Jump to content
FAS Goran
boole

Punto mk.1 & mk.2 - prevelika potrošnja plina

Recommended Posts

Hvala na pomoci...Danas sam prestelovao po tom uputstvu nasuo 15l i sad pratim koliko ce preci......Trebalo bi biti bolje...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav raja,

 

Nedavno sam kupio fiata "keca", 1.2 motor, 44kw, sa ugradjenim plinom (vjerovatno neki obicni, nije sekvent koliko znam).

Nadao sam se da cu na plinu ustediti koju paru, ali potrosnja me iznenadjuje (negativno).

Sipao sam plina za 20KM (ili 10eura), nasuo oko 18l i presao samo 135km.

Meni je to velika potrosnja. Sta vi mislite?

Svaki komentar/savjet je dobar.

Hvala!

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Edmond

 

Jel ti nekad trošio manje plina, ili je ovo sad faktički čim si ga kupio odmah bilo toliko, nemaš ranijih iskustava?

Pitam jer, kao što možeš videti sada posle spajanja tema u ranijim postovima, potrošnja plina od 10 do 12 litara je uobičajena čak i kad se ima sekvent. Govorim o potrošnji u čistoj gradskoj vožnji. Sa tvojom plinskom instalacijom može samo da bude još malo više od toga po gradu.

 

Oseća li se plin?

Imaš ovde uputstvo za štelovanje venturi plina, baci pogled:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/54247-upustvo-za-štelovanje-venturi-plina/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, trosio je oko 10l, a sad sam mjerio i potrosnja je 13,3l. Samo je gradska voznja u pitanju, nisam isao na otvoreno.

Nemam iskustva od ranije, ali mi je to nekako puno. Ne znam koliko se uopste isplatilo ranjjem vlasniku ugradjivati plin.

(Hvala na odgovoru.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Edmond

 

I tih 13, a naročito tih 10 litara plina je, po meni, ok potrošnja u gradskoj vožnji sa plinom koji nije sekvent.

Isplatilo mu se jer je možda u vreme ugradnje plina u taj auto bila veća razlika u ceni u odnosu na benzin. Ili, možda je pravio ozbiljnije kilometraže.

Svakako mu se isplatilo jer postoji i danas razlika u novcu između 8-9-10 litara benzina i 12-13 litara plina.

 

Ta razlika (10 vs 13) u potrošnji plina koju imaš, može da bude i do samog plina. Promeni pumpu, probaj više pumpi sa plinom, pa onda nastavi da sipaš tamo gde se ispostavilo da je plin najbolji.

Ako si očekivao da ćeš trošiti manje od 10 litara plina u gradskoj vožnji sa plinom koji nije sekvent...nema od toga ništa bez obzira što je mali auto (Punto mk.1) u pitanju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshaoct said:

@Edmond

 

I tih 13, a naročito tih 10 litara plina je, po meni, ok potrošnja u gradskoj vožnji sa plinom koji nije sekvent.

Isplatilo mu se jer je možda u vreme ugradnje plina u taj auto bila veća razlika u ceni u odnosu na benzin. Ili, možda je pravio ozbiljnije kilometraže.

Svakako mu se isplatilo jer postoji i danas razlika u novcu između 8-9-10 litara benzina i 12-13 litara plina.

 

Ta razlika (10 vs 13) u potrošnji plina koju imaš, može da bude i do samog plina. Promeni pumpu, probaj više pumpi sa plinom, pa onda nastavi da sipaš tamo gde se ispostavilo da je plin najbolji.

Ako si očekivao da ćeš trošiti manje od 10 litara plina u gradskoj vožnji sa plinom koji nije sekvent...nema od toga ništa bez obzira što je mali auto (Punto mk.1) u pitanju. 

Promijenio sam pumpu pa cemo vidjeti. Sutra idem i majstoru da pregleda sistem i da vidi moze li se stelovati plin. Cuo  sam da moze pa se nadam da ce pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, samo da javim da sam bio kod majstora. Zamijenio je filter i kazao mi da je to normalna potrosnja za gradsku voznju "kreni-stani". Rekao mi je da isprobam negdje izvan grada, ali za to rijetko imam priliku.

 

Jos nesto, kad upalim auto, dok je na benzinu obrtaji su mu oko 1000, a kad se prebaci na plin (kad mu pritisnem gas na 2000) obrtaji padnu na 1000 pa se polako dizu do 2000 pa se vrate na 1000. Sve to traje 10tak sekundi. Nakon toga sve radi normalno.

Da li je neko imao slicno iskustvo?

 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/20/2019 at 10:33 PM, Edmond said:

Evo, samo da javim da sam bio kod majstora. Zamijenio je filter i kazao mi da je to normalna potrosnja za gradsku voznju "kreni-stani". Rekao mi je da isprobam negdje izvan grada, ali za to rijetko imam priliku.

 

Jos nesto, kad upalim auto, dok je na benzinu obrtaji su mu oko 1000, a kad se prebaci na plin (kad mu pritisnem gas na 2000) obrtaji padnu na 1000 pa se polako dizu do 2000 pa se vrate na 1000. Sve to traje 10tak sekundi. Nakon toga sve radi normalno.

Da li je neko imao slicno iskustvo?

 

Hvala!

Vakvum crevo ti nije prikačeno, proveri crevo ispod filtera. Ne trga vakum da se vrati gas, i potrošnja je povečana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...