Jump to content
FAS Goran
Dovla

Kako kupovati u inostranstvu preko interneta? / Poručivanje delova iz inostranstva

Recommended Posts

Nema baš direktne veze sa kupovinom u ino, ali je najsličnije. Da li znate kako mogu podići novac preko paypala ili na neki drugi, slični način? Naime, otvorio sam nalog na airbnb za izdavanje smeštaja i ne znam kako da podignem novac sa tog računa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@delakroa

 

Moraš povezati svoju bankovnu karticu (izdatu od Banke u Srbiji) sa svojim PayPal nalogom.

Tako prebačen novac (kad ''legne'', a to može da potraje danima), možeš onda koristiti isto kao i bilo koje druge pare na tom računu/kartici. PayPal uzima proviziju, (valjda beše par evra) i ona je uvek ista i za manje i za veće iznose koje podižeš, pa bi valjalo da povlačiš kad se malo ''nakupi''.

Poveži svoj devizni račun/karticu u domaćoj banci sa PP nalogom kako ne bi došlo do konverzije strane valute u dinare...već onda sa bankomata podižeš stranu valutu koji si primio, ili sam odlučiš da konvertuješ u dinare po kursu Banke.

 

Kako ide sa porezom ne znam...ne znam plaćaš li već neki porez u državi za to izdavanje stana ili ne...generalno - dobio si pare iz inostranstva kao fizičko lice (pretpostavljam da će tako biti) i trebalo bi da ih prijaviš mesno nadležnoj poreskoj upravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, nemam ni paypal nalog... a preko ove payoneer kartice?

Jedino što tu moram da upišem i neki BIC i IBAN broj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@delakroa

 

Nešto ne verujem u payoneer, proguglaj Wirecard AG skandal prošle godine. Baci pogled ovde.

Generalno, mislim da je svejedno jer ne znam da postoji opcija da se te pare sakriju kad uđu u Srbiju preko bilo kakve kartice...a da li će poreska ''pojuriti'' svoj deo verovatno zavisi od mesečnih iznosa koji tako preko računa (Banaka) prolaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li tko iskustva sa naručivanjem delova preko eBay-a.

Ja sam jutros naručio neke delove za Lanciju(amortizere zadnje,termostat i el injektore),odma su mi skinuli sa računa sve pare-oko 600 evra i za sada su mi potvrdili samo narudžbu za injektore,čekam za termostat i amortizere.Jesu li sigurni i korektni,jeli kupovina sigurna?:mellow:

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sikiTako i rade, isti princip kao preko neke druge platforme, tipa Aliexpress- Ja sam davno kupovao preko ebay-a iz USA neke filtere posebne tražio, pa je dostava (shipping) bila veća. Proizvod stigao bez problema posle nekih 2-2,5 nedelje. Odmah sam plaćao shipping i proizvod, a nisam imao carinu (ispod određene sume). 

 

Kupovao sam i van e-bay-a (sajt u EU za bicikle) ali im nije bilo navedeno čime šalju pa sam saznao na teži način - DHL. To mi je bilo dodatno dranje. Na E-Bay-u mislim da piše kako šalju, ali se desi i da piše "shipping not specified" pa ako ne pitaš ili te ne pitaju, mogu i tu da te oderu - tipa da pošalju DHL-om, UPS-om, USPS i sličnim...tako često englezi šalju, brzom poštom. 

 

A da, očekuj da će da carine u 99% slučajeva. 

 

Odakle si naručivao ? 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigne za 10 dana  i onda se valja po carini do dalnjeg.Ja sam naručivao autiće iz Italije,Nemačke a i drugih zemalja eu i po trakingu već skontam kada je na carini…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam narucivao,stize sigurno samo poslednji put sam cekao oko mesec i po dana iz Italije a iz Amerike 2 i po meseca.Sad da li je to zbog korone tako dugo,ne znam.Siki,ne znam da li koristis facebook,ali ima neki lik iz Poljske sto prodaje sve nove delove bas za Kappu coupe,nemam pojma odakle mu,verovatno neki stari lager,i redovno postavlja delove na prodaju u grupi "Lancia Kappa coupe".Skoro je bas postavio za zadnje amortizere.

20210824_125918.jpg

20210824_125932.jpg

Edited by DelPiero

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da sam znao za ovo,naručio bi preko njega,jer vidim ima i opruge,a ja sam klot amortizere naručio.Ono bolje je i opruge,ali što je tu je.

Naručio sam -valjda iz Engleske-svugde je uračunat i šiping-ukupno za ove tri stvari 68 funti.

Evo sad stigla potvrda i za termostat,ostaju još amertizeri da se potvrde.

