Jump to content
FAS Goran
dakillis

Fiat Punto 1.2 8v - papučica kvačila pada na patos / ne vraća pedala kvačila

Recommended Posts

ok... menjam i cilindar na menjacu....valjda ce to da resi problem skripanja i zaglavljivanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zakazao servis za subotu... nadam se da cu time resiti problem... javljam da li sam resio problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim punta... z10 2007 ... kvacilo je dobro ali je tvrdo kada vozim duze po gradu dobijem uplu misica na levoj nozi... ali sam se navikao... matori vozi corsu D i kada je vozio moj auto kaze da sporo vraca ... ja to ne primecujem ... meni extra radi i ne vidim ja tu problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao drugari da se nadovezem na ovu temu.Imam punta 1.2 8 ventila gas i imao sam isti problem sa kvacilom ostajala je papucica dole.Ali onda sam kupio cilindar onaj kod papucice i onda mi se desava da mi kvacilo hvata bas nisko a da mi pedala ima praznog hoda do pola.Tek od pola osetim da radi a pre toga na starom cilindru je hvatala visoko i nije imala praznog hoda.Pitao sam majstora on kaze da tako treba i da je ispustio vazduh i da ce vremenom doci na svoje...mada meni je sumnjivo da ima bas toliki prazan hod i sto hvata brzo .Da li neko ima slicna iskustva ili zna resenje?hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ce vremenom doci na svoje... hm, ne verujem.

Meni je identicno kvacilo kao i tebi sada, stiskam ga do patosa, odvaja odmah, mnogo nisko i sa kratkim hodom. Imam osecaj da nije odgovarajuci cilindar kod pedale, kao da mu nedostaje 2-3 cm duzine. Tako mi je od kada sam uzeo auto, vec 4 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam punto2 1.2 8v,prešao 118000km(vlasnik zadnjih 5 god.)

Sve je lepo radilo do izvesnog vremena kada je papučica gasa pri radnoj temp.motora počela prvo da škripi a kasnije sve teže i teže da se stiska dok na kraju skroz ostane u donjem položaju i ne vrati se u normalan položaj dok je nogom fizički nevratim.

Onda moram da stanem sačekam kratko startujem motor pa nastavim put gde se papučica gasa polako vraća u normalu posle 50-tak km.Ovo se češće dešava kad je klima uključena.

Išao sam kod majstora i menjao je komplet set kvačila marke Valeo.Bilo je sve ok do 1000km pređenih kada je počela ista bolest,opet otišao kod majstora on tvrdi da je do lošeg materijala same korpe.

Njegov predlog je da kupim novi set kvačila marke Valeo što sam i uradio.Desilo se ono čega sam se bojao,opet posle pređenih 1000km isti problem se dešava.Dosta sam para potrošio a ništa ne uradih.

Da li neko može da pomogne?

Hvala

Cilindar kvacila sigurno..

treba da se podmaze onaj cilindar kod motora,od kvacila,to resava problem,barem meni jeste i za jos njih 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene najvise brine taj prazan hod sto je veliki a nema stelovanja.A i cudi me kako na starom cilindru je hvatao visoko a na novom nisko a isti je set kvacila

 

menjaj glavni cilindar i uzivaj


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem od pre 2-3 dana na Puntu 2 1,2 8v 2002 god, cuje se jako pucanje u motornom prostoru kada  pritisnem pedalu kvacila. pucanje se desava u drugoj polovini pritiskanja pedale..kada auto radi ili je u voznji imam utisak da se manje cuje (verovatno gresim) mada u pocetku manifestacije pucalo je samo kada auto nije nije u voznji vec stoji u mestu - neupaljen.

Sada u 99 posto slucajeva kada se pritisne pedala kvacila dolazi do jakog metalnog pucanja.

 

Probao sam da lociram gde puca i zvuk mi dolazi ili iz cilindra ispod akumulatora ili sa one rucice koju taj cilindar pritiska.

Desavanje od veceras je  da mi je prilikom startovanja zalepila pedala kvacila to jest imala je manji hod  i ostala je u donjoj zoni, uredno sam menjao brzine i tada nista nije pucalo, cim sam nogom vratio pedalu kvacila vratilo se i pucanje.

