Jump to content
FAS Goran
bolens

Put u Srbiji za uživanje u vožnji

Recommended Posts

Beograd-Novi Sad. 4 puta ove godine sam isao iako nemam nikog tamo nego izleti uvek neka para da se natoci gorivo,provozam se prosetam i nazad. B)

Takodje mnogo mi je krivo sto nijednom ove godine nisam bio do Ovcar Banje,onaj ko je bio zna o cemu pricam.Splavarenje pecanje kupanje,a opet ne mnogo otkriveno mesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje mnogo mi je krivo sto nijednom ove godine nisam bio do Ovcar Banje,onaj ko je bio zna o cemu pricam.Splavarenje pecanje kupanje,a opet ne mnogo otkriveno mesto

Da se i ja malo raspisem, posto si me "isprovocirao"... Volim da, kad god to obaveze dozvoljavaju, pobegnem iz ove ludnice negde u prirodu...

Ceo taj potez koji si pomenuo je neobicno lep i zivopisan kako za voznju (dobri putevi puni krivina), tako i za turisticki obilazak. Tek kada se takva i gore opisana mesta obidju, vidi se koliko je Srbija lepa.

Kada se pomene Ovcar Banja, pored standardnog obilaska manastira, splavarenja, rostiljanja i ostalih srpskih disciplina :thumbsup: , ukoliko budete imali priliku nikako nemojte propustiti da se popnete na Kablar. Rekli su mi da je kolima moguce prici sa pitomije strane planine maltene do samog vrha.

Ali mislim da je pravi dozivljaj doci kolima u samu Ovcar Banju pa odatle polako peske planinskom stazom do vrha, uzivajuci u prelepim pogledima.

Nadam se da ostatak posta nece biti veliki off (jer ipak se moze i kolima do vrha :harhar: ) . Sve ovo je malo da bih stavio u temu "Putopisi", a mislim da je steta da moje iskustvo sa ovim krajem ne podelim sa drugim eventualno zainteresovanim.

Ja sam pre dve godine imao to zadovoljstvo da me jednom od nekih 10-ak planinarskih staza provedu do samog vrha Kablara i vidikovca. Malo napora, par opasnijih mesta na kojima treba biti malo oprezniji, ali svakako vredi truda. Pa ukoliko nekog interesuje, da podelim par slika i sa vama...

Lagano penjanje iznad Banje, pogled na viseci most i magistralu; manastir u steni (cini mi se da se zove Savine Vode):

Fotografija_0247.jpg Fotografija_0250.jpg Fotografija_0263.jpg

Devojacka stena (pogled uzvodno ka Pozegi); pogled na klisuru Z. Morave i obronke Ovcara sa druge strane:

Fotografija_0295.jpg Fotografija_0297.jpg Fotografija_0302.jpg Fotografija_0303.jpg

Dolazak na vrh, na ploci postoji uradjena maketa planina Balkana sa nadmorskim visinama:

Fotografija_0332.jpg Fotografija_0334.jpg

Vidikovac, redom pogled ka Guci (Dragacevo), samoj Ovcar Banji, uzvodno ka Pozegi, masiv Ovcara i pogled ka Cacku:

Fotografija_0342.jpg Fotografija_0350.jpg Fotografija_0351.jpg Fotografija_0358.jpg Fotografija_0364.jpg

I na kraju, ono sto me je najvise impresioniralo-meandri Z. Morave, jezero Medjuvrsje i Cacak u pozadini:

Fotografija_0382.jpg Fotografija_0387.jpg Fotografija_0396.jpg

A po povratku u Banju mozemo se prepustiti nasim tradicionalnim vestinama ;) . U samoj Banji je i hotel "Kablar" (lepo sredjen, restoran, bazen...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ovako nastavi, mogli bi polako da otvorimo i posebnu temu gde cemo predlagati gastronomske rute :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ O čoveče, to bi bilo sjajno... Samo morala bi tačna lokacija (za GPS ili Google Earth) to bi mnogo olakšalo stvar. Ima već na BJBikersima ta tema: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/11228-drumske-kafane/ :w00t:

Moja preporuka u tom smeru bi bila prvo da se overi "Kod Neše" (Bele Vode), pa onda sve ostalo redom... http://www.011info.com/en/restaurants-in-belgrade/kafana-kod-nese

Share this post


Link to post
Share on other sites

neki predlog za svratiti pri odlasku na more u CG?

"Da li je neko posetio kanjon reke Uvac? Može li se kolima do nekog vidikovca, ne zbog mene nego zbog dvoje klinaca :laughing:"- odgovor pronadjoh u temi kolege woodoo-a Zlatar i Uvac

Do sada sam na tom putu svraćao na Zlatibor- Jokino vrelo, zlatarsko jezero ali samo onaj restoran uz put, Kolasin ali bez posete nacionalnom parku jer nam se nije javila kontakt osoba....

pozz

Edited by tatamata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...