Jump to content
FAS Goran
MACAK_FROM_CACAK

Xenoni / projektori - iskustva?

Recommended Posts

 

Pozdrav drugari interesuje me ima li neko ove xenone i neka iskustva sa istim?

Da li se isplati kupiti ih? Hvala svima na odgovorima :cheers:

 

sp77.jpg

http://xenoncarbonoprema.com/en/proizvodi/product/view/36/64.html

 

Samo jedna mala napomena Philips radi iskljucivo prvu ugradnju i to samo sijalice,ne proizvode aftermarket xenon setove,sto govori o originalnosti ponudjenog proizvoda.

 

 

Znaci da ti setovi sem sijalica nisu originalni tj nisu za prvu ugradnju ako sam dobro razumeo kolega?

Meni su sociva u extra stanju na Bravcu nego reko ajde nesto me spopalo da probam i ja xenone pa reko da vidim sta je najbolja varijanta.

Morimoto mi netreba jer su mi sociva extra a i ne mogu na moj far jedino marein,a jos i to da kupujem onda mi se ne isplati...

Uzecu neke H1 4300k to sam resio samo jos da vidim koja je najbolja kombinacija koji set i to je to

A od Maree cu jedino branik da turim kad naleti neki on mi lepsi :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas kod Yuhice kvalitetnih AC setova, a sto se tice branika od mare, nece da moze bez krila, mislim moze ali ce ti branik biti kratak sa obe strane za oko 1cm do ruba, drugar je stavlo od HGT-a pa je imao taj problem a isti je oblik i dimenzija na HGTu i Marei i branik i krila, a krila razlikujes po onom duzem migavcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam kolega da je kraci to je najmanji problem posto sam se bavio varenjem plastike najmanja mi je i najbolja mogucnost da ga produzim za toliko,zavarim i ofarbam nego da kupujem i krila jos izadje onda mnogo ta zezalica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slike sa h7 led sijalicom od 120 smd-a.

cxcb70051.jpg

Dovoljno za dnevno,a uvece nikoga ne zaslepljuje.

 

Jedno pitanje. 

Ovako kako je na ovom autu, jel podešeno dnevno svetlo da se uključuje automatski kad upališ motor, pa se ono uključi posle nekog vremena?

A kad prebaciš na poziciju/kratko gasi se, pa onda opet pali kad uključiš dugo?

 

Ovako za dnevno je vrh, ali za dugo noću (znam da dugo nije baš neophodno kad imaš xenone), kako izgleda zbog policije, ima li sa njim problema?

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povezano je na poziciju, a kad padne mrak onda ukljucim oborena, a dnevna ostanu. Nisam hteo da se previse zezam da kad ukljucim oborena, dnevna da se iskljuce, zato sto sam vec napisao da ne smetaju nocu kad mi neko ide u susret. Mislim, barem mi do sada niko nije blicao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, to. Al sta ako pandur kaze, "Sinovac, dal radi sve? Sto si upalio duga?" itd itd... Da ne smaram, kontas sta pricam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panduri da znaju gde se nalaze duga svetla na puntu mk2a bilo bi dobro jer bi oni vozili bez njih.U Kg-u ima mnogo puntica gde su okrenuti kablovi u samom faru pa umesto kratkih sijaju duga tj.na mestu gde je sijalica za dugo svetlo.Znaci samo upali i vozi,a sto drugima smeta to nema veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja sam razmisljao o tome, ali mi nije bilo nesto izvodljivo, tako da sam odustao. Posto mi je solja od dugog svetla ostala neiskoriscena, ubacio sam ove smd led sijalice i tako resio dnevna svetla, a i stedim projektore. Dovoljna su danju, a nocu ne zaslepljuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi savet :);) Sta mislite o xenonima za duga svetla ? Mnogo puta vozim na putevima gde kratko ne pomaze,mora bas dugo,a kada je dugo svetlo ukljuceno,razdanjuje,a obicne su h7 sijalice,pa me nervira mesanje zutog i lavog svetla ,s tim sto imam obicaj i blicati,pa ne znam kako je blicati sa posebnim svetlima(xenonima) ,ipak nije to h4 sijalica gd je sve u jednom~!?