Da napomenem set kvacila je menjanan pre nepunih godinu dana i presao je oko 8000-9000km (SACHS je stavljen), pre par godina je menjan i cilindar ispod akumulatora jer nisam mogao da doziram gas.. Imam utisak i da mi se od kada se pojavilo pucanje koje najvise lici kao na neku metalnu lomljavinu ili pucanje nekog federa da mi i trese prilikom polazenja..inace nista ne sisti , pisti ili da losije vuce...

 

Ima li neko ideju sta moze da bude i da li ovo moze da bude samo cilindar ispod menjaca ili sta vec? Trazio sam po forumu ovakvu manifestaciju kao moju ali nisam nasao..I ima i kao neko metalno krckanje blago dok ne dodje do glavno i bas jakog metalno pucanja prilikom pritiska pedale kvacila..pedala je otezana tada osseti se otpor pre samom zvuka pucanja, oseti se da ce  puci..i jos nesto, nasao neki deo (trecinu kruga) nekog dela, debljine do milimetar lici na neku sajbnu ali vecu - precnika 2-3cm u neposrednoj blicini samog cilinda ispod akumulatora.

 

Hvala unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti mog citata vezano za taj potisni lezaj i to sto "melje" kad se pritisne kvacilo. Nazalost kvalitet delova kod nas je sve losiji pa je pitanje da li reparirati korpu, lamelu ili sta ciniti ...

Nego danas sam morao da zamenim set kvacila. :( Prosle godine juna meseca sam ugradio neki MAPA set koj ni najgorem neprijatelju ne bih preporucio. Posto je cale menjao neko mu ga preporucio kao dobar i da je u rangu Valeo seta iako je jeftiniji za 1.500 din. Ja sam bio ubedjen da je bio Valeo ali kad sam danas video kutiju u podrumu videh da je taj Mapa bio u pitanji.Presao do danasnjeg dana oko 14.000 km i problem je poceo da se javlja od pre 10 dana. U mestu kad se pritisne kvacilo poceo je da se stvara neki zvuk pistanja. Odmah sam posumnjao na potisni lezaj jer je kvacilo bilo mekano i lamela nije proklizavala. Skinuli menjac i imali smo sta da vidimo, korpa se ukopala a lamela i lezaj kao novi. Posto nigde nije bilo da se posebno kupi samo korpa ovog puta sam uzeo Valeo za 7.400 din. i ruka jos 3.000 sto me je izaslo 10.400. Kvacilo mekano kao i sa proslim MAPA setom ali bezite od tog seta da ne biste naj**ali kao ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne melje dok je papucica stisnuta..vec otpilike na polovini pritiskanja se desava bas jako pucanje kao da pukne neka opruga..novi momenat je da mi je ostala zalepljena papucica i menjao sam brzine bez tog pucanja ali sa skoro do kraja zalepljenom papucicom i imao sam utisak da je lamela tada bila maltene skoro do zamajca jer je auto polazio na minimalno pustanje pedale kvacila koja je tada imala hod od oko 3-4cm ..kada sam pedalu podigao nogom ostatala je visoka na polozaju gde treba ali se vratilo pucanja i krckanje blago do samog jakog pucanja i sve to u drugoj polovini pritiskanja pedale..


 

Znam za kvalitet delova kod nas i nista me necu, samo trazim neko misljenje ovde sta moze da bude jer ove simptome sa ovakvim pucanjem niko nije opisivao..Da li si mislio da mi je otisal lecaj-druk lageri ili sta drugo kada si me uputio na tvoj ranij post?

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem od pre 2-3 dana na Puntu 2 1,2 8v 2002 god, cuje se jako pucanje u motornom prostoru kada  pritisnem pedalu kvacila. pucanje se desava u drugoj polovini pritiskanja pedale..kada auto radi ili je u voznji imam utisak da se manje cuje (verovatno gresim) mada u pocetku manifestacije pucalo je samo kada auto nije nije u voznji vec stoji u mestu - neupaljen.

Sada u 99 posto slucajeva kada se pritisne pedala kvacila dolazi do jakog metalnog pucanja.

