Jump to content
FAS Goran
Dovla

Kako kupovati u inostranstvu preko interneta? / Poručivanje delova iz inostranstva

Recommended Posts

Idi na Help&Support pa na Schedule of Fees (na Entropay-u) i videćeš kolike su provizije za koje aktivnosti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Prenos novca sa entropay na visa virtuon se izgleda naplacuje 6USD.

Novo pitanje za sve znalce: da li ime na koje je prijavljen entropay racun mora da se poklapa sa imenom na koje je registrovan paypal nalog?

Dakle visa virtuon je na moje ime a paypal nalog otvaram na ime decka koji je iz Bosne i ima bosansku licnu kartu. Kada unesem broj entropay kartice u paypal nalog izbaci mi sledecu poruku: This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

Ne znam sta da radim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rajfajzen ti je odbio registraciju na PayPal. Ime ne bi trebalo da ima veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novo pitanje za sve znalce: da li ime na koje je prijavljen entropay racun mora da se poklapa sa imenom na koje je registrovan paypal nalog?

Dakle visa virtuon je na moje ime a paypal nalog otvaram na ime decka koji je iz Bosne i ima bosansku licnu kartu. Kada unesem broj entropay kartice u paypal nalog izbaci mi sledecu poruku: This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

Ne znam sta da radim...

Ja sam pri pravljenju entropay kartice naveo sve svoje realno a pri pravljenju paypal naloga opet svoje realno ime ali adresu i telefon drugara iz Osijeka.

Koliko sam shvatio, ti si ipak otvorio Entropay karticu? Ako je tako onda se verovatno potvrđuje sumnja da paypal više ne dozvoljava entropay virtualne kartice pri registraciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pokusao pre ~mesec dana da se registrujem na paypal sa tek kreiranom entropay karticom i dobio sam poruku tipa "unknown error, please contact paypal support". Isto je dobio i drug koji je hteo da obnovi isteklu entropay karticu. Il su nam zavrnuli slavinu il je neka glupost u pitanju.

Jel uspeo neko da odradi to uspesno u poslednjih mesec dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da niko nije uspeo?

probao bih da registrujem WWW Intesinu karticu direkt na paypal, ali se plasim da mi i ovu vazecu entropay ne ukinu ako provale.

Aj probajte ako imate WWW intesinu ili mozda OTP virtuon karticu direkt da se reg. na paypal (cuo sam da prolaze)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@podvarak

Pa jesi li kontaktirao PayPal podršku? :D

Ja sam poručio Intesinu, probam čim stigne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi momenti sa EBAY

Do sada je bilo da ako prodavac salje iskljucivo na PAYPAL adresu to i stavi u napomenu, neko stavi da salje samo na EBAY adresu (sto nama odgovara) ili jednostavno nista posebno ne navodi pa prilikom kupovine se stavi (tako sam ja radio) da se proizvod posalje na EBAY adresu.

2-3 puta sam narucivao neke stvarcice iako je bilo naznaceno da se samo salje na PAYPAL adresu pa prilikom placanja stavim u napomenu moju pravu adresu i nije bilo problema. Ove stvarcice su bile male vrednosti 1-2$ pa i da nije stiglo ne bi bilo strasno.

Eeeee juce narucim 2 stvarcice. Kod jednog prodavca nema nista posebno u napomeni, a kod drugog stoji da salje na paypal. Kupim i krenem da platim ALI... ne moze. Ceo dan pokusavam i tek na kraju vidim ZASTO je to tako. Izgleda da je EBAY stavio opciju da prodavci naznace ako salju na registrovanu/verifikovanu PAYPAL adrasu. U slucaju da se adresa sa EBAY ne slaze sa PAYPAL adresom jednostavno ti ne da opciju da izvrsis placanje.

Poslao mail prodavcima da mi daju njihov e-mail preko koga mogu direktno da platim sa paypal-a pa javljam da li su se slazili sa tim ili sam dobio prve negativne ocene zbog ne placanja kupljenih proizvoda :thumbup:

***mada mozda je stvarno neki problem kod EBAY sa placanjem, ali da traje bas 2 dana nesto mi bzvz***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam taj problem... nije ništa od toga što si naveo nego idi na ebay.co.uk ili na ebay.de pa onda probaj plaćanje preko tih sajtova. Magija će nastati u trenutku :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vazno da si me pustio da napisem roman ovde. Sto nisi to vec rekao/napisao :ice::lol:

Tooooooooo Dovla, radi sve :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravio sam entropay nalog, dodao svoj master card, medjutim ne vidim sve brojeve kartice ni CVV. Da li moram da dodam minimum 20 $ dolara da bi mi entropay dozvolio pristup virtuelnoj karitici?

