Jump to content
FAS Goran
dakillis

Fiat Punto 1.2 8v - papučica kvačila pada na patos / ne vraća pedala kvačila

Recommended Posts

Resen problem!

Danas sam kupio cilindar kvacila na menjacu (ispod haube) 2750. din. i platio ugradnju 500 din. da sam znao uradio bih to odavno. Prestala je skripa, nema zaglavljivanja, a i kvacilo je meko ko' dusa i nisko hvata, milina B). Problem mi se javljao na vrucinama kada je kvacilo skripalo a potom pocinjalo i da zaglavljuje, bitno je napraviti razliku izmedju zaglavljivanja i 'padanja" tj. lepljenja papucice o pod, ukoliko zaglavljuje onda je cilindar menjaca, a ukoliko pada onda cilindar papucice. To je zakljucak do koga sam ja dosao, nadam se da ce nekome moje iskustvo pomoci. Pozdrav svima. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee pa meni je od juce pocela da pada papucica i moram malo nogom da je vratim. Isto m je tvrdo od kada sam kupio auto,pa mene zanima da li je veliki posao zameniti sam cilindar papucice i koliko kosta odprilike? Posle praznika bih isao da ga menjam.

Da li postoji vise proizvodjaca? I koji je bolji? 

Pozdrav

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz novi sam na forumu i sve vas pozdravljam za svaki problen spreman sam pomoci koliko mogu... I ja imam jedan od problema sa kvacilom u pitanju punto mk2 2001 god 1.2 44 kw kvacilo zadtaje sporo se vraca papucica nov je set kompletan prije zamjene je bio ok poprilicno a sad se osjeti razlika u vracanju tj reagovanju kvacila koji bi problem mogao biti i kako da rijesim hvala unaprijed

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Home said:

Nije baš jeftino...mene su oba izašla oko 7000 čini mi se...


 

Samo skinite cilindar na menjace, izvadite klip....skinite gumice i obradite kliip na srugu tako da lagano klizi kroz cilindar. Od prilike 0,1 mm. Sve sklopite nazad i nema problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, cuore_sportivo said:

@Goran Zemun da li vi radite tu vrstu da kazemo "opravke"? Koliko bi ista kostala i koliko vremena oduzima rad? Hvala :)

Cena je 1500 rsd..oko sat vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Goran Zemun Gorane, meni se jedna cudna stvar desava u poslednje vreme a posebno je izrazeno u prvoj i drugoj brzini. Elem, kada krecem i kada se lagano krecem i ubacim u prvu brzinu u 90% slucajeva kao da nece lepo da uhvati kvacilo, ne povuce kako treba nego kao da je sve nategnuto a takodje hoce auto da se zaljuja ( napred-nazad ) prilikom promene brzine. ako stisten kvacilo 99% auto nece lepo povuci,ako stisnem jos taj 1% oseti se kao zubic na papucici i za taj 1% treba bas muski da se stisne i tad bas lepo povuce, takodje je primetna razlika u zvuku motora sa tih 99% stisnute papucice bucniji je auto, a ako se stisne jos tih 1% motor gotovo i da se ne cuje nakon promene brzine i mnogo lepse i zivlje vuce. isto se desava da prilikom kocenja odjednom otvrdne papucica kao kamen i posle par kocenja na sec omeksa ili kako usporavam odjednom omeksa. Sta bi moglo da bude? Doci cu u servih kad budem bio na godisnjem samo da znam sta moze da me ocekuje, meni lici da neki cilindar kvacila ( ili oba ) ne rade kako treba kao i neka veza izmedju kocnice i kvacila ne radi kako treba. Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, Rile_bg said:

@Goran Zemun Gorane, meni se jedna cudna stvar desava u poslednje vreme a posebno je izrazeno u prvoj i drugoj brzini. Elem, kada krecem i kada se lagano krecem i ubacim u prvu brzinu u 90% slucajeva kao da nece lepo da uhvati kvacilo, ne povuce kako treba nego kao da je sve nategnuto a takodje hoce auto da se zaljuja ( napred-nazad ) prilikom promene brzine. ako stisten kvacilo 99% auto nece lepo povuci,ako stisnem jos taj 1% oseti se kao zubic na papucici i za taj 1% treba bas muski da se stisne i tad bas lepo povuce, takodje je primetna razlika u zvuku motora sa tih 99% stisnute papucice bucniji je auto, a ako se stisne jos tih 1% motor gotovo i da se ne cuje nakon promene brzine i mnogo lepse i zivlje vuce. isto se desava da prilikom kocenja odjednom otvrdne papucica kao kamen i posle par kocenja na sec omeksa ili kako usporavam odjednom omeksa. Sta bi moglo da bude? Doci cu u servih kad budem bio na godisnjem samo da znam sta moze da me ocekuje, meni lici da neki cilindar kvacila ( ili oba ) ne rade kako treba kao i neka veza izmedju kocnice i kvacila ne radi kako treba. Hvala unapred

Jako tesko mogu bilo sta da kazem dok ne probam auto....zao mi je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusao da rijesim obradom ali kvalitetna plastika :) kupio zamjenski na mjenjacu  nov 25e i koji je dosao metalni za cudo...15min posla i radi super hvala na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari, 

 

Pazario sam punta 2, 1.2 8v pre mesec dana i jutros mi se prvi put desilo da mi propadne kvacilo, ja ga vratio rukom i sad radi normalno. Samo se cuje kad je u leru i kad ga stiskam kao da grebe nesto. Sta to moze biti?

Da se nije smrz'o jutros

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno laičko pitanje: Odakle se cilindri kvačila snabdevaju uljem? Gde je posuda sa uljem za hidraulično kvačilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista ona koja sluzi i za ulje za kocnice

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda da eliminišem curenje ulja. Kočione tečnosti ima dovoljno.

 

Počelo je zimus samo kad je bilo jako hladno. Ponekad pedala kvačila ostane na patosu. Samo ujutro 

Nastavilo se pre par dana. Isto samo ujutro kod prvog paljenja auta, desi se da papučica kvačila ostane na patosu zaglavljena.

 

Očekujemo da pojava postane sve učestalija i pitamo se kao i svi drugi, koji je cilindar u pitanju ;) B) :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...