Jump to content
FAS Goran
dejo

Tempra 1.6 ie / Tipo 1.6 - problem sa digitalnom tablom

Recommended Posts

Vozim tempru 1.6 ie i imam problem sa digitalnom tablom. Kada dam kontakt sve svetli normalno na najačem a čim uključim svetla pozadinsko svetlo pada na 2 nivo.

Na taster prekidaču je pojačam i vozim neko vrme a onda se nekako šokira i opet vrati na drugi nivo. Kada ga skinem sa kontakta i opet mu dam kontakt ništa nije zapamtio. sve isto.

Dešavalo mi se da mi svi indikatori u toku vožnje pocrvene. Kada dam kontakt, sat mi je na nuli tako da mi pokazuje za koliko vremena sam stigao od tačke A do tačke B, a kilometar sat koji pokazuje malu kilometražu mi se vraća na nulu posle + - 100 km tako da ničemu ni ne služi.

Da li je instrument tabla i povezana sa kompjuterom pa da to možda može da se reši diagnostikom?

Da li možda ima neku bateriju koja pamti sat i podešavanja jačine svetla?

Da li neko zna nekog elektroničara koji može da reši ove probleme?

Stavio sam drugu tabli sa otpada i opet isto. Verovatno nije do table, a do čega je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

....pa s obzirom da si stavio drugu tablu i da i dalje imaš iste probleme, trebalo bi da proveriš napajanja table(+) kao i masu......tu hoće i da zeza tabla sa osiguračima koja ume da se napuni vodom pa da pravi slične probleme...pozzz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

plus na tabli. to je tesko. ona ima puno pluseva.

Nema ona poseban plus za celu tablu. Kod nje je sve odvojeno: obrtaljka, benzinomer, kilometar sat, casovnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene slicni problemi:

predjeni kilometri pokazuje samo crtice

nivo goriva malo na rez. malo pokaze po koje crticu

srednja lampica(kod stilskog prikaza kola) stalno gori

ona iznad nje sa diznom malo gori malo ne

a ona ispod se upali kad ugasim farove,a kad ih upalim ona se ugasi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim tempru 1.6 ie i imam problem sa digitalnom tablom. Kada dam kontakt sve svetli normalno na najačem a čim uključim svetla pozadinsko svetlo pada na 2 nivo.

Na taster prekidaču je pojačam i vozim neko vrme a onda se nekako šokira i opet vrati na drugi nivo. Kada ga skinem sa kontakta i opet mu dam kontakt ništa nije zapamtio. sve isto.

Dešavalo mi se da mi svi indikatori u toku vožnje pocrvene. Kada dam kontakt, sat mi je na nuli tako da mi pokazuje za koliko vremena sam stigao od tačke A do tačke B, a kilometar sat koji pokazuje malu kilometražu mi se vraća na nulu posle + - 100 km tako da ničemu ni ne služi.

Da li je instrument tabla i povezana sa kompjuterom pa da to možda može da se reši diagnostikom?

Da li možda ima neku bateriju koja pamti sat i podešavanja jačine svetla?

Da li neko zna nekog elektroničara koji može da reši ove probleme?

Stavio sam drugu tabli sa otpada i opet isto. Verovatno nije do table, a do čega je?

ako je instalacija ista kao kod Tipa probaj da ocistis buksne koje su prikacene za (-)zicu koja ide od akumulatora i prisrafljena je negde tu ispod njega za sasiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pomagajte! Pojavio mi se ovaj balončić na skali za obrtaje. Može li da se namesti nekako? Bio je i ranije ali se jako malo videlo. Ostavio sam ga malo duže na suncu i kada sam ga upalio video sam ovo. Nekako je prespojilo i cela skala sa obrtajima se popunila. Mogu da se vide obrtaji ali jako teško. Molim vas pomozite ako imate neku ideju kako da rešim ovo

 

CAM00662.jpgCAM00663.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda da se malo ''izmasira'' displej, kao što se nekada radilo na digitronima kada ostanu na Suncu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini lek je da zamenis taj displej. Vidi sa kolegom@sindrom da li ima neku dig.tablu pa zameni displej ili pak on mozda zna kako bi drugacije moglo. Ja sam i masiranjem i svasta nesto pokusavao kod drugara ali jednostavno nije htelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li da probam da otvorim tablu, možda se nešto unutra pokvarilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buca_Tipo ti je sve rekao nemoj da se mucis džabe.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jednu tablu i zamalo da je bacim. Ako nekome treba neka se javi, u Srbiji sam jos par dana. 063-216-512. Takodje, ako nekome trebaju farovi, euro i obicne kuke za Tipa i Tempru neka se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, nisam planirao da kupujem sad instrument tablu trenutno pokušavam da sredim potrošnju pa ulažem novac samo na to. Instument tabla mi funkcioniše samo što ne rade obrtaji tj. rade ali se po danu ne vide, samo noću. Razmišljao sam kasnije da ga sređujem i estetski, pa me je interesovala cena table.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...