Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Da ja stavim tačku na off... Kad sam kupovao far za Xsaru, pitali su me da li je sa ili bez maglenke u faru.


Znači, postoje obe verzije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

P.S. Danas sam stavio halogenu sijalicu umesto ksenona, i ipak ksenon jace sija. Boja vuce na zeleno pa mi mozda zato deluje da slabo osvetljava.

Samo stavi dobar AC balast i nece biti zeleno. 101% ako ne bude tako ja ti kupujem ceo set novi sa CNlight sijalicama i njihovim balastima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzecu cnlight za h7 farove, ne znam da li si pratio poslednjih par postova. Ove farove hocu da prodam, i svesno sam kupio najjeftiniji ksenon. Sto kazu posle j nema kajanja. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morimoto Mini H1 je na slici, farovi od Maree, 4300k Bear, fino uštelovano i to je to :)

 

Što se tiče "zelenog" - ne mora 100% da znači da je balast. Postoji neko uparivanje serija kod tih kineza, dešava se da dobra sijalica sija loše na DC balastu, dešava se da loša sijalica sija loše na AC balastu... Najjednostavnije i najjeftinije rešenje je kupovina finog AC seta u startu, recimo neki Bear, sad su oko 32-33€, zaista je besmisleno štedeti par stotina dinara i onda imati ovakve probleme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morimoto Mini H1 je na slici, farovi od Maree, 4300k Bear, fino uštelovano i to je to :)

 

Bas original morimoto ili  neka dobra kopija ?

 

Ubija kaako svetli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se ja secam mislim da su ovde kupljeni ali ih je on dodatno stelovao i podesavao tako da je izvucen maksimum iz njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi ste,ako necete da menjate sve 4 h7, u xenone menjali dugo ili oboreno svetlo?

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oboreno...posle ti ne trebaju duga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari da li je neko na stila stavljao xenon i za kratka, duga i maglenke? Da li je uopste moguce naci za svih troje i koliko bi to kostalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto da ne, radili su ljudi. Bobiska boban sa foruma je imao ksenon kratka i maglenke na puntu mk2a. Za duga svetla ksenon nije praktican posto treba vremena da sijalice zasijaju punim sjajem. Po meni sasvim je dovoljno ugraditi kvalitetan set na kratka svetla.

Cena zavisi koji set kupis, a treba ti tri seta ako stavljas na kratka, duga i na maglenke. Imas i ksenon za pozicije..

Edited by majstormica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto bi neko stavljao ksenon u maglenke i razmisljao da ih koristi po magli, ne verujem da bela ili plavicasta sijalica moze da bude bolja od zute ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto bi neko stavljao ksenon u maglenke i razmisljao da ih koristi po magli, ne verujem da bela ili plavicasta sijalica moze da bude bolja od zute ...

Ja imam svgde xenone u kratkim dugim i maglenkama, ali ne slazem se sa tobom i mogu da se kladim da imam bolje maglenke od onih koji imaju halogene a fora je u tome da mi je u maglenkama 3000K totalno zute, pisem sa moba ali cu kasnije staviti fotku da vidite. Mogu reci sece maglu a pomaze i kad je jaka kisa ili nevreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam nekog lika da na stilu fura sigurno 10 000 ili 12 000k jer je boja bila nesto kao ljubicasta :)

Edited by Mi An

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...