 

Probao sam da lociram gde puca i zvuk mi dolazi ili iz cilindra ispod akumulatora ili sa one rucice koju taj cilindar pritiska.

Desavanje od veceras je  da mi je prilikom startovanja zalepila pedala kvacila to jest imala je manji hod  i ostala je u donjoj zoni, uredno sam menjao brzine i tada nista nije pucalo, cim sam nogom vratio pedalu kvacila vratilo se i pucanje.

Da napomenem set kvacila je menjanan pre nepunih godinu dana i presao je oko 8000-9000km (SACHS je stavljen), pre par godina je menjan i cilindar ispod akumulatora jer nisam mogao da doziram gas.. Imam utisak i da mi se od kada se pojavilo pucanje koje najvise lici kao na neku metalnu lomljavinu ili pucanje nekog federa da mi i trese prilikom polazenja..inace nista ne sisti , pisti ili da losije vuce...

 

Ima li neko ideju sta moze da bude i da li ovo moze da bude samo cilindar ispod menjaca ili sta vec? Trazio sam po forumu ovakvu manifestaciju kao moju ali nisam nasao..I ima i kao neko metalno krckanje blago dok ne dodje do glavno i bas jakog metalno pucanja prilikom pritiska pedale kvacila..pedala je otezana tada osseti se otpor pre samom zvuka pucanja, oseti se da ce  puci..i jos nesto, nasao neki deo (trecinu kruga) nekog dela, debljine do milimetar lici na neku sajbnu ali vecu - precnika 2-3cm u neposrednoj blicini samog cilinda ispod akumulatora.

 

Hvala unapred

 

 

U jednoj drugoj temi sam opisivao svoj problem, ali mislim da imamo isti. Jel ti u tom donjem delu hoda (kada se javlja pucanje) bila teza pedala? I da li se osecala razliku tezini kvacila kad je auto upaljen odnosno ugasen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da jeste u donjem delu pedale mi je teza pedala i oseca se razlika u tezini pedale kada je auto upaljne odnosno ugase.Sada imam i nove simptome koji defini tivno ukazuju da je druk lager otisao definitivno (od jutros poceo je da trese prilikom polazenja iz mesta, cuje se cvilenje-sistanje druk lagera prilikom pritiskanja pedale i motor radi nemirnije sa vibracija kada pritisnem pedalu kvacila) ali je sama jacina-yvuk pucanja se mnogo utisao. 


 

Jesi li resio problem, sta si sve izmenjao i koji je uzrok problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam hteo tebe to isto da pitam.... :D nisam resio, u subotu imam zakazan termin kod majstora, pa ce skinuti menjac... ali kontam da treba novi set komplet... nema sta drugo...

 

Ali to je to, isti simptomi... samo meni jos uvek nije poceo da trza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio kod majstora i trza mi zato sto je otisao druk lager definitivno i morace da se menja ceo set kvacila najverovatnije..druk lager sigurno -korpa mozda, lamena mozda ne...imam 2 opcije da kupim ceo set i da sve zamenim ili da kada se rasturi sutra ili prekosutra vidimo sta ne valja pa samo to zameniti. objavicu cim vidim sta je u pitanju verovatno pre subote pa ces znati na cemu si...E sad aje pitanje koji set kvacila kupiti fabricki je bio Valeo, ovaj koji sam zamenio prosle godine je Sachs...sta uzeti sada???

Share this post


Link to post
Share on other sites

isto sam se i ja razmisljao da li da odmah kupim set, ili da prvo skinem menjac, pa da gledam sta je otislo.... bas tako kako ti rekao, druk je sigurno otisao, korpa - vrlo verovatno, lamela mozda i nije...

 

Bicu aktivan pa ko prvi uradi, javi ovde :)

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porucen je LUK, sutra stize, inace je druk lager spaljen posle 7-8000 km na novom Sach setu i dobro je ostetio korpu. E sada da li obradjivati zamajac ili ne???  majstor kaze je da mozda malo talasast (nije ga stavljao na komparater)i koja je to matematika obraditi zamajac, da li to moze svaki normalan strugar koji obradjuje i diskove?

Edited by dakyle

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dakyle tebi je taj kvar na kvacilu ostetio i zamajac ili je to nesto od ranije bilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...