Jump to content
FAS Goran
Lapjer

Fiat Punto mk.2 - zamena sijalice na faru kod vozača

Recommended Posts

Dali je potrebno da skinem gumu da bih promenio svetlo?

Neko kaze da, neko ne.

Nisam nikad mjenjao pa najbolje je da pitam.

I ako moze par kratkih saveta kako to odraditi najlakse.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne bre, kakva guma, ako je sa suvozacke strane onda je lako, ako je sa vozaceve onda ces malo da se pocimas, odvij onu kutiju sa osiguracima i izguraj je na gore, tako ces imati vise prostora da odradis zamenu.
Po meni je veca muka vratiti poklopac na far nakon zamene

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok samo poklopac imas dovoljno mesta i sa jedne i druge strane to je kod Stila problem kod Punta nije uopste strasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj, da li menjaš sijalicu ili far? Ja bez problema zamenim sijalicu na punto classic-u, ne verujem da je na starijoj verziji punta prostor nešto manji, verujem čak da je isti. Jeste malo cimanje i nišanjenje rukom, ali može da se promeni bez skidanja bilo čega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to na nekim autima se mjenja zarulja u faru kroz kotac...npr ASTRA H i MEGANE itd

 

desna strana nije problem jer ima mjesta koliko hoces
al na lijevoj strani imas akumulator i kutiju sa osiguracima i oni prave problem
iako sam ja vec navikao i naucio pa mogu to nekako promjeniti bez da ista skidam...ali nije bas jednostavno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao vec dvaput, ovaj poklopac ide lagano napolje i onda se sijalica menja bez problema, malo je uže ali potrudite se malo kako je kod pojedinih auta npr.Stila ljudi koji voze isti se smeju kad vide koliko je kod nas mesta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste malo nezgodno ali moze da se zameni bez pomeranja kutije sa osiguracima. Prvi put sam se namucio ali je sad pesma.

Na Stilu je show :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenuo sam da mjenjam i zapeo sam na skidanju one zice kao ovde u 4:40min u klipu iznad.

Odsrafio sam far i dobio 2 cm prostora, pa sam izvadio poklopac fara, pa osigurac-konektor ne znam kako se zove, i posle ima neka zica koju trebam da povucem da bih dosao do sijalice. Dali mi neko moze objasniti kako to da uradim? Jer meni jednostavno nije u dohvat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi ne mogu vise da se bakcem sa svetlima. Trazio sam ovde po forumu i nisam nasao.. stavio bih ksenone do 60 evra. Koliko realno dobijam na vidljivosti? Znam da su projektori prava stvar ali se nema  para sad. Solje iznutra mi deluju ok. Znaci do nekih 60ak evra sa ugradnjom da bude(4300k).Koju firmu da gledam iole nesto kvalitetnu(Bear). Ne mogu da menjam vise sijalice...nijedan auto nije projektovan da mu svetla rade i danju i nocu non stop(greju se)

Hvala unapred.

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao da...yuhica.  Zaboravio sam..imao sam sa njim vec pp ali sam obrisao sve.

Hvala. Samo da se ne patim sa ovim menjanjem...toliko sam se istrenirao d mogu i da naplacujem:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skineš poklopac, izvučeš džek sa pripadajućom sijalicom i "kućištem", zameniši vratiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koju h7 ( 12v 55w )  sijalicu predlažete za puntaća?

 

Bosch od 300 kinti , Narva za iste pare , tu je i neki Hella ( takođe oko 300din ) ...ili 2 kom Gauss od 190 din ( 1 da radi i  1 u rezervu ) :)  ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Sasa_NS said:

Osram Long Life, košta više (oko 700 kinti) ali si miran 2.5-3 godine.

Pa jeste ali sam sad u štek fazonu ( uzeo akumulator, gume, čeka me zadnji lonac, svećice  + drugi troškovi) i sad me "žiga posred srce" kad vidim sijalice od 10-20e itd.

Uzeo bih neke od tih jeftinjola varijanti koje sam naveo  ( Bosch, Narva, Hella , gauss ) pa me zanima ima li iskustava sa tim jeftinim...ili su baš svi buržuji osim mene ? :) 

 

 

Ako ne bude komentara, uzeću Bosch jer jedini dolazi s kutijom ( zastićen od vibracija, iako sumnjam da je oriđiđi Bosch ) 

Edited by Zastavnik10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te jeftine ćeš menjati na godinu dana, veruj mi. Osram košta duplo a traje 3x duže, pa izračunaj sam. A to opet to nisu neke enormno velike pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zastavnik10 Ma stavi opusteno te od 200-300 kinti,traju isto kao i sve ostale ;) Fazon ti je te skuplje bolje sijaju i tu nema sumnje...imao sam pre ksenona osram u levom faru u desnom bosh od 200kinti pa ti kazem iz iskustva.NIje neka drasticna razlika ali je ima. Ako nisi opterecen "jacinom" sijalice slobodno kupi bosh od 200  i kusur kinti i neces imati problem.

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osram koja sam ti preporučio imaju jednaku jačinu svetlosti kao i standardne, štos je samo u tome što traju 3x duže, pa se ne akaš oko zamene, a i štede ti ujedno pare time.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...