Jump to content
FAS Goran
Dovla

Kako kupovati u inostranstvu preko interneta? / Poručivanje delova iz inostranstva

Recommended Posts

A imas li na rajfajzen kartici preko 20 evra, posto valjda oni 20 evra rezervišu i sve preko mozes da koristis za plaćanje, tako je kod drugara koji ima rajfajzen karticu i radi mu ps kupovina

Edited by pilauda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam Wallet sa net-a, instalirao i kada sam pokrenuo aplikaciju dobio sam poruku "Wallet is not supported in your country" (ili slično).

 

Prethodno sam iz aplikacije koju sam hteo da kupim (Link2SD), pokrenuo kupovinu, ubacio podatke, skinuli novac sa kartice i kasnije u toku dana refundirali novac :(

 

Jbg, možda sam lošim redosledom krenuo, ali vodila me je zdrava logika. Kupujem na net-u već duže vreme. Nisam očekivao odbitak od Play Store-a...

 

 

Našao sam neke gimnastike po pitanju skrivanja lokacije za Play Store, odnosno "krpljenje" konkretne aplikacije koju sam hteo da kupim. Izgleda da i kad želiš pošteno da kupiš nešto, moraš na kraju da odigraš na kvarno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde pokusaj ne preko google wallet app nego preko sajta da dodas karticu wallet.google.com na payment methonds jer sam citao da je bilo problema kada su ljudi iz srbije dodavali karticu preko wallet app i obavezno stavi republic serbia jer na srbija i crna gora nece da radi, mnogi su se i tako zaznuli

Capture.jpg

Edited by pilauda

Share this post


Link to post
Share on other sites

wallet.jpg

 

Inače, podatke za plaćanje sam uneo direktno na Google Play Store-u kada sam pokušao da kupim aplikaciju...

Edited by TOGO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusaj malo kasnije mozda imaju neki problem, ako ne uspes kontaktiraj ih sa tim screenshotom

Edited by pilauda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam ih kontaktirao. Ista informacija mi stoji još od juče kad sam pokušao kupovinu.

U međuvremenu su mi i skinuli i vratili novac na karticu. Dobio sam SMS-ove od banke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel postoji neki kontakt telefon gde mogu da nazovem da vidim da li je neki paket stigao u srbiju iz inostranstva. Cekam nesto vec duze vreme a trebalo bi da je stiglo do sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš broj za praćenje onda možeš pogledati na poštinom sajtu "Praćenje pošiljaka", a ako nemaš onda čekaj još :)

 

Imaš i opciju da odeš u svoju Pošru gde inače podižeš pisma pa da pitaš da slučajno nije stiglo, a poštar nije ostavio izveštaj ili se zagubio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

idi do poste hitno, meni zamalo da vrate posiljku jel nisam dosao a proslo 10dana, reko, pa nemam izvestaj u sanducetu, Sigurno je neko izvadio i bacio, postar je sigurno ostavio, kaze  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam dovla traking number,otici cu do poste da pitam ;)

Zorz desilo mi se par puta da nisam u Bgu i prodje par dana pa me zovu iz poste da mi kazu za paket,pa ili ga posalju komsiji ili dodjem ja za 2 3 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

to neka otmena posta....


a i taj tracking ti ne vrdei ako se ne updejtuje

meni je bio zaglavljen u Nemackoj jedno 10dana kad postar na vratima sa posiljkom.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošiljke iz inostranstva se čuvaju 30 dana pre nego što se vrate pošiljaocu. 

 

@Zhorz

Verovatno je u Nemačkoj nastala promena tracking broja zbog neke kontrole ili oštećenja pakovanja ili bilo šta slično. Inače se to sve lepo updateuje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošiljke iz inostranstva se čuvaju 30 dana pre nego što se vrate pošiljaocu.

Pitao ja za ovo dovla ;) kazu to nije tacno . 5 dana otprilike drze i onda vracaju nazad. Da li im je to fora da bi sto pre uzeo ili sta ne znam. Nisam hteo da ih testiram da ne ni stvarno vratili paket :( Edited by stefankmn

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 dana je za domaće pošiljke, a 30 za pošiljke iz inostranstva. Ima u nekim Opštim pravilima o poštanskom saobraćaju... da ne tražim sada... svakako nije uisključeno da oni to skraćuju da im se ne gomila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešio sam problem kupovine na Play Store-u :)

 

Instalirao Hola Free VPN Proxy, startovao ga, ušao na Play Store i pazario najnormalnije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, narucio sam sa aliexpress neke gluposti, sitnice...ima vec nedelju dana, i jos uvek je sve to na -shippingu-...

Jel to ok, jel se uvek tako ceka duze da oni to posalju?

 

Mislim znam da stigne za otprilike nekih 30-ak dana, ali onaj brojac za koliko treba da otpreme tece li tece, za jednu stvar imaju jos "samo" desetak dana da sibnu ili ide na cancel...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...