Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

Ja koliko sam video za te od 30 $ pise "Cheapimoto Mini's" , nisu Morimoto, tako da zasto ne bi "valjali" neke obicne projektore ako neko ne zeli da kupi ove skuplje. Kupis ove jeftine pa ih sam sredjujes stelujes itd, + ti od 30$ nemaju garanciju.
Pod terminom original mislim na to da oni time sto daju garanciju na sve sto su odradili na pravim H1 6.0 projektorima garantuju da je to to i da vrlo verovatno nema potrebe nista sam da stelujes, samo instalacija, dok kod ovih obicnih moze da se osteti socivo, da od toplote izgori soljica iznutra itd. Ne bih da se upustam detaljnije u tematiku jer nisam jos uvek probao projektore pa da pisem detaljnije. Ali koliko vidim po slikama ima razlike izmedju ovih Cheapimoto i ovih sto sam ja dobio.
Ne znaci valjda da sve sto se pravi u kini nije original ? Danas se sve pravi tamo(negde).

Uostalom proveri ovaj link sa Morimoto glavne stranice kod koga se sigurno moze kupiti genuine Morimoto:
http://www.morimotohid.com/distributors.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja upucen, pravi Morimotor nema ispod 200-300$ da se uzme, bas znaci pravi, original Morimoto. 

A video sam da pominju to stelovanje na vise foruma, na sta se tu konkretno misli? Sta se to steluje na projektoru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja upucen, pravi Morimotor nema ispod 200-300$ da se uzme, bas znaci pravi, original Morimoto. 

A video sam da pominju to stelovanje na vise foruma, na sta se tu konkretno misli? Sta se to steluje na projektoru?

Morimoto komplet sa original sijalicama, balastima i kablovima kosta 150$, dodaj na to cenu projektora od 120$ i eto ti pune cene cekog kompleta original Morimoto. To su cene sa TRS koji je po linku koji sam postavio jedan od oficijalnih distributera originalne Morimoto opreme. Taj sam info nasao na netu i to je to.

Koliko sam ja upucen, pravi Morimotor nema ispod 200-300$ da se uzme, bas znaci pravi, original Morimoto. 

A video sam da pominju to stelovanje na vise foruma, na sta se tu konkretno misli? Sta se to steluje na projektoru?

Morimoto H1 komplet sa original sijalicama, balastima i kablovima kosta 150$, dodaj na to cenu projektora od 120$ i eto ti pune cene celog kompleta original Morimoto. To su cene sa TRS koji je po linku koji sam postavio jedan od oficijalnih distributera originalne Morimoto opreme. Taj sam info nasao na netu i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo te No name projektore sa ebaya prije godinu dana,platio ih 40 eura sa dostavom.Skoro sam ih rastavljao da vidim u kakvom su stanju,nigdje nisu osteceni.Ja zadovoljan,mislim da se ne isplati dati toliko para za orginal,jer nema mnogo razlike...
Evo kako kod mene sija,xenon 5000k

10726739_848717495146657_1524195578_n.jp

10581127_848717301813343_824972365_n.jpg

10719315_848717705146636_1502019013_n.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je sasvim ok ali evo kako to izgleda kod 6.0 verzije, tj kako TRS tvrdi da to izgleda:

n6_Fmxhd.jpg

B1o_KA9_C.jpg

Mislim da razlike definitivno ima ali ponavljam, necu da tvrdim nista dok i sam ne isprobam, ne verujem da ce to biti skorije posto imam bas dosta precih obaveza od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dobro,novija je verzija ipak.A i ovo je uzak prostor kod mene pred kucom,uslikat cu na nekom parkingu il cesti,pa cemo uporediti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja upucen, pravi Morimotor nema ispod 200-300$ da se uzme, bas znaci pravi, original Morimoto. 

A video sam da pominju to stelovanje na vise foruma, na sta se tu konkretno misli? Sta se to steluje na projektoru?

 

Nisi dobro upućen, ovo što TRS prodaje, to je to, najskuplje i "najoriginalnije" što možeš naći.

 

U projektoru se toliko toga može štelovati, od 100 stvari zavisi snop i kvalitet svetla, počevši od kvaliteta srebra u šoljici, ravnomernosti istog, pozicije i oblika "klapne", udaljenosti sočiva, pozicije nosača sočiva, kvaliteta i oblika samog sočiva... Sve te male stvari, sitnice, prave razliku... Nekad i pola milimetra pomeren cutoff limčić napravi 20% razlike u kvalitetu svetla na putu, nekad se to "na zidu" ni ne primeti, dok ne provozaš savršeno uštelovan primerak projektora u mrklom mraku, pa vidiš šta si kupio za 50$ na ebay i koliko to može još bolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda se cena u medjuvremenu promenila, znam kada smo pre diskutovali na FCS da je cena bila priblizno 300$ i da je bas bio ovaj sajt u pitanju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pricas o ovom sajtu ?

 

 

http://www.theretrofitsource.com/

 

I oni valjaju projektore iste one kineske AES TOP HID H1 sto se vidi an slikama za 30 $  pod brendom "Morimoto"

 

http://www.theretrofitsource.com/standard-mini-h1-bi-xenon-projectors.html#.VD4iaBb4JqN

 

Sta ti to znaci cist original ? Mozda brend morimoto,svakako se pravi u kini sigurno ti pise negde na kutiji...

 

Ono sto je Vule rekao u vezi provere kvaliteta to je apsolutno u pravu, mozda je to jedini razlog da se opravda cena doticnih "morimoto" projektora.

 Upravo tako, to pravi ista firma samo sto TRS vrsi svoju kontrolu i podesavanje, apsolutno isti, to znam godinama unazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros sam ugradio ksenone u svoj auto, i sad kad je pao mrak vidim da nista ne vidim. Kao da su mi halogene sijalice bolje obasjavale put. Pretpostavljam da treba da menjam ksenone za skuplje, posto su ovi kostali 2500 din..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam razmisljao da kupim H3 sijalice i prebacim ksenone u fabricke maglenke i mislim da bi tako bolje svetlelo, racunamda su sociva maglenki u boljem stanju, jer su manje koriscena u odnosu na kratko svetlo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ti je ugradjivao xenone, neki majstor ili ti sam?

Jako je bitno kako je pozicionirana sijalica u odnosu na projektor, malo pomeranje od samo par mm-a, i eto lose projekcije.

Svako xenon svetlo ima vise lm-a od halogenog, tako da je skroz nelogicno da halogeno sija jace, nesto tu nije odradjeno kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slikacu ponovo, ovo kao da nisu moja svetla. Kad je mrkli mrak onda je ok, a kad ima ulicne rasvete onda je katastrofa.

Mislim da su ti ocekivanja bila previsoka u startu, pa otuda neodusevljenje, tj razocarenje :)

U mrklom mraku i treba da bude ok, gde ima ulicne rasvete, tu moze da se vozi i bez oborenog.

No, okaci dodatne slike kad stignes, bas me zanima kako ce izgledati na njima. Na ovoj slici koju si okacio, meni takodje deluje super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sa slike deluje odlično. Koliko kelvina piše na kutiji od xenona i koji set je u pitanju ?

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...