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije niko imao sličan problem. Brojevi na kartici se pokazuju bez obzira na stanje računa. Proveri da nisi možda gledao brojeve sa svoje MasterCard kartice, oni budu sakriveni osim poslednja 4 broja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam im poslao kopije svih dokumentata i otkljucali su nalog dobio sam sve brojeve na kartici i CVV, mada za ime i prezime na virtuelnoj kartici mi pise entropay user, da li to da pisem kad ubacujem karticu na paypal?

Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sa kojih sajtova vredi naručivati? Mislim, da je provereno.

Za gadžete, koliko sam shvatio:

www.chinavasion.com

www.dealextreme.com

A za ostale stvarčice? Za delove za bicikle, recimo? Ili za neku ozbiljniju tehniku (iPad2, Asus Transformer)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u suštini svaki sajt koji podržava PayPal je prilično siguran. PayPal ti dođe kao neki posrednik, pa i ako bude nekog belaja velike su šanse da povratiš novac, mada se meni samo jednom desilo da sam morao da otvaram slučaj protiv jednog prodavca sa Ebay-a koji je "zaboravio" da mi spakuje dva od tri artikla, a inače sam poručivao i sa ebay-a, a i sa mnogih drugih sajtova bez ikakvih problema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stefan Lazarević koji se pominje u tekstu je jedini u državi Srbiji koji radi nešto konkretno u vezi sa PayPal-om. Isuviše problema postoji i veliki je lanac ljudi koji treba da se slože da to sve bude urađeno u kratkom roku. Ono što je činjenica koju ne treba zanemarivati jeste da nam predstoji izborn godina i da postoje realne šanse da se sa PayPal-om potpiše ugovor do kraja godine naravno, ako se sve kockice sklope. Inače, ljudi iz PayPal-a su nedavno bili u Srbiji i pronađen je model saradnje i bez izmene zakona.

Sve u svemu, sve je još uvek veoma neizvesno. Ne zna se kako će reagovati ljudi iz PayPal-a (jer oni imaju potpuno drugačiju sliku o Srbiji zbog nekih dopisa koje su dobijali pre 5-6-7 godina od države Srbije) i kako će se složiti svi nadležni organi u Srbiji oko toga.

Više od ovoga ne mogu da kažem, ali čim bude nekih novih informacija pisaću ;)

A da... ovaj sastanak i tekst su više kao reklamica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi bio problem ako eBay nalog glasi na mene, a da se plati sa devojcinog PayPal naloga (drzavljanin BiH, sve cisto i legalno sto se PayPal naloga tice)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, super. U principu ni to nije neka velika razlika, da li meni ovde ili na njenu adresu tamo...

Samo me brinulo da ne bude neki problem ako predmet kupim ja, a placa ga druga osoba sa svog naloga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pomoc!!

htedoh da platim predmet ali mi dodje poruka

"Sorry, we could not complete your request at this time.

If you encounter this message more than once, please contact us, and we'll do our best to help."

EntroPay kartica mi vazi do 8/11 sto znaci jos danas i sutra. para ima i do sada sam placao bez problema. Nedavno sam menjao adresu u Ebay nalogu ali samo ulicu i postanski broj. ima li neko ovakvo iskustvo?

probao sam i sa ebay.de ali ista poruka al na nemačkom.

hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ebay ima problem već više od mesec dana ne mogu da se izvrše nikakve uplate direktno preko sajta, već moraš da tražiš od prodavca njegov PayPal account pa da mu pošalješ pare. Bolja je opcija da mu tražiš adresu nego da ti on pošalje Money request jer kad ti šalješ pare onda možeš da isključiš Shipping information (zbog onog dela Country koji na PayPal-u ne može da se promeni) i u napomeni da napišeš svoju pravu adresu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trenutno sam na poslu ali cu probati večeras. Već sam kupovao od njih tako da imam adresu. Platiti nije problem putem PayPal-a ali kako će to biti registrovano na Ebay-u?

Dovla imas :cheers:

HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored kupljenog predmeta na ebay-u imas opciju da oznacis da su pare uplacene. Inace ako ti na kartici pise da vazi do 08/11 trebalo bi da je i ceo avgust vazeca kartica?

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tatamata

Kao što MilanLaki reče, u listi narudžbina imaš opciju "Mark as payment sent", s tim što obavetno traži od prodavca da i on označi narudžbinu kao "Payment received", jer ako to ne uradi eBay će ti automatski otvoriti "Case" koji sam po sebi nije problematičan već će samo obavezati prodavca da to uradi, ali je ipak bolje to sve odraditi na vreme.

Što se kartice tiče, pa što ne produžite (otvorite novu)? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...