Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
maky985

Punto Classic 1.2 8v - lupkanje u instrument tabli / zveckanje volana

Recommended Posts

pozzz svima,imam punta,kupio sam ga pre 10 dana,i poslednjih par dana mi se cuje neko krckanje u instrument tabli,a nije se culo kad sam ga uzeo...kao da se neka plastika trese ili tako nesto slicno...nista nije dirano samo je cd player stavljen.ako neko ima slican problem i ima resenje neka mi pomogne... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

problemi tog tipa lupka,skripuce neka plastika je nemoguce resiti pisanjem na forumu vec lociraj mesto odakle dolazi pa alat u ruke ili pomoc prijatelja koji je vestiji sa alatom

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da je tako nemoguce...sve sam pregledao i nista nisam nasao da je otkaceno ili da se klima,a cuje se tacno kod sata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kreni od provere tog CD-a jer po logici- nakon toga je pocelo

Share this post


Link to post
Share on other sites

probao sam da izvadim cd player i vozio bez njega ali se i dalje cuje...sve sam pregledao i nista,to se cuje i kada u voznji malo smotam volan u desno zvuk se pojaca...a ne verujem da taj zvuk ima veze sa letvom volana,ima malo lufta.sagnem se i pregledam ispod volana sve normalno stoji,jedino ako nije nesto u plastici gde mi stoji ona rucica za podizanje i spustanje volana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ a jel vise lupka kada ides pravo,a kada je smotan volan u neku stranu manje? meni je to tako lupkalo pa kad sam zamenio city servo prestalo je.

e sad da li je kvar u njemu ili kada sam stavio novi jednostavno je lepse lego nemam pojma

p.s. nisam zbog toga menjao servo,nego je u medjuvremenu crko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene se javlja neki slican zvuk, kao neka plastika da pucketa. Ali cuje se levo od volana. To se desi bas retko ali zna da iritira. Nisam uspeo da lociram sta je, jednostavno sam se pomirio s tim da kako dodje tako i ode.

Mislim da nije nista strasno. Ako jeste saznaces veruj mi :thumbsup: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Štaa?!? Zvecka vam plastika na puntu starom nekoliko godina?!? Nemoguće!

Moj je star dva meseca pa je prozveckalo :rant: ! Ja sam već pomislio da je to deo ful paketa opreme umesto radio CD playera koji nedostaje. Ali ništa ne brinite evo rešenja!

Dakle, rasturite celokupnu istrument tablu, kupite sunđera jedno 3 kvadrata, silikon, selotejp i vatu par kg. Sve onda što primetite da visi i landara ako je na šraf zategnete, a ako nije onda tu mora da radi silikon ili selotejp. Vatu i sunđer ubudžite tamo gde dolazi u dodir plastika sa plastikom ili metalom, ma na sve što vam je sumnjivo. I na kraju sve upakujte kako je bilo. Ako i dalje bude zveckalo onda ste nešto promašili i morate sve iz početka :wallbash: . Ovo je za one koji imaju slobodno jedno nedelju do dve dana da sve obave.

Za one koji nemaju toliko vremena preporučujem da radio slušaju glasnije.

Pozdrav svima :welcome: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

...krcka samo na neravnom putu a neki dan kada sam dolazio iz NS-a sam u voznji malo pomerio volan u desno da izbegnem rupu i malo se zvuk pojacao...a na ravnom putu se bas nista ne cuje...a sto se tice slobodnog vremena njega nema jer radim 12 sati svaki dan,tako da ce verovatno u Fiatov servis u Somboru da ga pregledaju...zvuk je toliko iritantan da ne pomazu ni magnat zvucnici u drvenoj polici :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavidim ti.

Ja još nisam ni stavio radio CD player (potrošio pare na pločice za špajz) pa možeš misliti kako meni to skakuće po živcima. Ali mi je nekako džantranje žene za pločice iritantniji zvuk :whistle: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

verujem ti...imam LG player sa dva magnat zvucnika,odlicno se cuje ali izgleda nedovoljno da prikrije taj glupi zvuk...ma valjda cu uskoro i to da resim inace cu da poludim :wallbash: pozzz

verujem ti jer meni i pored odlicnog ozvucenja se cuje taj glupi iritantni zvukic koji ce me oterati u ludnicu :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad imam isti problem a imao sam dva puta gori. Naime, lupalo je i pozadi i napred. Ispostavilo se da je pozadi daska iznad gepeka popucala na više mesta na onoj maloj stranici koja ide uz zadnje sedište pa je "pipak" koji naleže u plastično ležište ležao pod uglom i lupkao pri svakom prelasku preko rupe. Poseta (običnom) limaru koji mi je za dva evra zanitnao lim čitavom dužinom te izlomljene strane i vratio joj prvobitni oblik je rešio problem.