Sređivam Lanciju-pa baš sve što je dotrajalo po majstoru-menjam.Već sam sredio zadnje kočnice,držače balans -stabilizatore i gumice iste-ostaje ovo što sam naručio,mada injektori nisu baš neophodni,ali računam novi su novi i čisti-ko će ove skidati i čistiti i gde ovde u Kš<_<.ovako samo skinem i stavim nove,usput i termostat to znam i sam namontirati:)

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi proverio tacno da li su za coupe,cudno mi da u Engleskoj ima delova za coupe,znam da u citavoj UK ima samo dva kupea,da ti ne posalju pogresno za limo.Koliko znam,moze da se stornira porudzbina,povrat novca pa ako nije kasno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, DelPiero said:

Jesi proverio tacno da li su za coupe,cudno mi da u Engleskoj ima delova za coupe,znam da u citavoj UK ima samo dva kupea,da ti ne posalju pogresno za limo.Koliko znam,moze da se stornira porudzbina,povrat novca pa ako nije kasno. :)

ma jesam,pet puta gledao,isti kao moji na kolima(a imam i jedan u garaži),sve piše u specifikaciji da su za moju 2.0 turbo,16 ventila 151 kw kao i godište auta,mada još nije potvrđena narudžba-čekam:whistle:

Almost there - one more step to create your account.
Set password
   
 
1. Find what you love
   
 
2. Enter your details at checkout
   
3. Set your password

1x Gas Shock Absorber Rear Right=Left for LANCIA KAPPA 1998-2001

   
Item price: £205.98 (2 x £102.99)
Est. delivery to your address: Fri, 03 Sep - Fri, 08 Oct
Order number: 26-07509-14316
Item number: 174812448029
Seller: gh-parts-de (33450)
View order details
 

Bosch Petrol Fuel injector 0280150450 Fiat Lancia Kappa Coupe 2.0 20V Turbo

   
Item price: £84.76 (4 x £21.19)
Est. delivery to your address: Fri, 10 Sep - Fri, 15 Oct
Order number: 26-07509-14315
Item number: 184307273831
Seller: autopa007 (1465)
View order details
 
   
Your order will be dispatched to:
Siniša Vujanić
Dositejeva 3/17,
Kruševac, Srbija 37000
RS
   
Order total:
Price £290.74
Postage £49.96
 
 
Total charged to  x -4617 £340.70
Have questions about your guest order? Find answers here.

Email reference ID: [#3c1b191b86754a5dbdf0d792d69e8084#]

We don't check replies to this email address, so please don't reply to this message. If you have a question, go to Help & Contact.

eBay sent this message to Siniša Vujanić (sivuj-61). Learn more about account protection. eBay is committed to your privacy. Learn more about our User Privacy Notice and User Agreement.

This email was sent by eBay GmbH, which may use affiliates to provide eBay services. If you are a non-EU resident, please refer to the user agreement for the contact data of your contracting party.

©1995-2021 eBay Inc., eBay GmbH, Albert-Einstein-Ring 2-6, 14532 Kleinmachnow, Germany

Share this post


Link to post
Share on other sites

kaže da idu i na sw i na limuzinu i na coupe:huh: i valjda su iz Nemačke(pa valjda zato čekam  malo duže na potvrdu narudžbe)

 

Almost there - one more step to create your account.
Set password
   
 
1. Find what you love
   
 
2. Enter your details at checkout
   
3. Set your password

1x Gas Shock Absorber Rear Right=Left for LANCIA KAPPA 1998-2001

   
Item price: £205.98 (2 x £102.99)
Est. delivery to your address: Fri, 03 Sep - Fri, 08 Oct
Order number: 26-07509-14316
Item number: 174812448029
Seller: gh-parts-de (33450)
View order details
 

Bosch Petrol Fuel injector 0280150450 Fiat Lancia Kappa Coupe 2.0 20V Turbo

   
Item price: £84.76 (4 x £21.19)
Est. delivery to your address: Fri, 10 Sep - Fri, 15 Oct
Order number: 26-07509-14315
Item number: 184307273831
Seller: autopa007 (1465)
View order details
 
   
Your order will be dispatched to:
Siniša Vujanić
Dositejeva 3/17,
Kruševac, Srbija 37000
RS
   
Order total:
Price £290.74
Postage £49.96
 
 
Total charged to  x -4617 £340.70
Have questions about your guest order? Find answers here.

Email reference ID: [#3c1b191b86754a5dbdf0d792d69e8084#]

We don't check replies to this email address, so please don't reply to this message. If you have a question, go to Help & Contact.

eBay sent this message to Siniša Vujanić (sivuj-61). Learn more about account protection. eBay is committed to your privacy. Learn more about our User Privacy Notice and User Agreement.

