Jump to content
FAS Goran
Dovla

Kako kupovati u inostranstvu preko interneta? / Poručivanje delova iz inostranstva

Recommended Posts

Pozdrav svima,zanima me da li je neko narucivao plazma cajgere iz inostranstva,ako nije jel moze da se naruci,interesuje me procedura i naravno troskovi itd..Hvala unapred i pozdrav jos jednom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba neko za tebe da naruči ili...? Ako hoćeš možeš i sam to da uradiš, upravo je u ovoj temi objašnjeno kako... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je jednostavno, samo ti lova treba i ništa više :D

btw, ne mogu se primati pare, može samo da se plaća tako da baš i nije sreća-sreća-radost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači gasimo temu? :)

Ili možda da je sada preimenujemo u "Kako se zaštititi od prevare prilikom kupovine na internetu".

Ceo dan toliko bruji sve o PayPal-u da samo čekam za par nedelja da se pojave prve "žrtve" prevara, virusa, skidanja para, neposlatih porudžbina i ostalo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

prva stvar na koju sam ja pomislio je da će sad ljudi "gladni i žedni" naručiti tonu stvari i kad to za 2-3 nedelje dođe na carinu trećina će tamo i ostati zato što ima više od 3 komada "za ličnu upotrebu", trećina će biti ocarinjena i dobiće lepu debelu carina+pdv kovertu a tek trećina će proći :D

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plus što će se carinici iznervirati (ionako već nervozni :D ) što ima toliko paketa pa će onda otvarati i proveravati sve i svašta... pitanje je da li će i trećina proći glat...

Da ne bude sve tako crno, postoji neko i ko će se iskreno obradovati celom događaju - bankari :) Em što će im se smanjiti broj deviznih uplata/transfera, em što će narod nagrnuti da uplaćuje devize koje će potom iznositi iz zemlje...

Neka igre počnu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nasao opciju da moze da se menja adresa tj. zemlja.

Izgleda da ce morati novi nalog da se otvara...?...

aj Dovla pogledaj to malo, cekamo te :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće je promeniti državu samo ako ugasite postojeći nalog pa onda registrujete novi. Pre gašenja nalog treba da vidite šta ćete sa parama koje su na računu (ako ih ima). Nalog se zatvara u Profile -> My Settings -> Account type.

Nakon trista pitanja da li zaista želite da zatvorite nalog i zbog čega to radite, nalog se zatvara kroz nekoliko minuta (dobija se mail). Kada dobijete potvrdni mail da je nalog zatvoren, možete otvoriti novi sa istim mail-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvorio sam drugi nalog, drugi mail naravno...

Skinuo mi 1 eur :) (nije verifikacija u pitanju, tu je skinuo jos 1.5 eur :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

objašnjenje koje sam našao na netu:

- na starom nalogu dodate novu email.adresu

- potvrdite je u mailu koji dobijete od pp i stavite je za primarnu

- obrišete onu email.adresu koja vam treba i sa njom

- otvorite novi nalog sa vašim pravim podacima na Srbiju :)

i imate dva naloga koja rade :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MilanLaki

Trebalo bi sve da vrate za dan-dva.

@Sirius9

Može i tako, ako nekome treba stari nalog ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...