Jump to content
FAS Goran
radoje76

Fiat Stilo - skidanje instrument table

Recommended Posts

Pozdrav...

na nasim divnim putevima se usled kvaliteta istih,dogadja da instrument tabla skripi,krcka sta li je vec...elem primetio sam da cela tabla malo ''radi'' tj.kada je gurnem ka soferki ona krcka.

Pretpostavljam da ako je celu skinem i dotegnem,resavam problem.

Da li je to neko vec radio? I dal moze neko ko ima da okaci one zanimljive slicice gde se to sve vidi slojevito za rasklapanje :).

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zbog cvrčaka skidao celu tablu, ali se to nisam usudio sam da radim već kod majstora.

Svaki sastav i mesto dodira (čak i radio) predihtovao sam filc trakom. Jedino tako se potpuno možeš rešiti cvrčaka.

Napred kod šoferke ne postoji ni jedan šraf sve su žabice.

Nažalost nisam ti pomogao puno. Ali da znaš da je posao za nekoliko sati.

Počinje se od dole: bočno kod filtera klime, pa maska kod menjača, ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala...razmisljam o dve stvari sada...ako su napred samo zabice...ako izmedju soferke i table naprskam WD40 ugasice skripanje nadam se...i nadam se da nece procureti do dole(ne bi valjalo da umastim svasta), a druga je da poturim neku gumu(ili filc) izmadju table i soferke cisto da ne mrda.

Inace jel mora da se skida volan...i sta sa Air bag-om kod suvozaca? Kako se to skida?

Hm...nisam pametan,necu da brzam...mada me nervira za medalju...imao sam Audi 85god...i nista nije skripalo, a vidi ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre početka akcije majstor je rasklemovao akumulator.

Airbeg ne ide dole kao ni volan.

Mislim da ćeš teško sa WDom to da središ bez skidanja sve je dosta ispod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da oživim malo ovu temu :

Meni je krckalo sledeće :

-hladna komora, odvalio se bio jedan šraf, tj. njegov steznik koji je u obliku slova S od metala, njega sam dotegao i malo se bilo smirilo.

-potom, ispalo je da ipak ne krcka to samo, već da komora šeta gore dole, nju sam dihtovao starim gumama od brisača, i prilikom stezanja i sa svih strana na strani poklopca, nalepio gumice i sad ona ne igra, i to je ok.

-ali (znam da ste znali da ima neko ali) kada je auto hladan prilikom prvog paljenja - krcka sa na suvozačevoj strani - kada ga pritisnem na unutra, ne krcka jako, samo blago trese, e sad kad auto pređe neku temperaturu, onda polako prestane da krcka, sem kada je u leru (ponekad, dok je u leru ispod stalne temperature, krcka - stisnem ne krcka), u nekom trenutku prestane samo od sebe...

Svakako, sad mi hladna komora niti vrata hladne komore (gornji pretinac kod suvozača) ne krckaju, ali ponekad krcka unutrašnji deo table iza te komore...

Ja se nešto mislim da uzmem i sve zadihtujem filcom ili nekim onim dihtovačem za prozore, ili nekim gumenim trakama, ali mi je majstor (kod Gorana momak koji mi inače vazda opravlja sve živo na Stilu) rekao da je to jako zajeban posao, i da nikako ne pokušavam sam jerbo je sve jako pipkavo i treba barem dvoje ljudi...

Pogledao je svakako držače motora, i kaže - ne bi trebalo da su problematični (nije proverio sve redom, pošto sam samo išao da mi zamene sijalicu na desnom faru) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene nervira to krckanje table i sigurno cu kad tad da je skidam, ali nigde ne mogu naci neko uputsvo kako se to zaista radi, tj redosled rada i polozaj srafova i zabica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