This email was sent by eBay GmbH, which may use affiliates to provide eBay services. If you are a non-EU resident, please refer to the user agreement for the contact data of your contracting party.

©1995-2021 eBay Inc., eBay GmbH, Albert-Einstein-Ring 2-6, 14532 Kleinmachnow, Germany

Edited by siki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li gledao u e-per (ako ima) ? 

To je prednji amort, tako? 

Screenshot_20210824_141452_com.android.chrome.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ne to su zadnji amortizeri-gledao sam po eperu,ali teško se tu poklapaju brojevi.

evo ovo je original amortizer koji je skinut sa nje i zamenjen novim Gabrijel amortizerim(2 kom)

Pitanje je samo širina ovog tanjira gde naleže opruga-treba da bude 17 cm prečnik kako bi opruga legla na njega.Kod KYB amorta on je 15 cm i ne poklapa se a u prodavnici u Nišu mi se kleli kako je original za nju-ja kupio i kad sam montirao ono šipak-opruga propala preko amortizera-posle vratio i oni meni pare nazad.Nisu amorti sadašnji toliko loši-vidi se na slici da nije legla niti kriva-ali malo ljulja,pa bolje sprečiti dalje propadanje.

 

20210824_143817.jpg

20210824_143830.jpg

20210824_143834.jpg

20210824_141452.jpg

s-l1600.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo stigli delovi iz Engleske i njemačke-amortizeri zadnji i termostat.

Bog te mazo al me porez i carina oderaše.za amortizere 11.000,oo din,a za termostat 7.000,oo din,još su ostale dizne za benzin

20210915_100037.jpg

20210915_100249.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/24/2021 at 12:04 PM, ISV_01 said:

A da, očekuj da će da carine u 99% slučajeva. 

Ako su stavili realnu cenu iznosa (a sigurno jesu) onda su fino odrali. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

carina 10%,pdv 22% na ukupnu cenu dela (cena +troškovi slanja)ma lopovi jedni.cena je tačna bruto npr za termostat a i za amorte ali lopovi nikad više nema kupovine na E bay-skupo u PM.:whistle::angry::rant:ma ja sam sam kriv,na kraju i kad stignu dizne sve će biti cca 700 evra-niko neće vjerovati da sam to platio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da su stavili nizu cenu predmeta, mnogo manji namet bi ti bio, ali to su englezi... Briga njih sto si van EU pa placas svasta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo stigle i dizne Boš 4 kom:D,nisu ih ocarinili-ovi napisali manju vrednost paketa.E sad je sve u kompletu-jeste da me koštalo,ali sad će Lancija mirno spavati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bukvalno zavisi ko taj dan radi i kolika je guzva. 
Cak i ako se stavi manja cena dela, znaju oni da precesljaju internet i da nadju cenu dela i da carine na osnovu te cene ma sta god stajalo kao cena dela. 


Zato je najbolje narucivati pred i oko NG jer je tada najveca guzva i desi se i da magarac proleti :) Ovo pricam iz iskustva jer je tako stiglo vise neocarinjenih telefona narucenih sa alija 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/22/2021 at 7:03 PM, delakroa said:

Au, nemam ni paypal nalog... a preko ove payoneer kartice?

 

 

 

Jesi ti ovo rešio...? Jbg, ja tek sad video. 

 

Možeš sa Payoneer karticom komotno da plaćaš svuda i sve, a možeš i da podižeš keš na Telenor/Mobi bankomatima i u dinarima i u devizama. 

 

Ja sa njom plaćam sve u inostranstvu...

 

edit: delakroa "last visited May 2"   :rolleyes:

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nebek

Da ne offujemo dalje temu kod clana sto trazi uticnicu, pa da probam da pomognem oko narucivanja oko alija.

 

Dakle, gledaj najnoviju aplikaciju da stavis na fon. 

Sto se tice podesavanja, ovako stoje stvari:

 

U opcijama (settings) podesis adresu, zemlju gde se salje i valutu (poslednje ne moras, ali moze biti zgodno zbog konverzije u banci). 

 

Sto se tice kartice za placanje, ja imam u Intesi posebnu internet karticu zamo za placanje pa tako i radim. Mislim da nije problem koja god kartica je doklegod je Visa, ali moze biti problem do banke (potencijalno). 

 

Verovatno nista nisam rekao sto vec nisi znao, ali opet zavisi sta porucujes. Daj neki predmet pa da vidimo, mozda ima neka fora. 

Screenshot_20211222_201749.jpg

 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...