Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Obavezna oprema u automobilu / Osvežavanje kompleta prve pomoći

Recommended Posts

http://www.dobracena.rs/prodavnica/komplet-za-prvu-pomoc/komplet-za-prvu-pomoc-galenika/

 

E stvarno zivimo u LOPOVSKOJ drzavi..Novi komplet kosta 1199 din,,Dam im staru za 500 din i oni samo prelepe datum i ponovo je prodaju...

Eeeeee zemljo Srbijo...

Uglavnom,hvala na informacijama...

http://www.dobracena.rs/prodavnica/komplet-za-prvu-pomoc/komplet-za-prvu-pomoc-tosama/

 

Ova jos jeftinija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počinju rigorozne kontrole: Za isteklu prvu pomoć kazne 5.000 dinara

 

prva%20pomoc%20amss.jpg

 

Vozači, obavezno proverite rok trajanja kompleta prve pomoći da ne biste ''popili'' kaznu od 5.000 dinara kao fizičko lice ili čak 600.000 ukoliko ste pravno lice! Naime, Boban Milinković, zamenik načelnika Uprave saobraćajne policije, najavio je da počinju intenzivnije kontrole kompleta prve pomoći, jer je mnogima istekao rok. Najviše pažnje treba da obrate oni koji su ''torbicu za pomoć'' kupili 2011. Upotreba određenih sterilnih komponenata paketa nije večna, već ističe nakon pet godina i mora da se zameni jer može da vam zatreba. Imate dve opcije: da ''produžite vek'' prvoj pomoći kupovinom tih ''pokvarenih'' stavki ili da izdvojite nešto više novca za novu.

''Petogodišnji rok ističe gazama, zavojima i kompresama zbog sterilnosti. U Zakonu se jasno navodi šta svaki komplet prve pomoći mora da ima i naravno da elementi u njemu mogu da se dopunjuju. Sve sterilne komponente pre svega moraju biti zatvorene i njima ističe rok upotrebe, dok se ostale kupuju kada se potroše ili iskoriste'' - kaže za Damir Okanović, direktor Komiteta za bezbednost saobraćaja. Vozače će ''osvežavanje'' kompleta koštati oko 1.200 dinara, dok će im nova prva pomoć iz novčanika izvući oko 2.300 dinara, u zavisnosti od proizvođača. Svakako je jeftinije zameniti nego platiti kaznu za posedovanje neodogovarajućeg kompleta, koja prema zakonu iznosi 5.000 dinara za vozača, ali i 5.000 za vlasnika automobila ukoliko on nije upravljao vozilom. Ako izmirite ovu sankciju u predviđenom roku, možete je platiti sa umanjenjem od 50 odsto. Paprenije kazne slede firmama i kreću se od 60.000 do čak 600.000 dinara. Podsetimo da na tržištu postoje i lažni paketi prve pomoći, a u kojima se umesto zavoja, gaza i flastera, nalaze salvete, papiri i sunđeri. Zato, proverite da li vaš komplet ima specifikaciju sadržaja i uputstvo za pružanje prve pomoći, koji su izdati od strane Crvenog krsta, a možete ih kupiti u objektima AMSS-a, na benzinskim pumpama, u hipermarketima, na kioscima, u drogerijama, u auto-salonima i apotekama, a ne na buvljaku.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

 koja prema zakonu iznosi 5.000 dinara za vozača, ali i 5.000 za vlasnika automobila ukoliko on nije upravljao vozilom

 

cek cek....ako vozi zena, ona plati 5000 i ja 5000  XAXAXAXXAXAXAXAXAXA carevi, nadam se da je samo greska novinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubacite više reflektujućih prsluka u auto - spašavaju od kazni po novom zakonu, a spašavaju i život

 

2_reflektujući_prsluk.JPG

 

Ovo praktično znači da u kolima treba imati više reflektujućih prsluka, a da oni koji nemaju prsluk moraju odmah da se sklone sa asfalta. Inače, mogu da budu kažnjeni ako naiđe policija. Zdrav razum nalaže da čak i ukoliko imate prsluk treba dobro da procenite situaciju i rizik od naletanja drugih vozila na vas. U skladu s tim, procenite da li je uopšte bezbedno da stojite i ispred automobila, pošto naletanjem drugog vozila na njega i dalje možete da budete povređeni.

 

1_reflektujući_prsluk.JPG

 

Ne zaboravite trougao!

Ako vam se pokvari auto ili dođe do udesa,pri čemu ne možete da uklonite auto s puta, prvo treba da obučete reflektujući (svetloodbojni) prsluk i zatim da odmah stavite sigurnosni trougao na odgovarajuću udaljenost.

Koliko košta reflektujući prsluk?

Svetloodbojni prsluk može da se nađe pod ceni od samo 250, pa do 400 dinara. Ne zaboravite da prsluci mogu ozbiljno da se razlikuju po kvalitetu reflektujuće površine, pa ćete sa nekima biti uočljiviji nego sa drugima.  

Da li postoje izuzeci?

Postoje - putnici iz vozila javnog prevoza ne moraju da nose prsluk, ali to nipošto ne znači da treba da šetaju oko pokvarenog autobusa koji stoji na putu.

