Jump to content
FAS Goran
ozega

U čemu je razlika BMB i Evro BMB?

Recommended Posts

Stanem sada na pumpu i vidim Evro BMB pa reko ajde da vidim u cemu je razlika...
Prvo sam primetio da je razlika u ceni,cini mi se da je nekih 8 dinara po litri skuplji...
Odem da platim i pitam pumpadzije u cemu je for...

Debeli: U brale dosta je bolji,kvalitetniji ovo ono...
Mrsavi: Ma to ti je isti ku**c,i vidis da je skuplji...

Da li mozda neko zna u cemu je razlika,sem u ceni? wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

BMB ima 95 oktana...a taj euroBMB ima 98 oktana.

Čini mi se da je to jedna od razlika...a verovatno ima još koja.

Samo...npr. u Republici Srpskoj isto imaju dve vrste bezolovnog, ali nije tolika razlika u ceni, već samo 0.01 KM je skuplji ovaj koji je (kao) bolji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evropremijum BMB (mislim da si na njega mislio) nema 98 oktana vec 95, s'tim da je kvalitetniji od BMB-a jer ima mnogo manju kolicinu sumpora i prilagodjen je benzinskim motorima novije generacije...

Ja redovno sipam ovaj benzin u sluzbenu Zastavu 10 jer jedino sa tim gorivom leti ne klikcu ventili...

Isprazni rezervoar do kraja pa sipaj 10ak litara da vidis ima li i kod tebe nekih poboljsanja... Sve sto mozes da izgubis je 100ak dinara ;)

Edited by Markoni147

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas nisam stigao da se provozam da vidim ali sigurno cu ovo gorivo sada potrositi i sipati samo to,bas da vidim u cemu je razlika...sto kaze Markoni nemam sta da izgubim sem stotinak dinara :D

U republici srpskoj nisam video ovo gorivo,znam jedino da su sve vrste goriva tamo jeftinije nego kod nas(ne znam po kojoj logici) ali trebalo bi u skorije vreme i tamo da idem pa cu opet iskoristiti priliku da sipam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam primetio niti da auto manje trosi, niti da bolje ide... Jedino sto leti mogu normlano da vozim, jer su detonacije (klitanje ventila) nestale... Par mojih drugara sipa to gorivo u turbo benzince i kazu da se oseti razlika, auto im bolje ide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pitao pumpadziju za taj novi benzin i kaze da jeste skuplji al je za toliko manja potrosnja a motor bolje radi.Ovaj obican BMB ima kao 95 oktana,pre ce biti da je 1 do 2 oktana od rafinerije do pumpe izgubio inace nebi zvecali ventili.Euro bezolovni verovatno ima pravih 95 oktana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, a gde ima da se sipa taj evro bmb?

I jel :rolleyes: to red gun? :thumbsup: (crveni pistolj)

Edited by manja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam video da ima samo na Jugopetrolovim pumpama, dok na drugim nisam video da ima Evro premiuma, barem je tako u Kg-u...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, a gde ima da se sipa taj evro bmb?

I jel :rolleyes: to red gun? :thumbsup: (crveni pistolj)

U BG-u ga imas na Dejtonu, na Zmaju (ka BG-u), u Zarkovu (Zarkovo 1 ili 2), na Topciderskoj zvezdi ona JP pumpa (kod Cafe Cafe-a)...

Ima ga i na Lukoil-u u Bulevaru oslobodjenja (bivsi Bulevar JNA)...

Ako neko zna gde ga jos ima neka vice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bese crveni,kad sam sipao bio je mrak pa se nesto ne secam :D

Sipao sam 10l,potrosio,nisam neku razliku primetio. .. .

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta znam :rolleyes: a nista ne znam :rolleyes: resio i to da probam...

jer klikcu ona cuda pa umeju da nerviraju opasno :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nasao bmb 95 (zeleni) i mb 95 (crveni)

cika tocilac kaze :thumbsup: to ti sve isto :thumbsup:

Edited by manja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma koje crno isto... BMB95 je bezolovni benzin, MB95 je olovni benzin koji se uskoro ukida... Ono sto si ti trebao da sipas je Evropremium BMB95...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tocioci na pumpama su poznati kao priznati strucnjaci.....Njih treba slusati.... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao na Dejtonci i oseca se razlika. Motor radi mirnije i malcice je bolji odziv gasa...

I pise Premium BMB 95, a pistolj je crven. Valjda ga ubacili na mesto MB koji su sutnuli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma koje crno isto... BMB95 je bezolovni benzin, MB95 je olovni benzin koji se uskoro ukida... Ono sto si ti trebao da sipas je Evropremium BMB95...

dobro je da nisam :-) inace karambol :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markoni isto mi je i vlada rekao sto vozi vektru 2.0 turbo da mu bolje isao auto a i da mu je manje trosio i to jos pre par meseci kad je Evropremium bio dostupan samo na zmaju u pravcu bg...

Ima OMW ada...A pistolj ako me secanje dobro sluzi prvi sa leve strane...

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam 100 puta do sad da sipam i probam evropremium, i stalno se zeznem, zaboravim i sipam obican bezolovni...

Jutros se setim i sipam...

Malo sam se vozikao kuca-pos'o, pos'o-kuca i za sada su utisci kao i kod aluMiroi-a - malo mirniji rad motora, brzi odziv na dodavanje gasa, bolje povuce na dodavanje malog gasa...

Placebo efekat ili ne, ja zadovoljan...

Al' kad razmislim koji nam inace krs uvaljuju za obicno gorivo onda popizdim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...