Jump to content
FAS Goran
twister76

Gde uraditi remont turbine i letve volana?

Recommended Posts

Kako vidis ulje ispod? Da li imas zastitu motora sa donje strane, ako imas tesko da ces vidjeti da je sa turbine kapalo, sto se tice turbina to je vise predjeno gradivo mislim da servis u uzicu je dobar izbor.

Pokusaj na otpadu da uzmes taj ventil i da ga zamijenis ako ti bute opet problem onda nije do njega, a provjeri sva cirjeva oko tih ventila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da se zanosiš. To ne rade ni ozbiljni mehaničari već samo specijalizovani.

Posle reparacije turbina ide na balansiranje. To su mašine koje se vrte preko 50000 o/min. Ako nisu dobro izbalansirane jednostavno će se razleteti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav,

sta je pametnije raditi sa turbinom na ducatu 2.8JTD,,,remontovati i gde i za koliko novaca ili uzimati drugu.??

cim vucem prikolicu,motor je pod opterecenjem,pa mi onda slinavi ulje na turbini.do skoro nije puno curilo,oko pola litre na 10000,ali sad na 500 km ode pola litre

svi saveti su dobrodosli

hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remontuj je, dosta se dobro rade, nisu od ovih komplikovanih, remont je u proseku oko 200-300e, raspitaj se da liimas neki bas dobar servis u blizini, ako ne , ja sam za Turbo servis iz Uzica. Pogledaj i malo po inostranstvu kada ides, mozda nadjes nesto dobro za male pare, sa slupanog i sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zvao sam danas servis Radosavljevic ovde kod mene u Mitrovici,kazu od 200 do 280e.da skinem i za 24h je gotova.videcu danas ako stignem da je skinem i odnesem

Share this post


Link to post
Share on other sites

gužva katastrofa u servisu kod njih.čuo sam se još sa par majstora u gradu kažu da je servis dobar i da rade dobro.traže 50e za skidanje i montiranje,tako da ću doći na red tek krajem meseca kod njih.skinuo bi je sam,ali nemam kanala da ubrzam...nema veze,sačekaćemo malo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Nuova Bravo

Bio sam do svog majstora da malo prekontrolise sta treba da radim na Bravu posto mi se blizi veliki servis.

Rekao mi je da imam lufta u letvi volana i preporucio mi je da radim reparaciju letve. Rece mi da mi je to kvalitetnije resenje nego da kupujem novu letvu posto nisu uopste boljeg kvaliteta.

Koja je vasa preporuka?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaze majstor da nije alarmantno, ali da imam na umu da u sledecem periodu moram to da odradim.

Ja iskreno na upravljacu nisam za sada primetio. Na satu je 120.000km (jos ima fabricki kais tako da je 99% ta kilometraza).

Mada uvek postoji onaj 1% :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa letvom volana. Pocelo je nesto da mi lupa na prednjem trapu mislio sam da su otisla ramena, posto sam menjao amortizere, otisao kod majstora i on me je veoma obradovao.

Ustanovljeno je da je u pitanju letva volana, da u njoj lupka.

Sad je pitanje sta da se radi. Da li da saljem letvu na reparaciju - da li neko zna ko to radi i koliko kosta, ili da trazim neku polovnu da zamenim - i kako se krecu cene polovnh letvi.

trevaju mi vasi saveti sta da radim, jer moram i trap da centriram poceo je da mi jede gumu sa unutrasnje strane. Da li vredi centrirati trap ako letva lupka?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nije mi problem dok se ne snadjem za drugu letvu da lupka, samo da mi je trap ispravan sto se guma tice da se ravnomerno trose a ne kao sada vise sa unutrasnje strane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece gume da ti se trose tako zbog neispravne letve, nesto ti jos nije u redu, silen blok, jabucica..Raspitaj se malo po otpadima o cenama polovnih letvi, mislim da mozes da naletis na neku povoljno bas iz razloga sto ti nije hitno, mada i tvoja moze da se reparira, vidi sa majstorom ko bi hteo i za koliko para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Procurela mi je letva, i cuje su lupkanje pri neravnom putu. Zanima me remont letve: gde, koliko kosta, koliko traje?

I zanima me da li odgovara letva od maree jtd?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna gde mogu da kupim polovnu letvu volana za nuova Cromu 1.9 MJet 120KS, ili da li je bolje da je repariram i gde?

Naravno poželjno je da u oba slučaja imam neku garanciju.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promeni biksne tj repariraj ko sto rece covek imas garanciju i miran si.Kad pre procuri majku mu sta li ce bude za 10god ima ispadaju tockovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Broj od servisa u Bg odlicni su i daju garanciju na rad... 011/31-66-888
Jos jedan samo u Zemunu isto daju garanciju i moguce je placanje i cekovima ako nisi pri parama... 011/373-20-04
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...