Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

U bixenonu imas dugo i kratko to je razlika.

Moze biti H4 i moze biti u projektoru koji ima selenoid koji klapnu dize i spusta pa imitira dugo i kratko svetlo, tu moze biti bilo joja H sijalica i xenon i halogena. A ovde pricamo o xenonu.

Eto nadam se da si skapirao razliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

da..apsolutno..hvala..meni ipak za pocetak treba samo obican H7 set..a posle ce na red da dodje dugo sa  cini mi se H1 sijalicom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sta da uguram kod mene u farove...dal je bolje ac ili dc...i koji da budu 4300,6000,8000

 

Uguraj projektore, jer ćeš samo sa xenon setom u tim farovima toliko da zaslepiš ove što ti dolaze iz suprotnog smera, dobiće boju kao da su se sunčali ceo dan :D

 

I naravno, kasnije 4300k

Share this post


Link to post
Share on other sites

prati temu moju vule..vidi mi farove..kakvi su crni..koga cu da zaslepim  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vecinom edukativno nastupamo :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo 4300k

:thumbup:  :thumbup:  :thumbup:

4300k sa folijom na farovima

 

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što je to nešto najgore što možeš uraditi. Bar ako pričamo o svetlu. Te priče "nije slabije svetlo" bilo kome normalnom mogu samo da budu smešne, jer nemaju logike - naravno da je slabije svetlo, jer si zatamnio plastiku kroz koju prolazi, kao da ti je blago prljav far.

 

Ako već želite da radite taj "black look" sa sve xenonima, onda ga uradite kako treba - otvaranje farova, ugradnja projektora, farbanje rozetni u crno, i pakovanje nazad. Em izgleda 20x bolje od glupe folije, em sija 30x bolje od ugrađenih xenona u H7 far.

 

I ne mislim Bane ovde samo na tebe, nisi ti jedini koji stavlja foliju na farove  :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvih 150-200e?

 

Projektori su 40e, xenon set je 35, crni sprej je 500 dinara. Ili odneseš kod nekog da ti lepo ofarba, neće ti uzeti više od 20e ako je normalan, ako i toliko.

 

Otvoriš farove, ugradiš, ofarbaš, namestiš i teraš. Svakako čovek sam radi auto, zašto ne bi uradio i to...

 

Ili jednostavno nemoj ništa ni raditi ako već nedostaje love, bolje da nešto sačeka pravi momenat nego da se skarabudže folije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jbg, ako stavis xenon stavi ga zbog bezbednosti i bolje vidjlivosti onoga sto osvetljavas onda, a ne zbog toga da mu stavis foliju i onda ono sto imas od xenona je samo da nije zuto svetlo vec belo...
Smatram da svetla treba iskoristiti potpuno, nije zjbncija s tim, zato i stelujem farove svakih 15 dana, nikad nisam zadovoljan...-desna crta malo vise dole, leva desno i gore, ajd da probam ovako, ajd da probam onako itd...

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su te folije na farovima totalni promasaj u svakom smislu.

Apsolutno se slazem sa Vuletom - ili radi kako treba (pre svega funcionalnost+estetika) ili nemoj uopste raditi.

Cisto licni stav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zaslepi i obican far na ovom novijem Puntu, a tek ksenoni..

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tome i pričam, vozio sam tog Punta, znam koliko smeta ljudima, ajd' što sam vozio, nego kad god me neko iz suprotnog smera zaslepi, znam da je ili Punto mk2b ili Fabija neka službena natovarena... A da ne pričamo kad se stave xenoni u taj običan far, bože sačuvaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja evo ovih dana vozim Golf V  sa naknadno ugradjenim ksenonima i ne vidim da ikome smetam i niko mi jos nije  ablendovao. Jos  je lik ugradio ksenone i u maglenke  a dosao je nocu  da odradimo trampu  i dok sam ga cekao ispred kapije vidim dolazi nesto extra lepo a lik upalio i maglenke za koje nisam znao da imaju ksenone. Kad ono staje ispred  mene i meni drago jer sam dobio lep auto.

Na mom autu su bili fabricki ksenoni sa projektorima  i pravo da vam kazem nisam ja tu neku razliku primetio u osvetljenju.

Problem kod puntovih farova  je sto kad stavis kineza  dovoljna je i obicna sijalica  pa da zaslepljavas sve oko sebe a kamoli da ubacis ksenone jer onda si opasnost na putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki zato imaju fotoosetljivi retrovizor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lično im ne blicam, ali mnogi realno smetaju - što kad mi dolaze u susret, što u retrovizoru.

Da sam ti ja naiso, blicao bi, svirao i " redjao sve po kalendaru" , sto bi rekli carapani :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...