Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

po meni mnogo bolje sijaju osram night breaker od ovih philips... imam i jedne i druge philips se po kisi nevide ko i xenoni, tako da one stoje kao rezervne

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja uzeo letos osram night breake unlimited serija ,za sad odlicne ,cisto belo sijaju i super se vidi ,3100 dindzi par ,sad mi kratko svetlo skoro kao dugo sija :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam imao neke filips super ekstra kul belo svetlo, isto koštalo bogaoca (za jedan par sijalica) i pregorela jedna za 10 dana, druga za 12, nisam stigao ni da skinem drugu da mi obe budu žute, već pregore i ona. :D I od sad ne kupujem ta vnago, nego klasičnu sijalicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne mora novi set, da su dovoljne samo nove sijalice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nego reklimaraj, ako su ti pod garancijom. To znaci da ce ti uskoro riknuti xenoni. Verovatno su ti balasti dc. Imao sam ja takav slucaj. Pocele sijalice da menjaju boju I crkne jedna, pa za par dana I druga sijalica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas garanciju ne znam sto razmisljas o bilo cemu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Stigli su mi Bi-xenon Morimoto Mini H1 6.0 projektori naruceni sa TheRetroFitSource.com sajta original i poslednja verzija pa htedoh da podelim par slika sa vama kako izgleda original i sta se dobija u pakovanju:

20140928_113315.jpg 20140928_113350.jpg 20140928_113412.jpg 20141009_164456.jpg 20141009_164707.jpg 20141009_164812.jpg 20141010_213557.jpg

Mozete videti hologramsku nalepnicu na kutiji koja oznacava da je upravo ovaj komplet pravi original bez sumnje. Doduse ne znam kakvi su paketi koji se prodaju po nasim oglasima ali verujem da nije isto.

Nazalost nisam ih jos uvek montirao jer cu mozda uskoro menjati auto pa ne bih da pokrecem ceo proces skidanja farova i kompletne ugradnje ako cu za koji mesec prodavati auto a iskreno ne bi ove projektore da ostavim u farovima zato sto su po meni boljeg kvaliteta od mnogih fabrickih projektora na novijim automobilima. Najverovatnije cu ih staviti na novi auto kada bude doslo vreme za to i postaviti slike naknadno.

 

Edited by GTX-Steel

Share this post


Link to post
Share on other sites

to i mene zanima iz razloga da bi uporedili sa cenama ovde i po tome mogli da pretpostavimo o kakvom kvalitetu projektora je rec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena je sa sajta od 120$ sa shippingom to izlazi na 140$ medjutim iskoristio sam kupon koji sam imao i smanjio kompletnu cenu upravo za tu sumu shippinga(oko 25$). Da napomenem samo da su me carinske dazbine kostale izmedju 2000-3000din ako se dobro secam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas li bilo sta utisnuto na projektoru?
Posto ovako sa slika, razlika izmedju projektora koje si uzeo i ovih koji prodaju kod nas je samo u kutiji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ali mene zanima upravo ima li bar neke razlike izmedju projektora koje je kolega uzeo i ovih koji se prodaju kod nas? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi mozda i ima u kvalitetu izrade, a po vidljivosti nesto i neverujem...  (jer kud ces bolje od onoga :)    )


Pozdrav svima!

Stigli su mi Bi-xenon Morimoto Mini H1 6.0 projektori naruceni sa TheRetroFitSource.com sajta original i poslednja verzija pa htedoh da podelim par slika sa vama kako izgleda original i sta se dobija u pakovanju:

20140928_113315.jpg 20140928_113350.jpg 20140928_113412.jpg 20141009_164456.jpg 20141009_164707.jpg 20141009_164812.jpg 20141010_213557.jpg

Mozete videti hologramsku nalepnicu na kutiji koja oznacava da je upravo ovaj komplet pravi original bez sumnje. Doduse ne znam kakvi su paketi koji se prodaju po nasim oglasima ali verujem da nije isto.

Nazalost nisam ih jos uvek montirao jer cu mozda uskoro menjati auto pa ne bih da pokrecem ceo proces skidanja farova i kompletne ugradnje ako cu za koji mesec prodavati auto a iskreno ne bi ove projektore da ostavim u farovima zato sto su po meni boljeg kvaliteta od mnogih fabrickih projektora na novijim automobilima. Najverovatnije cu ih staviti na novi auto kada bude doslo vreme za to i postaviti slike naknadno.

 

 

 

 

Pazi gledano sa slika deluje skoro pa isto, najrelaniej bi bilo da se lepo uporede jedan pored drugog i bilo bi se razjasnjeno !

 

 

 

7149b4d441d06973590a6e1d09127456.jpg6d3baad540cc39b1fba0e6e3641f4ecd.jpgb4ec8b88cf9a14004b6d3fca667dc4fc.jpg61ca1af2c39b22359b76b1961e9df13b.jpg3880c90525c9328a52e9c5bb1f504870.jpg90fdc087d2bf18e3304330100ab61f63.jpg8fa2b2a811b9e7f2e23a7c226bb01ee2.jpg941f2b5b76861307739ee7ae19192dd1.jpg46101abefdd0d11a6ef822ca9ed4aaad.jpg

U nedelju posle trke se radi diplomski rad :D

 

Zamolio mih kolegu GTX Steal-a da okaci koju fotku vise samih projektora

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika između tih projektora sa TRS i ovih no name, je samo u tome što su ti isti no name projektori prošli kontrolu kvaliteta u TRS garaži, doštelovani su do perfekcije (skoro), nalepljen hologram i spakovano u lepu kutiju :)

 

E sad, kod no name postoji 30-40% šanse da će stići neki bulja primerak, da neće sijati kako treba, ali to uvek može da se došteluje, prepravi, doradi... Dok je kod TRS šansa za to svedena na minimum, ali čitajući njihov forum, vidim da se dešava i njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti Vule sigurno znas bolje ali ja mislim da se kod nas nigde ne moze nabaviti cist original i to 6.0 poslednja verzija ovih projektora, mislim da su to sve starije kopije sto ti kazes no name i napravljeno samo da lici na original Morimoto.  Ne mogu da tvrdim da je tako ali ne verujem da bi TRS prodavao nesto sto je isto kao kinesko i to po ovoj ceni.

Okacicu jos neke slike ovih dana cim nadjem vremena.

Edited by GTX-Steel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pricas o ovom sajtu ?

 

 

http://www.theretrofitsource.com/

 

I oni valjaju projektore iste one kineske AES TOP HID H1 sto se vidi an slikama za 30 $  pod brendom "Morimoto"

 

http://www.theretrofitsource.com/standard-mini-h1-bi-xenon-projectors.html#.VD4iaBb4JqN

 

Sta ti to znaci cist original ? Mozda brend morimoto,svakako se pravi u kini sigurno ti pise negde na kutiji...

 

Ono sto je Vule rekao u vezi provere kvaliteta to je apsolutno u pravu, mozda je to jedini razlog da se opravda cena doticnih "morimoto" projektora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...