Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

xaxaxax podesti me na osnovnu skolu.... zato i hocu da samanjim natips punto da me ne provali nastavink :))))))

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ned

ako bih ga uzimao najvise bih voleo da bude beli kao sto sam ti rekao...

@bane

mislim da bi to bilo to, sto se estetike tice...evenutalno jos neka sitnica ali bas sitnica nista ozbiljnije..

Sve pohvale za 'VELIKOG' a kad poraste svakako da bude beli mnogo mu lepo čuči bela boja(mislim na bravo).

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala druze.... Sto se brava tice bela pun pogodak mada mu i crvena akrilna lepo stoji...

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mateo...vidi ga sad smeker, ima belog Brava pa te pecka...hehehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se za crveno, moja omiljena boja. :thumbup:

E NED budi dobar!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, lepo stoji na tom mestu, i ja sam prvo tu montirao, ali mi malo kacilo kada zatvorim vrata...uglavnom, odlicno!!! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino objasnjenje je da je moj stiker tanji za bukvalno 2-3mm...jer meni apsolutno nista ne kaci....

inace radio mi ga je "Opsanigusar" ovde sa foruma dobar tip skroz uzasao mi je u susret i da samnji natpis i da umesto bele boje, linije i natips budu sivi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da kazem NED je bio mozak cele operacije :thumbsup: ...da nije njega i ovog foruma nikad ne bi ni saznao da nesto ovako moze da se odradi...

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skuno sam danas onu plastiku na haubi gde su nakacene prkalice za sajbnu sa ciljem da je ofarbam jer je izbledela od sunca i izgleda kao da je auto 96 a ne 06 godiste...

medjutim uspela je da mi pukne jedna zabica sto je mogu vam reci uspeh ako uzmemo u obzir kakvog su kvaliteta..ok nije bitno pozovem deltu dal ima kaze ima al 200 dinara... : :wallbash:

DSC06176.jpg

Zabica

DSC06180.jpg

jednostavno necu da kupim nesto sto kosta 10 dinara da se napravi a prodaju po 20 puta vecoj ceni...zalepicu duplu traku umesto nje i 100 posto sam siguran da ce isto drzati kao i ovo

plasticno shit :)

I da savet svima pazljivo sa platikama meni je pre 2 godine pukla zabica svetla u gepeku i tek sam skoro uzeo iz sabca novo za 500 dinara a u delti je 2000

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelistaj eBay, ja sam našao tamo gomilu tih sitnih drangulija po isto tako nerealnim cenama ali na dole :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto sumnjam da neko na ebay prodaje zabice za GP znam da ima nekih delova enteriera tipa blendi za aftermarket Player al ove bas bas sitnice morasa jednostavno kupiti od dilera koj koj koristi Fiat ePER...

Ne znam kako da ofarbam ove plastike prvo sam mislio sam al ne smem jer sam pizajzla nevidjena i sigurno cu negde da se Z----em...sad sam bio kod farbara ovde mog na kaju ulice poceo nesto da mi tupi prica mi o nekim texturama nista ga nisam razumeo....

Moje pitanje je bilo jednostavno dal moze samo da se naprska boja preko plastka nista smirglanje kao sto je sad hrapava samo da dobije malo na crnini posto je prilicno izbledela ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje upotrebi prvo samo plastic primer,pa da se ne sikiras :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali naprskaj to sa nekim od onih sranja za odrzavanje branika i ne pipaj nista. Kakvo farbanje. Secas li se sta sam ti rekao za ono farbanje prekidaca za prozore i kvaka sa unutrasnje strane??? Jesi li se smorio posle pa si trazio resenje sa karbo foliom

Slusaj sta ti cica kaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi smorio sam se samo zato sto mi je daca nalijo boje na onu desnu plastiku tacno u onaj kalup i kad se to osusilo videlo se da je bzv ofarbano , dok je leva ispala skroz ok (nista ja nisam izmisljao ako pogledas Fiat Lineacessori videces da postoji ista takva silver plastika da se kupi naknadno koja verovatno kosta 100 i kusur evra)

Siva_plastika.jpg

a posto sam ja za tako neke glupe stvari picajzla onda mi djavo nije davao mira pa sam uzeo to da poravnam vodenom smirglom al nije bilo pomoci...

Kazi mi na sta tacno mislis sto se tih sredstava tice sigurno da bih prvo probao sa tom

variantom ali ako ciljas na Kornjacu Black in a flash sredstvo imam ga u kolima i pokusavao sam vise puta ali nista...

Sto ovoga tice stvarno mi nije hitno raspitacu se dobro na vise strana pa cu doneti odluku sta da uradim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja....Prvo da napomenem da sam odustao do farbanja plastike sa haube vec sam je onako skinutu vise puta oprao nekim sredstvom za odmasivanje tako da sam uspeo koliko toliko da joj vratim stari sjaj....

Medjutim od ponedeljka mi se radi takozvana restauracija farova koja podrazumeva poliranje spolja i unutra i sve ostale metode kako bi se far vratio u neko fabricko stanje + rozetne se farbaju u crno(tzv Abarth look) ceo poduhvat se radi kod Mice u zemunu inace drugar od naseg forumasa Steve_anaye danas sam dobio slike kako to izgleda.

Far:

Image_3902.jpg Image_3903.jpg

Maglenke:

Image_3897.jpg Image_3914.jpg

Sutra bi trebalo da bude gotovo i ja se nadam da cu biti zadovoljan...

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farovi.

071220111207.jpg

nema sta auto definitivno izgleda lepse,svako ko je video do sad se sa tim slozio.

Maska. fabricki resetka branika je tamno sive boje, al posto su mi sad farovi crni dosao sam do zakljucka da siva jedonstavno ne ide uz ostatak, pa sam odlucio da je skinem i presmirglam.

Maska_pre.jpg DSC06247.jpg

Maska jos nije gotova, sutra mi ostaje jos da predjem sa vodeneom 1500 i to je to...

i na kraju voskiranje pred zimu(uzasno dosadan poduhvat,al dosta koristan za boju i lak automobila)

141220111215.jpg 151220111219.jpg

Los kvalitet slike(Telefon)

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cime si voskirao?

Inace, farovi su ,malo je reci, VRH!!! :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imam neki vosak Megulars carnauba sto sam kupio jos proslog leta dobar je i lepo mirise..

ovo sam juce slikao.

DSC06241.jpg

Ako budes dolazio do Beograda javi mi se da ti dam 200 300 grama, to ti je dovoljno za jedno dobro voskiranje...

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...