za duga svetla se stavljaju (Fast xenoni) koji dostizu radnu temperaturu za 1-2 sekunde, cena ima je oko 60-70e... obicnim treba vremena da postignu pravu svetlost tj da se zagreju i zato se ne preporucuju za duga svetla o blicanju da ne govorimo.. :D  :D

Edited by mario-stilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzimam sutra xenone za punta, nemam para za ove preskupe pa mi treba savet za ove jeftinije da prodjem sto bolje (znam da ne treba da ocekujem previse)
u ponudi imam neke od 22 evra (samo hid xenon) neke od 40 eura ac xenon set i neki bear set od 40 eura koji nisam ni video nego mi lik rekao da ima i taj u ponudi.

E sad, sta mu dodje to ac kod ovih drugih i kakvi su ovi bear, u cemu je razlika uopste izmedju svih? ako treba stavicu slike
 

cxcb107004.jpg  cxcb107005.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Slovak95 uzmi ovaj drugi set ili taj Bear. Samo neka je AC. E sad boja xenona je na tebi, preporuka za najbolju vidljivost je 4300K, a ako hoćeš da se šmekerišeš onda 5000K,6000K, a ako baš hoćeš da budeš šmekerica, a da ništa ne vidiš onda 8000K pa naviše

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjace su mi ove oznake, gde 4300K okarakterisu kao zuckasto :thumbdown: . Sto kazu, "nidje veze" :) , na ovoj slici iznad boje treba pomeriti bar za stepen iznad (a od 8000K vec ide ka ljubicastom delu spektra).

Prava 4300K je cisto bela, 5000K ledeno plava, 6000K vec debelo plava, ovo preko necu ni da komentarisem...

a ako hoćeš da se šmekerišeš onda 5000K,6000K, a ako baš hoćeš da budeš šmekerica, a da ništa ne vidiš onda 8000K pa naviše

Ne vidim po cemu je to plavo smekerisanje, licno to nazivam drugim imenom ;) .

Uvek preporuka za funkcionalnost, tj. OEM varijanta od 4300K (kida ostale, po mokrom narocito) , max 5000K. Sve preko je u funkcionalnom smislu bacanje para, a i ukusi su razliciti, pa kome sta treba...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na odgovorima mislim da ce ipak biti drugi set. e sad uzeo bih mozda max 5-6000k da bude i malo smekerisanja :)

Edited by Slovak95

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prava 4300K je cisto bela, 5000K ledeno plava, 6000K vec debelo plava, ovo preko necu ni da komentarisem...

Ne vidim po cemu je to plavo smekerisanje, licno to nazivam drugim imenom ;) .

Uvek preporuka za funkcionalnost, tj. OEM varijanta od 4300K (kida ostale, po mokrom narocito) , max 5000K. Sve preko je u funkcionalnom smislu bacanje para, a i ukusi su razliciti, pa kome sta treba...

Amin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

6000K ti odlicno osvetljava ali ako nema kise tj mokrog kolovoza

Dobra je i na kiši, sbegu i po magli - u kombinaciji sa morimoto projektorima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze predlog gde ugraditi Morimoto projektore sa sve poliranjem farova iznutra i spolja?  Mareini farovi su u pitanju... KG ili okolina... da to neko radi kvalitetno bez lomljenja farova i slicno.. Posto mi se vec desavala takva situacija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mareini farovi su stakleni,znaci kod njih nema poliranja samo ciscenje prljavstine,iznutra i spolja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mareini farovi su stakleni,znaci kod njih nema poliranja samo ciscenje prljavstine,iznutra i spolja.

Zar ne moze staklo da se polira ? Ok bez obzira na to, neki predlog gde odraditi ugradnju ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...