 

preuzeto sa - polovniautomobili.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno koliko vozači neprate saobraćaj to se vidi u ovim lupanjima u zaustavnoj traci na autoputu nebitno da li je dan ili noć kako je moguće da se ne vidi auto ako je čovek pri sebi,u gradu ulljučim migavac i gledam u retrovizor ladno nikakva reakcija dok auto nestane tek onda vide se neki pokreti vozača a nemoguće da kod Punta nevidi migavac osim ako je odsutan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je ili zajebancija ili mu neko uvalio gluposti. Sad sam baš otvorio jednu Galenikinu PP, sadržaj nema veze sa ovim.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

4b7e34156761bf4fdf0b1e048168782a.jpg419737b1f0a3ba69e82644d8f24d1fe2.jpgf33d7dcf7c4f60ebc343a98b03d84d63.jpg9ef3ec5ce4cb943fa0bd05e72964e1b7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja prva pomoc i drugu koju sam nakon 5 godina zamenio, iako su obe Galenika, nisu iste mase :D I to mislim da je razlika bila nesto u rangu oko 150g, ali nisam otvarao, stoji specijalno za cika pandura u celofanu :D Prijatelj ima prodavnicu i jedno vreme je menjao staro za novo (naravno prestao je kada firme nisu htele da otkupe stare prve pomoci) pa mi dao brdo starih, neke isto nisu bile otvorene i razliciti proizvodjaci imaju razlicitu opremu unutra...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/23/2018 at 4:25 PM, neshaoct said:

Ubacite više reflektujućih prsluka u auto - spašavaju od kazni po novom zakonu, a spašavaju i život

 

2_reflektujući_prsluk.JPG

 

Ovo praktično znači da u kolima treba imati više reflektujućih prsluka, a da oni koji nemaju prsluk moraju odmah da se sklone sa asfalta. Inače, mogu da budu kažnjeni ako naiđe policija. Zdrav razum nalaže da čak i ukoliko imate prsluk treba dobro da procenite situaciju i rizik od naletanja drugih vozila na vas. U skladu s tim, procenite da li je uopšte bezbedno da stojite i ispred automobila, pošto naletanjem drugog vozila na njega i dalje možete da budete povređeni.

 

1_reflektujući_prsluk.JPG

 

Ne zaboravite trougao!

Ako vam se pokvari auto ili dođe do udesa,pri čemu ne možete da uklonite auto s puta, prvo treba da obučete reflektujući (svetloodbojni) prsluk i zatim da odmah stavite sigurnosni trougao na odgovarajuću udaljenost.

Koliko košta reflektujući prsluk?

Svetloodbojni prsluk može da se nađe pod ceni od samo 250, pa do 400 dinara. Ne zaboravite da prsluci mogu ozbiljno da se razlikuju po kvalitetu reflektujuće površine, pa ćete sa nekima biti uočljiviji nego sa drugima.  

Da li postoje izuzeci?

Postoje - putnici iz vozila javnog prevoza ne moraju da nose prsluk, ali to nipošto ne znači da treba da šetaju oko pokvarenog autobusa koji stoji na putu.

 

preuzeto sa - polovniautomobili.com

Priznajem...kriv sam....mogu da imam milion prsluka,al kad auto stane i pukne zivac i navali adrenalin,i ja ne obucem prsluk,samo padne mrak na oci...:sofa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mm, da li jos uvek postoji akcija ili se moze zameniti stara PP za novu uz doplatu ? Video sam na sajtu Galenike da ima citav spisak lokacija gde je to moguce zameniti staru za novu prvu pomov, ali da li je to i dalje na snazi ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da ces naci negde, ali ja sto sam pitao svi su u fazonu nema sanse, jer se na kraju ispostavilo da njima to niko nece da refundira, ja sam tako dobio 5-6kom neotvorenih od jedne firme jer nisu znali sta da rade sa time...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim, mrtva tema duze vremena, a imam isto pitanje... Malo sredjivah auto sad na odmoru, pa videh da mi komplet prve pomoci upravo istice, u septembru 2020. Kontrolise li to iko vise, da li i dalje postoji mogucnost da se stari komplet zameni za novi, uz doplatu kao ranije?

Jbt, prodje kao dlanom o dlan 5 godina, ostade mi uz PP i fiskalni da je tada doplacena 690 din.

Ako je neko skorije menjao/kupovao, neka se dopise. Cisto da priupitam i ovde na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostalo je isto kao sto sam iznad pisao i kad sam uzeo trecu prvu pomoc :D Ako nista ostala je slicne tezine, nisu je dodatno olaksali i smanjena je cena dodatno :D Ne znam nikoga kome su pregledali, ali znam da su pitali neke u skorije vreme jel imaju vazece i mene su pitali pre nesto tipa 2 godine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da odgovorim sam sebi, proverio sam telefonom - moze da se zameni kod "Auto Mike". Mislim da sam cak i kod njih zamenio pre 5 godina, pogledacu fiskalni.

Doplata je isto kao i tada, 690 din. Moguce da vazi i klupski popust, kao i za ostalo kod njih :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam iz Nis :) , ali cekiraj ovaj spisak (prvo dugme na linku): https://www.galenikapharmacia.co.rs/spisak.html

Kaze: Auto Bazar, Delmax i Simplex.

Pisah nesto ranije - za BG znam da moze sigurno kod "Auto Mike" u Zemunu, proverio sam i to je 100% tacna informacija iz prve ruke.

Cak, kada se otvori Galenika strana sa linka, oni i izlaze kao dezurno mesto za odlaganje, posto rade 0-24h. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni ovaj link ne radi,

 

pade mi na pamet da otvorim prvu pomoć i zamenim sve što je sa rokom, neka košta i više, od 700din, koliko dajemo za zamenu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ubacim, u februaru kad sam registrovao kola čika na tehničkom mi je tražio na uvid prvu pomoć, proveravao je i datum. 

@shuxx radi link, sad proverih. Ako neće idi na sajt Galenike. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ccc, nemo mi kvaris utisak o Prokupčanima
 

otvorih link sa telefona, sa kompa neće... ali videh par mesta u nišu...

mada bih razmotrio, zamenu samo onog čemu je rok istekao,

 

mislim, makaze...kvare li se vremenom...:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...