Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Beograđani plaćaju taksi i po nekoliko puta skuplje nego žitelji u ostalim gradovima

Recommended Posts

U Bugarskoj je taci dosta jeftiniji ali, gorivo kosta 1€, tako da mislim da nema svrhe dalje raspravljati...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako "on" to zamišlja? Da više imaju posla ako smanje cenu prevoza? On je lood!
Po toj logici, treba da smanje cenu gorivu i eto zarade.
Svakom iole pametnom jasno. Međutim!
Kod nas važi pravilo, bolje jedna u hladu nego dve na suncu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/3/2018 at 4:46 PM, Piros said:
Tesko ce oni nesto promeniti, taxi je organizovan bolje od mafije

Pa to jeste mafija, probaj uzeti 10 vozila i kreni da se baviš sa tim onako sam, pošteno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pink je pre par dana krenuo to sa aplikacijom,nekoriste vise radijole. Ali i dalje rade na taksimetar,to je najveći problem. Trebalo bi kad naruciš vožnju preko aplikacije da dobijes i cenu vožnje to je poenta a ne da razmišljaš koliko će te ta vožnja koštati 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne baš, jer taksimetar mora da ima cenu onakvu kakvu je propisao Beograd, a na aplikaciji može da se menja cena i 5 puta dnevno. I po novom zakonu taksimetar je jedino sredstvo koje je dozvoljeno za izračunavanje cene vožnje. 

Suština je u tome da je taksi u Beogradu preskup za plate većine građana, ali to važi i za mnoge druge stvari, gorivo na primer. Onaj Rus pominje da su cene taksija tamo kao kod nas, a prećutkuje činjenicu da je gorivo više nego duplo jeftinije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda vožnja nije skupa

 

Edit: dodatak u vezi taxi

 

Nisam iz bg, jednom sam bio primoran koristiti taxi u bg i to davne 2004 , 00h, zima baš duboko u minusu, relacija filozofski fakultet, jelte centar - dedinje...а ја у zeleniма.

Neka lada specijal bila, mislim da sam blizu 2000 din platio, ostalo mi samo ta cigare te nedelje, bilo mi je skupo skoro se preznojah.

 

 

 

Kod mene u varošici takođe nikada ne koristim taksi, 8km dugačka 3km široka, ravna, a 150din je relacija po varošici, gde god...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Letos u Solunu, od istočne prigradske autobuske stanice (Nea Kalikratia-Solun), do Srbskog vojnog groblja(Zejtinlik), cena taxia smešnih 9 eur. Bukvalno skraja na kraj Soluna, min 18-20km. Prijatno iznenađen.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad imaju dizel s brodova

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/18/2018 at 4:34 PM, bit said:

Onda vožnja nije skupa

 

Edit: dodatak u vezi taxi emoji3.png

 

Nisam iz bg, jednom sam bio primoran koristiti taxi u bg i to davne 2004 emoji4.png , 00h, zima baš duboko u minusu, relacija filozofski fakultet, jelte centar - dedinje...а ја у zeleniма.

Neka lada specijal bila, mislim da sam blizu 2000 din platio, ostalo mi samo ta cigare te nedelje, bilo mi je skupo emoji3.png skoro se preznojah.

 

Kod mene u varošici takođe nikada ne koristim taksi, 8km dugačka 3km široka, ravna, a 150din je relacija po varošici, gde god...

Klepio te je žestoko, to ni sad ne košta toliko, ni blizu. Problem je što državni organi slabo vode računa o poštovanju tarife. U Parizu su strpali u zatvor taksistu koji je nekim Kinezima naplatio mnogo više. Verovatno je i u tvom slučaju provalio da nisi iz BG. 

Preporučuje se korišćenje vozila poznatijih firmi s radio vezom jer kod njih se može žaliti i taksi udruženju i tu je odgovornost mnogo veća. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakat je da su taksisti većinom BAGRA. To što ste ti i Sedla ok neće NIKADA izmeniti moje mišljenje. Kod nas u taksisti jači od države, a mislim da dotični po potrebi rade prljave poslove. Toliko od mene, i želim sve najgore BAGRI u svim taksi udruženjima u Beogradu. Aj da sam klinac pa da mi neko priča bajke.

