Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Obavezna oprema u automobilu / Osvežavanje kompleta prve pomoći

Recommended Posts

Nemačka: Dve medicinske maske u kompletu prve pomoći vozila bi trebalo da postanu obavezne

 

med komplet.jpg

 

Ubuduće bi u kutiji prve pomoći automobila, autobusa i kamiona uvek trebalo da budu i dve maske. Čak i nakon pandemije, navodi se u izveštaju Rheinische Posta. Takvi su planovi nemačkih vlasti.

Zajedno sa Saveznim udruženjem za medicinsku tehnologiju, Federalno ministarstvo saobraćaja je dogovorilo uvođenje dve zaštitne maske u budućnosti kada se ažurira DIN standard koji se primenjuje na komplete prve pomoći. Projekat je potvrdila portparolka Federalnog ministarstva saobraćaja.

 

Ažuriranje i uključivanje obaveze nošenja zaštitnih maski bi trebalo da se dogodi tokom sledeće izmene Pravilnika o izdavanju dozvola za drumski saobraćaj (StVZO). Očekuje se da će uredba stupiti na snagu ove godine. Ko prekrši predviđenu obavezu i ne nosi dve maske u kutiji prve pomoći, očekuje se novčana kazna. Koliko bi to tačno trebalo da bude nije poznato. Trenutno postoji kazna od 5 evra ako pribor za prvu pomoć nedostaje, ako je nepotpun ili mu je istekao rok. Obaveza nošenja dve maske u kutiji prve pomoći je ubuduće namenjena zaštiti od infekcije, primera radi pri pružanju prve pomoći.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledam pre neki dan prvu pomoć u kolima ono datum na njoj 2020,da ne padne nekom na pamet nekad da traži istu da vide ili ovi na tehničkom pregledu. Okrenem Lav auto kaže ako menjaš staru za novu 960 din a samo nova oko 1700 dinara. Odnesen staru u onom celofanu nikad nisam ni dirao i zamenim, ne znam dali je isto i ako nešto fali u torbici.

https://lavauto.rs/

 

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na NBG kod kineza, auto servis Mihajlovic (vulkanizer, ali imaju i mehaniku i prodaju nekih delova i akumulatora) isto vrse zamenu stare prve pomoci. Ono sto ne znam koliko je umanjenje.

 

Cisto info jer je drugi deo grada. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam gledaju i prvu pomoć i set sijalica i prsluk da li imaš, trougao... Sad sve zavisi kako ko, neko pita jel imaš, neko ispretura sve. 

Proveravaju i pritisak u rezervnom točku i doduvaju ako treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

čuo sam ili pročitao da ruda za vuču mora biti homologovana tj sertifikovana..za sajlu od čelika ne znam kao ni od platna a p.pomoć mora biti u roku. takođe i da li kuka za šlep može da se navije tj da li je navoj na njoj i na autu ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, andreja.micovic said:

@silenci gledaju

e onda verovatno moram da uzimam drugu,ovo moja i jeste otvarana

a sto se tice ostale obavezne opreme,mislim da imam sve

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

@silenci nemoj pogrešno da me razumeš, al sve zavisi na koga naletiš na tehničkom. ispočetka su baš baš sve gledali, sad su i popustili malo. sve zavisi od tehničkog do tehničkog

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/17/2022 at 9:43 PM, Ivan said:

Da niste permutovali, zamena je bila 690 dinara (a ne 960)? Ili su poskupeli? Spisak Galenikinih lokacija za zamenu:

http://www.galenikapharmacia.co.rs/spisak

Toliko je Ivane, i ja prosle nedelje za sluzbeni menjao u Lav auto, 960 dinara je sad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/18/2022 at 9:31 PM, silenci said:
pa dal gledaju na tehnickom do kad vazi prva pomoc,moja je sigurno istekla

Gledaju ali generalno ne obaraju za to, tj.ubace svoju za slikanje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva evropska država uvodi male ''svetionike''

 

help flesh.jpg

 

Nova tehnologija koja menja trougao.

Od 2026. godine španska Glavna administracija za saobraćaj će imati geolocirane sve automobile koji imaju određeni problem. Više neće biti legalno koristiti trouglove upozorenja kada vozači stanu zbog kvara, nesreće ili nekog trećeg slučaja. Kao što je utvrđeno Kraljevskom uredbom 1030/2022, nova V16 svetla za signalizaciju za hitne slučajeve na javnim putevima biće obavezna od 1. januara 2026. i imaće sistem povezivanja tako da geolociraju sva vozila.

 

Glavna administracija za saobraćaj već nekoliko godina testira ovu tehnologiju, koja se kolokvijalno naziva ''malim svetionicima''. Malo trepereće svetlo ima i tehnologiju geolociranja i automatskog javljanja centrima za bezbednost saobraćaja. To znači da će biti poslate informacije o vremenu i mestu gde je V16 svetlo aktivirano i kada je deaktivirano. U detaljima zakonskog teksta navedeno je da će se lokacija slati svakih 100 sekundi, ali će prestati kada se pošalje informacija o deaktivaciji uređaja za hitne slučajeve. Drugim rečima, GPS položaj vozila biće poslat samo kada se aktivira mali svetionik za slučaj opasnosti. Jedan od ključnih izazova bio je sprečiti vozača da mora izaći iz vozila da bi postavio trougao, čime se izbegava rizik od nesreće. Svetlo će biti vidljivo na jedan kilometar, a internet veza je osigurana na minimalno 12 godina.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je bolje od trogla pa većina vozača nije sposobna ni znakove na putu da registruje u toku vožnje a kamoli trougao koji stoji na asfaltu. Pa i svaka rotacija na krovu bila bi bolje rešenje od trougla samo ovo oko GPS za nas ko zna koliko bi koštalo. Gledam većina ljudi sedi u autu kad se pokvare.Pali 4 migavca stavi trougao i beži od kola da te ne ubije neka budala koja zeva u mobilni i normalno uopšte ne registruje da vozilo stoji 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nije obavezno da se ima ali praktično .

Danas uzmem u Lidlu na akciji valjda stoji 7 dana ili dok se ne rasproda. Kaže 5-1

1- Led svetlo

2- merač pritiska vazduha u gumama,digitalni

3-za merenje dubine šare, analogni. Plava boja pokazuje do 4mm dubinu, žuta do 2mm i crvena ispod 2mm

4-čekić za razbijanje stakla

5-rezač sigurnosnih pojaseva

Košta 1200 dinara,idu i baterije uz uredjaj

 

IMG_20230330_130717.jpg

IMG_20230330_131045.jpg

IMG_20230330_131107.jpg

IMG_20230330_131128.jpg

IMG_20230330_131137.jpg

IMG_20230330_131149.jpg

IMG_20230330_141948.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...