Jump to content
FAS Goran
Petza

Grande Punto 1.3 /1.9 MJet - trepće, pali lampicu za ulje

Recommended Posts

Danas kada sam isao kuci sa posla pocela da mi trepce lampica za ulje i na bordu pise change motor oil ,ulje je menjano pre 4000km i filter! Trebalo bi ovih dana da idem na neki duzi put ,sta da radim da menjam ulje? Da jos ovo sipano je ulje selenia wr kupljeno u kit-u....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nista dirano sto se kompa tice ,jel treba da se restartuje komp kad se radi servis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resetuje se takozvani servisni interval.

Racunar belezi broj predjenih kilometara od poslednjeg servisa i kad se predje zadati broj kilometara upozorava da treba uraditi servis.

Ne znam kako je to kod punta, ali moguce je da mu nije resetovan servisni interval pa racunar ne zna da si ulje skoro menjao, nego shvata da si presao 4000 vise od kilometraze posle koje je predvidjen servis.

Nadam se da sam tacno objasnio :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nista dirano sto se kompa tice ,jel treba da se restartuje komp kad se radi servis?

Moraš resetovati servisni interval!

Komp u makini ne zna jesi li ili nisi promenio ulje. Ne znam ako se i dalje vozi sa tim "alarmom" da li nakon nekog vremena može da ti "otkaže poslušnost "ili do bezsvesti upozorava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav fiatovci potrebna mi je vaša pomoć ako je to moguce u pitanju je

Fiat Grande Punto 1.9MJET 88kw DPF

Greška koja me muči jest da mi pali lampicu od nivoa ulja u motor (check oil level low)

Ovaj problem mi se javlja kad se motor zagrije na radnu teperaturu i kad voziš desetak min posle dizanja na radnu teparaturu.

Stanem ugasim auto minut posle toga ponovo pokrenem motor i opet vozim 10min i ponovo se pojavi ista stvar stim sto kad dam kontakt lampica se ugasi.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propustio si da napišeš da li si proverio nivo ulja?

Na Stilu JTD se taj problem javlja (ako izuzmemo ovo iznad), ili kada senzor ne valja, ili kada je sipano ulje neodgovarajućeg viskoziteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zameni filter ulja ako nisi menjao a ako jesi skines karter i ocistis sito na pumpu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mjeno sam ulje i filter nasu sam 5W-30 i filter ulja sam stavi nov a za sito na uljnoj pumpi ne javlja mi od pritiska da bi sitka bila problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znal ko kako moze da se restuje sevis sa vozila sa DPF poso sam nacuo da mora da se resetuje i ta opcija koja moze da zeza za ovaj kvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jedino na dijagnostici reset programa samoucenja racunara ,pa on onda sve od pocetka radi kao da je nov ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su rekli da moze zezat ovaj kvar al preko fiatecuscan nece da mi resetuje servi sa DPF neda a kako reset ovaj za samo ucenje uradit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mislis na reset servisnog intervala ? Meni ta opcija radi na fes 3.3 kao i ova druga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali Mislim da nije dobro da resetujes dpf ,to se radi samo kad se stavlja novi dpf .... Nisam siguran ali ako to uradis brze ce se zapusivati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne resetujem DPF vec servis ulja sa DPF a kod mene na Fiatecuscan 3.3 ne radi jest krakovana i ELM327 interfejs je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam potpuno drugi problem. Lampica mi nije svetlela, i jutros da proverim ulje jer za jedno 1000 km bi trebalo da promenim ulje kad na onoj sipki nema NISTA!!! Ocistim sipku opet jee nisam povereovao svojim ocima i opet stavim na merenje , izvadim a ulje umesto da bude na pola malo samo dodiruje onaj VRH sipke. Kao da je suv. A lampica se nije ukljucila nijednom. Ja to uvek proveravavam, al sam kupio prekjuce auto i ovaj vlasnik rekao da ima ulja sve kako trreba...

Koje ulje koristi GP 1.4 75 ks?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lampica se pali kad je mali pritisak ulja u sistemu a ne kad je nizak nivo za nivo se koristi stara dobra sipka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...