Lupkanje napred nažalost nisam rešio ali prepostavljam da je vezan za sklop upravljana. Kada sam kupio auto na većim brzinama je volan tresao kao lud ali je pomoglo balansiranje guma. Nakon balansiranja jedine vibracije koje osećam na većim brzinama su one kada predjem preko malih nepravilnosti na asfaltu i neodoljivo podsećaju na lupkanje koje čujem kada vozim preko velikih nepravilnosti :)

Edited by darko99

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni samo malo lupka zadnja polica jer je drvena i nema oe pipke za kacenje ali to se lako resi,mene vise nervira ono lupkanje napred...danas sam skinuo donju plastiku od volana i poklopac od osiguraca u nadi da cu nesto otkriti ali nista...kad cimam volan levo desno onako sitno i brzo cuje se taj famozni zvuk a nista ne vidim da je labavo naprotiv sve je kao novo.sada vec stvarno nemam pojma sta da radim mislim da ce jedino resenje biti oterati ga u servis da majstori pregledaju...servo normalno radi i city isto tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi saznao sam danas sta mi to krcka,lupka...ma taj kardancic od volana,a ja rastavio sve zivo a kolega (inace peugeotov majstor) danas seo kod mene u kola i nesto cackao oko volana i kaze da taj kardancic ima lufta...strasno :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz, imam isti prob. mozes mi objasniti malo sire koji kardancic oko volana, kako izgleda, gde se tacno nalazi i kako da ne zvecka vise, moze i sliku da okacis da lakse skontam, pozz i zahvaljujem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam isti problem. Punto je star godinu dana. Nekako od prosle zime cuje se to konstantno, kako da ga nazovem, kao da se nesto okrece, i kaci. To se cuje samo kada je hladan. Kada se ugreje to prestane. Dolazi iz instrument table. Imam utisak kao da se cuje sajla od kilometar sata, mozda gresim. Ali to je samo moja pretpostavka. Nisam siguran da je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene se cuje isto ali samo kad prolazim preko rupa, neravnina...... moracu da probam kad budm menjo led da probam auto bez kontrolne table... Koliko ja znam punto nema sajlu za km sat sve ide elektronski :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene se cuje isto ali samo kad prolazim preko rupa, neravnina...... moracu da probam kad budm menjo led da probam auto bez kontrolne table... Koliko ja znam punto nema sajlu za km sat sve ide elektronski :thumbsup:

Druze svi imaju tu boljku sa pucketanjem ili lupanjem u volanu ja sam to juce resio uspesno ali ne licno ja nego majstor Ljuba iz Odzaka radionica Auto Cvrca jes da se bakco skoro 5 sata dok je sve rasturio ceo volan kardan ma sve ja kad sam video kako mi je rasturio taj deo bilo mi prosto zao ali sad sam sretan jer mi vise lupkanje neudara u mali mozak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam taj problem. Lupkanje se čuje samo kada idem putem koji je od kocke ili makadamom. Kad sam zamenio motor serva počelo je da se čuje još češće. Motor serva ima jedan nastavak (to je taj kardan o kome se pričalo) koji naleže na osovinu elektromotora (ima zupce) sa jedne strane i spaja se na deo koji je u volanu (takođe nazubljena jedna kratka šipka). Taj kardan prenosi okretanje motora na volan kad motate. E tu taj kardan ima nekakvog lufta i to lupka. Mnogo me nerviralo dok nisam otkrio šta je. Nervira me i sada, ali mnogo manje. Kad nađem vremena skinuću ga opet pa ću proveriti da li postoji način da se ublaži to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

senzor polozaja volana,bar je kod mene to bio problem,zamenom je nestalo svo krckanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene zamenjen kardan i milina,ne lupa vise mada samo pomalo krcka mada majstor kaze da je to normalno jer i kod njega krcka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od nedavno je krenulo nesto, sto je cest problem na Punticima, a to je da se javlja zvackanje, nalik nekom novcicu, negde u zoni ispod vazdusnog jastuka, kad se ide preko manjih neravnina.

Vec sa nailazio u temi za City servo neke predloge oko resenja ovog problema, i to se odnosilo na stezanje kardana koji je ispod papucice gasa.

 

Medjutim kod mene se ne oseca neki luft, na volanu, vec samo zvekece, kad se cimka, i kad se vozi na kaldrmi, posto mislim da je nesto banalno, da li ima jos neko provaljeno resenje ovog problema?

 

BTW ovo se javilo oko 5000km predjenih...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...