Jump to content
FAS Goran
Dovla

Kako kupovati u inostranstvu preko interneta? / Poručivanje delova iz inostranstva

Recommended Posts

I šta kupujemo :) Imam čitava 4€ plus onih 1,5€ kad mi vrate , pravo malo bogatstvo :)

<Tapatalk Xperia T>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isprobao sam kupovinu sa e-bay-a cim sam video clanak u novinama! Radi! Narucio sam magnet za frizider u vrednosti od 4 dolara, ako nesto podje po zlu, 4 dolara cu da prezalim.

Imao sam, doduse, problem sa ebay.com checkout-om. I izgleda da nisam jedini, iz gomile zemalja se zale na isti problem. Kliknete ono poslednje "Pay by PayPal" ili tako nesto, i dobijete "Sorry, an error has occured. Please try again later" (tako neka bezvezna poruka).

Resenje je da se ulogujete na www.ebay.ie (islandski) i tu je interfejs za checkout malo drugaciji ali sve sljaka. Na ebay.ie je placeno bez problema.

Sad samo da vidimo na nasoj famoznoj carini sta ce se desiti, hocu li dobiti isporuku ili ce se "izgubiti u transportu".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počinju da stižu prvi paketi a sa njima i izveštaji da carina sada carini sve pakete, bukvalno, bez obzira na vrednost, dakle ono do 50 eura i do 70 eura puj pik ne važi, ako je manje od 10 dolara onda zaokruže na 10$ i carine. E državooooo, zaslužila si da izgoriš do temelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je priča za sad ali za nekih sat-dva treba poštar da mi donese paketić (relativno većih gabarita ali smešne cene) pa ćemo videti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je stigao paket pre dva dana, kupljena na Ebay-u, 7$ sa shippingom. Pipnuli ga nisu. Nista nisam platio dodatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je priča za sad ali za nekih sat-dva treba poštar da mi donese paketić (relativno većih gabarita ali smešne cene) pa ćemo videti!!!

Taj deo zakona (o dozvoljenom uvozu robe do 50/75€) nije menjan čak štaviše, lobira se da se ta vrednost poveća. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, možda je neko odlučio da na brzinu popuni neke "budžetske" džepove!

Čitam ovde i pitam se šta da očekujem i šta da radim ako krenu da kradu ovako od svake porudžbine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitao sam i ja i na ES-u i na Benchu i nisam se nešto ni iznenadio. Neočekivano se može očekivati samo kod nas. Navodno naplaćuju PDV na svaku pošiljku bez obzira na vrijednost.

Sirius javi kad ti stigne poštar jesi plaćao nešto. Ja sam isto naručio neke dve stvari sa eBaya (jedna 9€ druga 2€) ali neće to još da stigne. Da znam da se pripremim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da se CI Novi Sad ponovo nešto glupira. Stvarno ne kapiram koji je qrac administraciji Novog Sada... sve administrativne gluposti koje se dogode u Srbiji dogode se u Novom Sadu. Non-stop izmišljaju neke nove zakone  :wallbash:
 
Ovaj Vladimir Ocokiljć je glavna faca za te stvari:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=d1dVh8hHseY#!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isporucivao nekoliko posiljaka, ni jedna nije ispod 100$, videcu kako ce biti sad...

 

Ranije, kada sam porucivao iste te posiljke sa istog mesta, iste vrednosti, i uvek preko 100$ nikad nisu nista naplacivali, jer naravno kinezi nikad ne napisu pravu vrednost, nego uvek napisu da je oko 20$... Jedina prednost je sto su ti paketici sitni, u pitanju su chipovi za maticne ploce, grafike i laptopove pa sve moze da stane na dlan...

 

Javljam kako ispadne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam dana onaj paket i ništa mi nije poštar naplatio, nije ni otvaran na carini, ali je mali paket jedva 200 grama.

Kad je poštar krenuo da pretura papire ja već progutao knedlu :D ali videćemo, imam još paketa koji treba da stignu

tako da tenzija ostaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažu da carina u Novom Sadu naplaćuje dok beogradska ne :)

Sent from my LT30p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da Sirius9 pripada Novom Sadu tako da su se izgleda opametili ili ga je malo ukakilo jer su imali mnogo paketa pa nisu stigli sve da naplate :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nop. ja sam BG i obično nisam imao nikakvih dodatnih troškova... Imam još par paketa na putu ali kako brzo idu ne

verujem da će skoro, nadajmo se da će se dotle situacija rešiti ili dići buna građana :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj donji Srem carini se u BGu :)

Ja isto čekam tri paketića ali tek za dve tri nedelje stižu.

Sent from my LT30p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obožavam ovu državu. Njima nije potrebno da promene Zakone, već samo jednog dana promene TUMAČENJE tog istog postojećeg zakona :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zovem poštu-carinu, jer paket stoji od 30.04. i nikako se ne isporučuje ka meni...

JA: Dobar dan, imam pošiljku tracking number taj i taj, stoji od 30.04.2013 godine, kad bih mogao da je očekujem?

Carinik: Da to stoji, dobićete obaveštenje kad stigne na red, neće biti isporučena pre toga, jer je Dinkić uveo da se sve preko 1€ carini.

 

WTF!?! :rant: :rant: :rant:

 

Znači Paypal došao u Srbiju i sad deri na sve živo. Baš me živo zanima kako li će da znaju da procene koja pošiljka koliko košta i na koji iznos će da carine ako na paketu nije napisana vrednost, ili je napisana dosta niža vrednost?

 

Što kaže Dovla, obožavam ovu našu državu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pre pet minuta, bukvalno, zatvorio vrata i seo za komp, mi je bio postar, doneo je paket koji sam narucio 28 aprila. 25$ sam ga platio, ali nista dodatno nisam dobio da platim ovim nasim lopovima. Nisu ga ni otvarali. Bio je upakovan u veliku kovertu.

A ne znam kako carinik moze da kaze tako nesto, pa postoji valjda zakon majku mu...
Kad onaj nas krs Limundo bude ko eBay sa zadovoljstvom cu kupovati domace, do tad - zalim slucaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...