28022011144.jpg 28022011146.jpg

28022011147.jpg 28022011148.jpg

auto imao udes pa je ispucao i suvozacki air beg,ostalo se da videti na slikama :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast, Mikisxy. Kakav je to kupus od kablova, zica, treba to sve vratiti na svoje mesto. Za mene je to spansko selo. Zar mora cela tabla da se skida da bi se zamenili airbeogovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mikki

evo kako izgleda tabla kad ode suvozacev airbag

Capture.jpg

Capture1.jpg

@mikisxy

i ko ce sad to sve da vrati? :crybaby: srecan rad :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec taj stlo uveliko pegla drumove.posle nekoliko komada ide lakse.skida se i montira u radno vreme kad malo uvezbas :construction: .za suvozacki gornji kad ispali mora da se menja komplet tabla+zatezac pojasa+flesovanje centrale AB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Iwan: Pogledaj da li ti shkripuce ona sharka od vrata gde se stavi npr flasha da se hladi, tu ispod airbega suvozachevog. Meni to jako shkripuce (leva sharka) i ludim zbog toga... Takodje mi shkripuce ona mala ostavica gore na nebu, kod svetla, pokushavao sam sve zhivo i dan danas shripi :S

Nego, svaka chast onom ko je skinuo ovo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

par puta sam naletao da u stvari skripuckaju spojevi na cevima ventilacije ispod table.

PS.pa mora i to neko da radi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sto je najgore meni skripi cela instrument tabla.probam da je uhvatim iznad volana i cimnem je gore dole i cuje se skripanje..sta u stvari drzi tablu?kako moze da se pricvrsti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Bar dan...eto godisnjeg odmora i malo viska vremena...pa da ozivim temu...jel bi neko ko ima one divne crteze u 3d mogao da ih nakaci(vezano za instrument tablu...mesto srafova...zabica...itd...) pa da se malko zanimam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, upala mi je kartica izmedju table i soferke na vozackoj strani. Ima li jednostavnog resenja ili da trazim novu karticu :)

Edited by chiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko da objasni kako se skida insrument tabla i sta je sve potrebno da se poskida kako bi se doslo do malog hladnjaka posto mi pusta vodu i bude mokro ispod suvozaceve patosnice.Prvo sam mislio da je ono crevo od kondenza ali nije jer sam ocistio ali kada sam nesto radio oko motora skontam da nema pun odnosno na MAX antrifriza a posto mu je sad vreme za proveru reko da vidim stanje i imao sam sta da vidim stoji malo ispod MIN.Ja dolio kad posle dve nedelje isto.Kad ne koristim ventilaciju odnosno grejanje sve je ok ali cim se upali i radi duze krece da gubi tecnost.Pa mi zato treba pomoc da to resim ili preporucujete da nosim u servis pa da izujem min 10,000 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIsam znao niti cuo da postoji medjuprostor izmedju vetro stakla i ventilacije do sinoc kada mi je upao dokument(kao stara licna karta) samo je skliznula unutra. Pa sad ide pitanje, kuda je otislo, da li moze problem da napravi i kako da se resi, svakako zvacu staklara da vidim da se skine staklo i plastika sa brisacima. Sve u svemu strasnoooo i hvala unapred :angry:

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sta ce ti staklar za to. Ne zamlacuj se. Gde je upalo, upalo je iza table tu ce i da ostane :D jedino ako ti je dokumanat potreban onda rasturaj instrument tablu a ne staklo druze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se ja brate zamlacivao jer ne znam da li ce da ode negde druge da mi ne napravi veci problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@aleksandar984

Tema je spojena sa postojecom gde je vec pricano o ovoj problematici (iznad su i slike kako to sve izgleda rastureno). Sve u svemu, ako je izvodljivo, licno mislim da je lakse i kosta manje zivaca ili para izvaditi novi dokument (stari proglasiti za nevazeci), nego da se pokusava sa rasturanjem i vadjem zapalog dokumenta.

Uvek izbegavam da stavljam bilo sta na tablu, u bilo kom autu. Za cas posla moze da zavrsi iza table, ako je sitnije u otvorima ventilacije i eto teske zaje*ancije zbog trunke nepaznje. A bar je Stilo, za razliku od nekih drugih modela, po ovom pitanju neverovatno praktican - unutra ima pregrada, ostava, fioka, kaseta gde god se covek okrene. Cisto drugarski savet, da ne bude da su posle bitke svi generali.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...