Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Obavezna oprema u automobilu / Osvežavanje kompleta prve pomoći

Recommended Posts

danas sam uzeo novu prvu pomoc,koja je obavezna u auto,a do 19 og septembra se mora nabaviti,a bila je na akciji :thumbsup: u idei,samo 2000 dinara + gratis fluroscentni prsluk :unworthy::unworthy: pa pozurite dok nije nestalo :scooter:

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

AP Sport 1700din, Kik Komerc 1500din prva pomoc. Upakovana u plavu kutiju, dok je Galenikina oko 2400din. Ne znam u cemu je razlika kad obe zadovoljavaju taj neki standard koji se trazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, te od 1300-1400-1500din su za auto, ali nisu Galenika, nego "made in China". Meni je samo bitno da zandari nece da smaraju ako imas tu prvu pomoc, a ne Galenikinu koja kosta skoro 2500din. A s' obzirom da ih prodaju svi zivi, ukljucujuci Metro itd ne znam sto ne bi valjale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cvrsto odlucio da ne kupim prvu pomoc. Imam neku nemacku (bila u kolima kada sam ih kupio) i u njoj ima vazda stvari, ukljucujuci i cuveno cebe i makaze sa zakrivljenim prijatnoklizecim secivom. Dodao sam i 6 zihernadli a videcu da kupim i onu zastitu za davanje vestackog disanja. Za papir i olovku tek treba da saznam kakva je kombinacija neophodna(npr krupni karo i grafitna 2B). Ostampacu i sadrzaj te moje kutije i jos ako neko ima direktan link ka uputstvu crvenog krsta pa da sve kompletiram. Pa idemo na sud. Stvarno je dosta zajebavanja!

Odrzavam automobil, pazim da imam bezbedne gume, ne koristim mobilni u voznji, trudim se da ne ugrozim nikoga i ako naidjem na saobracajku pokusacu da pomognem onoliko koliko to moje skromno znanje dozvoljava. Ali Novu Prvu Pomoc necu kupiti pa da kosta 10 dinara i uz nju ide zuti prsluk sa autogramima Mirka i Mladena Alvirovica!

I ovako pod 'pruzanjem prve pomoci' najverovatnije podrazumevaju davanje kutije cika policajcu na uvid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, te od 1300-1400-1500din su za auto, ali nisu Galenika, nego "made in China". Meni je samo bitno da zandari nece da smaraju ako imas tu prvu pomoc, a ne Galenikinu koja kosta skoro 2500din. A s' obzirom da ih prodaju svi zivi, ukljucujuci Metro itd ne znam sto ne bi valjale.

Postoje 3 ili 4 proizvodjaca kojima je odobreno da rade PP. Nisu kinezi, samo imaju ruzno i nezgrapno pakovanje :) Mozes slobodno da uzmes i to, nece te niko cimati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio prvu pomoc u Sapcu u Interexu, platio sam je 1800 dinara, na njoj pise da je pakuje Novitas valjda... A inace pakovanje je skoro isto kao Galenikino, samo sto je Galenikina kod nas skoro 3000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proizvodjaci za koje je dokazano da su po promipisima i standardu: Galenika, MBS Tehno, Mediteks, Tosama(SLovenija), Evropalek(Turska), Karanko(Kina).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio Mediteks (u beloj kutiji) danas u Tempu za 1.728,90 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeo jos prosle godine onaj Galenikin komplet.... Srecom dobar. :thumbsup:

Nego, spominju se i lanci, navodno samo ako se putuje van grada, mislim, ne znam ustvari sta da mislim :D

Isto tako i sajle za vucu? :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, kada kupujete prvu pomoc, povedite racuna i o roku trajanja. Npr mediteks koji je u Tempu na akciji ima rok trajnja do 06.2014. a svi Galeniki kompleti vaze do 06 ili 07 2015. Jedino sam ja nasao da Tosama vazi do 06 2016., jer je proizvedena 06.2011., dok su svi ostali kompleti proizvedeni 2010. Razlika u ceni izmedju Mediteksa i Tosame je manje od 300 dinara, a Tosama vazi 2 godine duze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde je sad udruženje potrošača www.apos.org.rs da testira te kutije. Ovo im je bila idealna prilika... Izdali su samo neko saopštenje u vezi dopunjavanja kompleta.

I ja sam se sinoć u Metrou dvoumio između 4 kompleta: kineskog, Noviteksovog, Galenikinog i Tosaminog. Odlučio sam se za Tosamu (1690 DIN) jer mi onaj Galenikin neseser deluje neozbiljno spolja. Tu kutiju ionako držim sa alatom, raznim tečnostima, šta ako se nešto prospe po njoj. Nemačke kutije koje sam viđao isto su uglavnom od tvrde plastike ili čak lima. Nisam ih otvarao naravno i tu ne znam za razlike (a to je baš bio idealan materijal za neko nezavisno testiranje), daj Bože da ih nikad i ne otvaram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo, ne pravimo posao samo Kinezima, nego i braci Slovencima. Nema ko kod nas to da napravi za manje para? Kad nam vec uzimaju pare, da se bar nama i vracaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...