Jump to content
FAS Goran
Dovla

Kako kupovati u inostranstvu preko interneta? / Poručivanje delova iz inostranstva

Recommended Posts

jedini problem ce biti 40 dana za otvaranje "slucaja" (dispute) ako ti ne stigne do 10-11 februara.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije problem... otvoriš dipute pa on može da stoji još 10-15 dana čini mi se... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja cim otvorim dispute oni vrate pare....posle opet mu platim, jbga izgubi se na transakciji banka-paypal-banka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desilo mi se da neke posiljke nisu stigle pa sam trazio povrat i dobio novac a paket naravno nisam dobio....

Zanima me sta se desi ako ja dobijem novac a kojim slucajem dobijem i paket??? Moram da vratim novac? Kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Zanima me ona prica sa "isporuka do tad i tad ili money back....."

Jel to znaci da ako ne stigne do tog datuma da imas pravo na povrat bez obzira na to dal je stiglo? Ne?

Kapiram za fer play i za kupovinu ponovo....

Pitam jer ce doci vreme i da ja nekad nesto prodam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rok za dostavu je koliko se sećam 30 dana. Posle toga imaš pravo da otvoriš dispute/case i on može stajati još neko vreme... čini mi se 15 dana... tako da zavisi od sajta do sajta, ali imaš nekih 45 dana da ti kao kupac reaguješ. Nakon toga nemaš nikakva prava. E sad, kada ti otvoriš dispute/case prodavci gledaju da to što pre zatvore da ti ne bi pustio to na rešavanje administraciji sajta... ako ti pustiš to administraciji sajta na rešavanje i dobiješ, onda prodavac snosi neke posledice koje su verovatno neke teške :D s obzirom na to koliko oni (prodavci) žele da se taj dispute što pre zatvori pa čak i po cenu toga da ti vrati pare... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i veruj mi da ce pre da ti vrate pare pa ti makar i stiglo nego da im das negativnu ocenu na ebayu.

Ja sam 29dan pitao da li znaju kad ce sta ce....vratili pare odmah, nisam ni otvorio reklamaciju na paypalu, posle 3 dana stigo paket, ja platio i rekoh mu da sam izgubio na transakciji banka-paypal neke pare jel mi je odmah vratio pare cim sam ga pitao umesto da sacekamo. Posle 20-25 dana opet mi stize neki paket......covek poslao poklon za to sto sam mu ipak platio na kraju.....raznih ima.....pricam o ciframa od po 20-40dolara.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

i veruj mi da ce pre da ti vrate pare pa ti makar i stiglo nego da im das negativnu ocenu na ebayu.

Upravo tako. Ukoliko dobiju negativnu ocenu od kupca, kasnije ih ebay oporezuje raznim nametima i uslovima tako da im se ne isplati da se bave prevarama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnjih 2 meseca, sve što sam poručio iz Hong Kong-a je stiglo u roku od 10 dana do mene. Primetili smo i ja i drugar i isproveravali naše porudžbine. Čak mi je jedna stigla u roku od 6 dana od dana poručivanja do kada mi je poštar doneo na adresu. Izgleda da za sad samo važi isključivo za porudžbine iz Hong Kong-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zato što je intezitet poštanskog saobraćaja dosta slabiji krajem januara, a recimo ovih dana je opšti metež pošto kinezi ne rade narednih 15-20 dana pa onda svi čekaju krajnji momenat i naručuju maksimalne količine robe da imaju zalihe dok ovi ne rade. Probaj sad da naručiš nešto da vidiš koliko će mu trebati :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porucio sam pre 2 dana od istog tog lika koji inace salje iz HK sve porudzbine, ali ovaj put je poslao iz Singapura pa ne mogu da uporedim. Porucivacu verovatno opet posle praznika pa cu videti kako i sta.

 

Inace, posiljke koje nisu iz HKa a porucivane u istom periodu su standardno stizale za oko mesec-mesec ipo dana i u januaru i februaru. Samo je za HK bilo skraceno vreme pristizanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve pošiljke na kraju završe u HK pa odatle idu ka ovamo :) Hong Kong je posebna država i praktično sve što ide iz Kine mora da prođe njihovu izvoznu carinu. Naravno, za manje paketiće to ide jednostavnije i (relativno) brže. E sad... ima tu i nekih fora gde oni iz Hong Konga pošalju China post-om ili Singapure post-om... Singapure post im je dobar za stvari koje sadrže baterije jer je sada baš teško poslatu bateriju jer neće avio prevoznici da voze jer im pucaju u tovarnom prostoru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a recimo ovih dana je opšti metež pošto kinezi ne rade narednih 15-20 dana

I oni slave Tomin rodjendan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko koliko dana ostaje paket u posti,stiglo mi je nesto preko ebay na adresu a ja nisam u beogradu pa se vratilo u postu? Glupo da se vraca u kinu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve zavisi od postara, salteruse....ja dobio drugu "dostavnicu" nisam ni znao da je druga, otisao kaze ona gde si koj Q...pre 5 dana stiglo, reko nisam znao, kako da znam ako ne ostavi postar da ima poste za mene? Kaze ostavio je postar sigurno .....ajd ga ti znaj sada. Tako da 5 dana sigurno, nek ode neko da kaze da nisi kuci i da ostave dok ne dodjes jel ces doci sigurno


koja posta? mozda mozes telefonom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa probacu da ih nazovem ako nadjem broj,mislim da se vraca u posti u ustanickoj( konjarnik). Ja se vracam tek u nedelju,pa u ponedeljak da odem to je 7dan od kako je stiglo

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ne znam za to,znam je da je kod neke male pijace,pa se sidje na neke stepenice pa desno.

Znam da je bila neka mozzart kladionica tu do ulice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...