Jump to content
FAS Goran
Dovla

Kako kupovati u inostranstvu preko interneta? / Poručivanje delova iz inostranstva

Recommended Posts

On 7/28/2020 at 2:00 PM, totti said:
Sad kad vidim ovo, meni je sumnjivija pošta

Meni nije,mada im kadriranje isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod železničke je ostala samo pošta koliko ja znam, glavni poštanski centar je u Zemunu sad, Ugrinovačka.
Stanje u Pošti je nikada gore...kao da neko namerno hoće da je uništi. I da vam kažem, dobro mu ide.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/29/2020 at 7:28 AM, knezevic76 said:

Moja snaja radi u pošti, dole kod železničke, sad nemam pojma dal je to glavna distribucija, šta li je, al u svakom slučaju, ono je haos, al na šesti stepen.

Nije, to je bila pre pošta u kojoj su se radila carinjenja, sada bi trebalo da se izmesti. Sve carinske pošiljke, manjih gabarita idu sada u Ugrinovačku u veliki, novi distributivni centar.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni juce stigao jedan paketic koji je mogao u sanduce da stane :)

a ako ne moze da stane, ostavi papiric pa u postu da podignem u roku od 5 radnih dana. 

Tako bilo oduvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i do poštara, prošle nedelje stiglo 7 paketa. U ponedeljak zove neko,kaže poštar dal sam kući da donese nemože sve u sandučić da stane. Moj poštar na odmoru,čovek video pakete pa poneo.Ovog mog mrzi na 3 sprat da se popne. Po Aliexpress u sve stiglo u Srbiju pre mesec dana,a naručeno pre 80 dana veći deo nešto i pre 30 dana. Sad sve stiglo zajedno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro video na netu odjednom se pojavilo bezbroj pošiljki! Iskreno mislim da je poštare mrzelo da se više zezaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošta je def krivac,neće Kinez da seče granu na kojoj sedi, treba mu pošta...na stotine paketa je naknadno isporučeno!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, pošta je prebukirana pošiljkama sa aliexpresa. Lično nisam imao problem da mi nešto ne stigne al definitivno, a to namerno rade, je problem u ispostavljanju pošiljke na adresu.
Masu puta sam bio u stanu a u sandučetu nađem papir da podignem paket na šalteru pošte jer me nisu našli kod kuće.
Razlog je jednostavan. Ali expres pošiljke su im udesetostručile posao, plus , ko će da vuče po pedeset paketa i svakome da uručuje na ruke. Ovako I'm lakše da vas "nisu zatekli na adresi".
Isti ti poštari imaju deset puta više posla ali srazmerno poslu I'm se ne povećava plata.
Naravno, nisu samo poštar u reonu prebukirani, već svi, od onih što sortiraju, tovare, razvoze......
Dakle, realno su nezadovoljni svojim uslovima rada i to povlači za sobom mnoge stvari.
Sa druge strane, kad god treba da mi se uruči plava koverta, onda me uvek nađu u stanu
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo od kada sam počeo da poručujem sa Alija, u sebi sam prelomio da se opraštam od tih para (sve jedno da li će mi paket biti isporučen ili će proizvod biti ispod nivoa očekivanja), u skladu sa time naručujemo uglavnom ono od koje količine novca mogu da se oprostim u tom trenutku. Obično su to sitnice do pet evra, nekoliko puta sam poručio i malo vrednije i to je to (uglavnom deci Lego imitacije i neke zezalice za auto).

Drugo nekoliko paketa mi nije stiglo, jednom sam pokrenuo dispjut, jednom se dogovorio sa prodavcem da ponovo pošalje i jednom sam im oprostio).

Treće novinarima ič više ne verujem, jer retko ko od njih radi svoj posao, već uglavnom serviraju prerađene tuđe tekstove, ili svoja mudra mišljenja. Što je i ovde slučaj, baš sam pre neki dan gledao neki sat, od dvadesetak evra i imao je besplatnu dostavu!

