti nije bitna jacina sijalica onda mozes u Kit komercu da uzmes obicne T10 koje svetle plavo i slazu se uz xenone.

Nisu nesto previse jake da mozes da ih koristis kao dnevna svetla ili slicno ali ne prijavljuju gresku, iste su kao fabricke T10, dakle nisu LED i trose 5W.

Oznaka im je 99L737, kataloški broj 58359 i cena za par je 150 dinara ako se dobro secam. Kod mene na Puntu rade vec godinu i jace bez problema, cak je i par kolega s foruma njih kupilo i zadovoljni su.

d6889e93a53640873af71cdcb21d5630.jpg

Evo slike kako izgledaju i kako svetle na prednjim pozicijama i iste stavljena za svetlo tablice.  (slike su od kolega s foruma matdjo).

 

f9db28b8832424beadc8b5d0b9fbeafd.jpg0396c80428f28c0af308be6c22cb5700.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...