Jump to content
FAS Goran
Dovla

Kako kupovati u inostranstvu preko interneta? / Poručivanje delova iz inostranstva

Recommended Posts

Bez brige, uvek možeš da pokreneš dispute i tada obavezno reše problem u korist kupca. Naravno, kad poručuješ gledaj da prodavac ima dobre komentare i ocene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj previse da se oslanjas na to sto pise gde se paket trenutno nalazi, meni je stigao za tacno 15 dana, od Kine do Srbije, a na sajtu je stajalo da jos nije otpremljen iz Kine...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda sam i napisao ranije. Oktobra 2015. sam naručio neke sitnice cca 10 evra sa Alija, rok za dostavu 60 dana (ne radnih nego samo 60). Prošlo 2 meseca ništa nije stiglo, prodavci su me cimali da li je, ja napisao nije. Išao na Open dispute i pošto su i imali uvid da nije stiglo, rok istekao i vratili su mi sve pare na račun. Roba stigla 15tak dana posle ali šta da radiš, nisu ispoštovali rok. 

Jednom mi se samo baterija za telefon što sam naručio vratila i to zahvaljujući poštarinu koji nije doneo potvrdu da podignem pošiljku. Dakle došlo do Srbije, moje pošte i vratili se nazad, isto mi vratili pare.

E sad, nekad stigne za 15-20 dana, nekad 40, zavisi kako oni šalju, brod/avion i koliko dugo stoji od njih na izlaznom terminalu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sada sam narucio tacno 7x razne sitnice.Sest puta je stiglo u razmacima od 12-18 dana i jedan paket nije nikada stigao.Otvorio dispute i uredno mi je vracen celokupan iznos na karticu.Inace Master Telenor banke svuda prolazi,a celokupan proces za izdavanje kartice mozete zavrsiti preko interneta.Jedno za sta treba da se "iscimate" je da odete na potpis do najblizeg telenora.Pin birate sami preko online banke.Izrada jednikratno 500 din,nema potrebe za depozitom.Mozda nekome bude od koristi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka preporuka za internet karticu. Koristio bih je samo za kupovinu na netu kod nas i u inostranstvu. Po mogucnosti da nema troskova odrzavanja, i da funkcionise po prepaid sistemu.

Sent using Tapatalk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zrnke Telenor kartica nema nikakvo odrzavanje u starter paketu. Mozes da je koristis kao internet karticu. Kada hoces da stavis kintu na nju mozes to da uradis na bankomatu jer umeju da uzmu i daju kes. Kosta te 500 kinti da otvoris racun zbog kartice. Kartica dolazi na kucnu adresu. Imas ebanking za dz i app koja je jednostavna, pin kod biras sam itd itd. Napredna bankica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zrnke I dodatno sam se setio da kada koristis taj starter paket koji se ne placa kosta te 25 dinara kada kod nas negde placas karticom :/ To je mana jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/2/2017 at 2:52 PM, Markobgd said:

Bolje malo pivo nego veliko hvala al dobro..:D

 

Slazem se :thumbup:

--------------

 

Ovo gore sto sam pitao, sva 3 artikla su mi poslata u medjuvremenu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel radio neko -refund- odnosno povrat novca, konkretno sa eBay-a.
Po mom zahtevu sam za brisac zadnji koji nikada nije stigao dobio povrat novca. I na mail mi je stiglo da je odobreno i sve, ali novca nema, evo 3-4 dan.

Moje pitanje samo, jel to ok da tako malo kasni ili je negde zapelo? Imate li kakvo iskustvo sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par dana se čeka. Ja sam na Aliju imao par puta povrat. Nekad se čekaju oni a nekad i naše banke mrse m*da.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeeeee dobro je.

Mada nesto cak sad citam mozda je moglo zapeti i zbog toga sto povrat ustvari ide preko paypala (pretpostavljam jer dobio sam neki PP transaction ID), a meni kartica nije bila verifikovana do pre 15 minuta...jbg

Aj videcemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si kupovao preko paypala onda se na njega vracaju pare, ne na karticu.

 

Treba "par dana". 2><160

Treba samo da imas potvrdu refunda na ebay.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceka se sa Aliexpress-a 5-15 dana.

Meni se za preko 5 godina kupovine desilo samo jednom da paket nije stigao dalje od nase carine (jbg, nisam jedini kome treba stativ :D ), a drugi put sam dobio "original" Samsung wireless fast charger koji radi samo ako je iskljucen fast charge.

 

Oba puta nije bilo problema sa povracajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bas skoro imao sa Alijem i Ebay-om problem, godinama sve stizalo kako treba. Medjutim sad jedno 2, 3 paketa ne stižu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam koliki su ti bili paketi, ali kada su manji od 50$ onda na granici puštaju bez problema, sve iznad se plaća carina ili se vraća. Sada su taj kriterijum spustili na 20$.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma smejurija neka, nista skupo. Nesto su mi vratili nesto nisu. Sve u svemu, nije neka cifra na kraju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko probao da porucuje auto delove preko nekog sajta tipa autodoc.co.uk? Vidim npr da imaju delove koji su jeftiniji nego kod nas. Zanima me da li vredi ili ne. Ne bih bas da puknem pare za dzabe<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...