Četvrto ovi koji dižu najveću galamu, kapiram da nikad nisu poručili više od dva evra u cugu!

I na kraju opet da ponovim, klinci su ukapirali foru te pokreću dispjute, iako su im pošiljke isporučene, jer Kinezi ne mogu da prate! I onda op na KP proizvodi sa Alija po maltene istoj ceni!

Naravno da i u pošti i u carini keaduckaju, ali kapiram da nisu katastrofalne razmere kao što se zadnjih dana prikazuje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Katastrofalne su razmere veruj mi...ja živim u malom mestu znam sve u pošti kod mene,kradu kao ludi

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je prica oko kradjama uvecana ili ne nije ni preterano bitna, stvar je da sistem ne funkcionise po zakonu jako dug niz godina i da se nista na bolje ne menja. Niti je opravdanje uvek u da imaju posla preko glave, ja radim od kuce i moji roditelji su najcesce kuci i pre sam uvek imao problem da postar ne nadje nikoga kuci, ali zato sam uvek znao kada komsinica preko ulice dobija paket... Tu se ubi dozivajuci da privuce paznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se da mala plata ili obim posla nisu opravdanje.

A to što poštar voli komšinicu je dobro, zamisli da se zaljubi u tebe! :stuart:

Šala mala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nekada porez i carina na glupost od 5e a nekada ni na 100e kako se zalomi, nema pravila.

Prigovor, žalba 1200din pa se žali.

 

Nisam imao problema sa više od 100 poručbenica.

Nekada na trakingu piše da je stigla u destinaciju, ali ispostavi se posle da je stigla u međudestinaciju, na pr iz Litvanije u Rusiju, i onda se gubi svaki trag 20-30 dana do uručenja.

Znam poštare lokalne to su fini ljudi.

 

 

 

Mnogo više sam izgubio trgujući sa domaćim firmama i fizičkim licima i prvenstveno sa AKS om. Oni su šampioni nestanka, razbijanja lomljenja i naplate mimo cenovnika.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/29/2020 at 11:22 AM, neshtry said:

Novi razvoj situacije....

 

Screenshot_20200729-112025.jpg Screenshot_20200729-112040.jpg FB_IMG_15960143846614215.jpg
 

Aj da se nadovezem na ovaj pocetni post jer nemamo negde temu o online kupovini.

 

U zadnja 3 dana stiglo 4 paketa iz Kine, 3 zaostala, narucena pre 3 meseca i 1 narucen pre 20 dana. 

Izgleda da je procepilo :D

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u zadnjih godinu dana od možda 20paketa dobio dva. Par stvari sam naručivao 3puta ali nikada nije stiglo. 

I sada čekam par sitnica ali ih neću dočekati! Pre više od mesec dana su stigle u Srbiju  ali ništa! 

Džaba sve priče. Netko krade na veliko! 

Zbog svega toga nema free dostave za Srbiju! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to je fazon sa zakasnelim paketima. 

Na pojedinim mi na Aliju stajalo da su paketi Arrived in Destination Country, kad ono nisu ni blizu Srbije. 

Kad udju u Srbiju, moguce ih je videti na sajtu Post Expressa za pracenje paketa. 

 

Brojevi tih paketa zavrsavaju sa LV i odlaze preko Letonije (Latvia) do Srbije. Kada stignu u Letoniju, onda se na aliju updateuje status na Arrived. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim aplikaciju track checker mobile I za neke pakete iako nemaju praćenje mi napiše  arrived in destination country  airport. 

Sa paketima koji imaju praćenje  samo jednom sam imao problem kada je stigao u Srbiju jer je nakon carine netko htio da ga prisvojio međutim nakon nekoliko poziva dobio sam ga u toku dana. Kao slučajno im je ostao u pick upu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato i pitam, zato što znam da kao što reče @andreja.micovic, za pakete kojima nije plaćena poštarina često nisu tačni podaci o odredištu. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...