Jump to content
FAS Goran
Dovla

Kako kupovati u inostranstvu preko interneta? / Poručivanje delova iz inostranstva

Recommended Posts

Moze neki info u vezi "tracking number" , narucio sam nesto , prodavac kaze da se moze pratiti posiljka . Jel cu dobiti neko obavestenje sa tracking brojem ? Sta posle kada dobijem broj ? Gde se to gleda :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaš prvo na sajtu pošte pošiljaoca (China, Hong Kong, Singapur...). To se vidi prema zadnja dva slova u tracking number-u. 

 

Onda kada posle par dana izađe da je "poslato u odredišnu zemlju" onda pratiš na sajtu naše Pošte kada stigne u Srbiju tada se evidentira i pojavi u pretrazi... Eventualno ako ide iz Kine onda se odmah vidi na sajtu naše Pošte čim se pošalje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam te bas dobro razumeo :D

 

kapiram da treba ici na sajt poste preko kog se salje . salje se preko singapurcana :D tamo sam video kako izgleda otprilike tracking number ( RR672819092SG) , vidim da tu ima polje gde se upise broj , ali kako ja da nadjem broj da bi dosao do koraka gde pratim preko sajta ? jel ce mi prodavac poslati taj broj ? ili ce on biti na sajtu poste ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako uzimas preko aliexpressa onda ides na my orders pa kliknes na order NO i tu pod Logistics Information ti pise ili ce pisati tracking number

Share this post


Link to post
Share on other sites

na google otkucas i sve ti izbaci, zavisi od tih slova ispred i iza brojeva cija je posta itd

npr singapur:

http://www.singpost.com/ pa dole levo imas Track Item, pa otkucas taj broj, ali ako ti poslao juce/prekjuce neces videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... . salje se preko singapurcana :D tamo sam video kako izgleda otprilike tracking number ( RR672819092SG) , vidim da tu ima polje gde se upise broj , ali kako ja da nadjem broj da bi dosao do koraka gde pratim preko sajta ? jel ce mi prodavac poslati taj broj ? ili ce on biti na sajtu poste ?

 

 

uff , ne bi da budem nepristojan ali da li neko cita pre nego sto napise nesto :) ljudi mene zanima kako ja da dodjem do tracking number-a ;) o tome se prica poslednjih par postova , milos je rekao za ALI... za ebay ne zna gde se to nalazi pa da nadjem

Share this post


Link to post
Share on other sites
To check the shipping status of your item from My eBay:

Click My eBay at the top of most eBay pages. You may need to sign in.

Click the Purchase History link on the left side of the page.

Locate the item in the list. If the seller printed the shipping label using eBay or PayPal, or entered a tracking number for an item, you'll see the tracking number under the item title. Click the tracking number to see the package's shipping status.

 

Edited by milos_84

Share this post


Link to post
Share on other sites

ustvari taj broj se vodi pod nazivom "Item number" , sad sam video , stoji ispod naziva proizvoda , video sam ga ja i ranije ali sam mislio da nije to tracking number, posto kada se kopira taj broj posle ebay.com/..... on dodje do strane proizvoda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo print screenovao sam ti 3 moje kupovine. Kad ima tracking number, biće kao na slici...

 

buying.jpg

 

I nema uvek tracking number za svaku kupovinu. Nekad treba da se doplati poštarina da bi imao tracking. To bi trebalo da se dogovaraš sa prodavcem pre nego što platiš...

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Milane ;) znam da nema uvek tracking broja , nekad se i trazi dodatna doplata za to .

 

Kolko ja vidim kod mene jos uvek nema tog broja , verovatno ce se uskoro pojaviti , ipak nije proslo mnogo vremena od kupovine ;)

i kolko vidim ipak nije to taj broj kao sto je milos_84 pronasao na ebay_help, vec je kako sam i mislio samo broj item-a 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Broj će da bude ispisan tek posle slanja robe. Tek kada ono pisamce pocrni da je paket poslat, ukoliko postoji.

 

@stefankmn: dok ti nađeš tracking number eto poštara na vratima
@RazoR: u duhu skorašnjih (nažalost ) radova, tražila se maska

 

Da, maskica je već stigla kod ujaka u Austriju, očekujem da je donese posle nove...

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narucio sam nesto 30 decembra,jos uvek pise da nije poslato . Jel se to salje u roku od 3 dana, jer pise nesto do kraja akcije ima jos 3 dana,da ne ceka prodavac to pa tek onda salje ? Poslao sam mu poruku kad ce poslati , ne odgovara, a par poruka sto sam mu slao na njih je odgovarao :-)

Edited by stefankmn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sačekaj koji dan, nemoj da se sekiraš, poslaće. U svakom slučaju, novogodišnji su praznici, ko zna kako rade pošte po svetu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskuliraj. Sačekaj ponedeljak-utorak pa ako ne bude do tada onda cimaj prodavca opet. AKo si kupio 30-og to znači da je kod njih radni dan već bio završen, a onda 31-og kao i kod nas svi hvatali krivinu što pre kući, pa se juče nije radilo a mnogi ne rade ni danas ni za vikend... ali od ponedeljka svi rade standardno ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...