Jump to content
FAS Goran
Dovla

Kako kupovati u inostranstvu preko interneta? / Poručivanje delova iz inostranstva

Recommended Posts

Za fizička lica. Primio sam ih stotine. Dešavalo mi se da dođem radi jednog paketića, a on izvadi 3-4 kao evo ima i ovo od pre 20 dana... ;) 

 

Ima sve napisano u nekim Opštim pravilima ili tako nešto ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, kako su ti vratili pare? Meni isto nije stigao paketic ($2), trazio sam drugi ali mi je prodavac vratio pare.

 

Uplata je isla preko PayPal-a i nekako mi je PayPal primio uplatu (iako mi ne mozemo da primamo pare preko PayPal-a) i sad mi $2 stoji kao uplata....jel ja to mogu nekako da iskoristim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ste naručivali?
Znam npr za memorijske kartice da je gotovo nemoguće da stignu kod nas ili da "prođu" našu carinu. A Kinezi su barem meni bili uvek maksimalno korketni. Evo već 10ak stvari mi je stiglo od njih i sve je bilo kao što piše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prvog februara narucio neke leptir masne, jedan paket je stigao pre 10 dana, a jedan danas. Sad posto sam video kako ide, napravih jos par porudzbina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko nekad licitirao neki proizvod na ebay-u i naravno pobedio, kako ide sada placanje?? Imam pare na racunu ali nikako ne mogu da platim. Jedino sto pise u detaljima jeste, da kada stigne poruka(neka tamo) tada se uplacuje, ali meni to uopste nije jasno. Moze neka pomoc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahaha... ajde neko neka pomogne :D kupovao sam ali kad nije na licitaciju, vec odma, a sad mi je ovo prvi put da mi izlazi. Nemam pojma za ovo :(

EDIT: Snaso sam se :D hvala u svakom slucaju, ko da ste mi pomogli :)

Edited by Buca_Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam danas u posti da podignem paket jer su me u petak zvali telefonom i rekli da je paket vracen u postu i da dodjem najkasnije u ponedeljak prepodne i podignem. Odem ja i usput pitam koji je rok za podizanje domacih/inostranih paketa posto na priznanici koja se dobije ako niste kod kuce pa da se javite u postu pise 5,10,15,30 dana i kazu mi da je rok 5dana i da ovo ostalo ne vazi ( nesto kroz bradu rece to je za druge poste,nije za vas...) tako da moguce da zavisi od poste do poste,ili kako se cefne postaru da napise kad ostavlja priznanicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

5c506ddb2e57c4d0f6435a47d0eef3fd.jpg

Jel zna neko sta ovo znaci , nema proizvoda sto sam narucio ? Slika,opis,ime proizvoda?

Pise samo da je placeno i cena :o

Mozda je obrisan oglas pa zato pokazuje ovako,ne znam :D nisam vidjao ovo ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da podelim iskustvo.

Skoro sam nesto kupovao tj licitirao nesto ;)

18.3 je licitacija zavrsena u 21:00 sutra dan sam uplatio na racun i platio proizvod. 24.3 je paket prosledjen u postu, 26.3 je paket poceooo da putuje i juce 01.04 je paket stigo. Nisam mogo da verujem a jos uvek se cudim :D

Sad me interesuje, da li i vi morate da imate 6% vise novca od cene koju placate? I sad ih meni tih 6% nema nigde. Ko ih uzima, banka, paypal, ebay? Da li znate nesto o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko si ti platio proizvod ? Skinuce ti se samo cena proizvoda,eventualno i shiping ako je ukljucen u cenu. A ostalo ne bi trebalo nista da ti se skine.

Skine ti se na pocetku nesto sitno 1€-2€ zbog verifikovanja kartice na paypal,da se vidi da li je tvoja pa se onda taj novac refundira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa shipingom mi je izaslo na 138$, a carina i postarina mi je bila 322din :D

EDIT: imao sam na racun oko 149$ a sada oko 2$ a ona u banku intesu mi rekla da mora da ima uvek 6$ od cene proizvoda koju placas.

Edited by Buca_Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja isto kupujem preko intesine kartice ,evo pre neki dan imao 7€ na racunu ,kupio proizvod od 6€, bez problema prosla transkakcija.

Ne znam sta da ti kazem :D cek se jave razor ili dovla :D oni znaju 100%

Edited by stefankmn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moguce da je tako, ali na male cifre tipa 5$ je 0.3$ a na 10$ 0.6 i zato oni traze 1-2$ vise da imas ;) ali kada je veca cifra u pitanju onda ti naglasi :D cekamo ih da nam potvrde :D hehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš da imaš malo love preko, oni to rezervišu prilikom plaćanja, ali posle otprilike 7 dana vrate višak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi jel zna neko jel proradila dostava iz Hong Kong-a i Kine za Evropu tj Bosnu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako mislis proradila? Ako kinezi hoce da ti posalju onda posalju.....i meni u SR nece svi da salju, pa prvo mora da pitam hoce li ili ne pa tek onda da narucim/platim...

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi dostava najnormalnije, čak šta više, skratila su se vremena pristizanja paketa iz Kine. Evo nekoliko zadnjih paketa bez tracking-a je iz Kine stiglo za oko 15-20 dana. Hong Kong je i dalje najbrži u dostavi, kada paket ima tracking stizalo mi je uvek u roku od 10 dana. Jedan paket mi je čak stigo za samo 5 dana iz Hong Konga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...