Mene nisu ošišali nikada, ni kod nas, ni u Rusiji u Moskvi, Sankt Peterburgu, Nižnjevartvosku u Sibiru, valjda zato što se tako postavim i zato što odlično znam ruski.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve dok se koriste taksimetri biće i lapanja,kad ih izbace iz upotrebe pola taksista neće više raditi taj posao,čak i po ovim cenama. U Beogradu šamaraju sa cenama samo tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

CarGo: Oduzeto nam je još jedno vozilo, sudstvo da reaguje

 

CarGo.jpg

 

''CarGo'' vozaču saobraćajna policija i inspektori oduzeli su vozilo u Beogradu, saopštila je ta kompanija. ''CarGo'' je precizirao da je njihovom partneru vozaču tokom vikenda Goranu Barbiću u ''organizovanoj akciji četvorice saobraćajnih policajaca i trojice inspektora oduzeto je vozilo u Beogradu'', što je treći slučaj da se CarGo vozaču nelegalno oduzima sredstvo za rad. Direktor kompanije ''CarGo'' Vuk Guberinić je rekao da se ''nastavlja progon CarGo vozača'' i da se u ime kompanije izvinjava građanima koji nisu mogli da dobiju vozilo na vreme tokom vikenda.

 

''Misle da će nas uplašiti, ali sve veći broj vozača i korisnika pokazuje da će ''CarGo'' opstati i pobediti. Nećemo stati sa radom, već ćemo stati na put taksi mafiji i kartelima koji pljačkaju građane godinama. Ovo očigledno predstavlja zlopotrebu države, a izgleda da je iznova protivzakonito korišćen prikriveni islednik'', izjavio je Guberinić. Do incidenta je došlo, kako navodi ''CarGo'', kada je Barbić odvezao klijentkinju na željenu destinaciju, gde su ga sačekali saobraćajci i rekli mu da je ''ovo vanredna akcija i da su ih pozvali da dođu''. Dodaje da mu je klijentkinja nakon dolaska rekla ''naplati mi vožnju'', a ''CarGo'' usluga se ne naplaćuje kešom, već preko aplikacije. Barbić je dodao da mu je već tada, dok je klijentkinja bila u vozilu, prišao saobraćajni policajac koji je tražio dokumenta i ključeve od auta i da uopšte ne zna kako je policajac shvatio da je u pitanju ''CarGo'' vozilo.

 

''Rekli su samo da ja nelegalno obavljam taksi delatnost, a kao dokaz su pokazali račun na telefonu'', istakao je Barbić i dodao da ''CarGo'' nije taksi i da sve usluge i naplaćuje elektronski. Barbić je rekao da ''ne zna kada je klijentkinja stigla da da izjavu, jer se sve odigralo jako brzo i ona je otišla, delovalo je kao da je njena izjava već bila napisana''. Kompanija ''CarGo'' reagovala je ovim povodom i kao u prvom slučaju oduzimanja vozila ''CarGo'' partneru vozaču, pa će Barbiću biti obezbeđeno zamensko vozilo kojim će moći da nastavi sa radom, a kompanija će snositi sve troškove, dodaje se u saopštenju. ''CarGo'' je podsetio da je beogradska policija 12. decembra već zaplenila jedno vozilo ''CarGo'' partnera vozača, po, kako su naveli, ''nalogu ministarke saobraćaja Zorane Mihajlović''. Nakon toga dogodio se jop jedan slučaj odluzimanja vozila. Kompanija ''CarGo'' apelovala je na sudstvo da sagleda ove slučajeve i da preduzme sve neophodne zakonske mere kako bi zaštititla naše partnere vozače i građane od dalje represije i zloupotrebe.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dalje od cega? Covek je nelegalno obavljao vanlinijski prevoz putnika(nema dozvolu za tu vrstu delatnosti) i u skladu sa zakonom mu je oduzeto vozilo.To je radjeno i pre ove vlasti i nije nikakva novost.

CarGo obavlja taksi prevoz,a krije se kao limo servis i kroz rupu u zakonu pokusava da ozakoni svoj posao.To se najbolje oslikava u ovoj izjavi: 

 

Quote

''Rekli su samo da ja nelegalno obavljam taksi delatnost, a kao dokaz su pokazali račun na telefonu'', istakao je Barbić i dodao da ''CarGo'' nije taksi i da sve usluge i naplaćuje elektronski."

Mislim da se ne lazemo,svi znamo sta je CarGo.Ovaj covek je ostao bez vozila i to je cinjenica.

Jel gradski prevoz radi lose? Radi!

Aj da mi smislimo app BusGo i vozimo preko aplikacije autobuse,a govorimo da smo samostalni prevoznici koji prevoze svoje drugare uz simbolicnu naknadu za gorivo od 70 din po voznji.Desice se isto,uzece nam autobus.

Da su u okviru svog posla(onog sto su prijavili kao delatnost) niko ih ne bi dirao.Mislim njih niko i ne dira.Najgore prolaze vozaci koji ostaju bez vozila,a ubedjeni su da ne krse zakon.

 

Quote

''Već ćemo stati na put taksi mafiji i kartelima koji pljačkaju građane godinama.''

 

Da...da...Zaboravih da kazem da mi nismo taksi i da radimo apsolutno po zakonu.

 

Dokaz da zakon postoji odavno: Clanak jos iz 2007 godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...