Jump to content
FAS Goran
SevenByEight

Stilo 1.9 JTD - čuje se škripa...

Recommended Posts

Imam jos jedno pitanje. Ja sam iz BiH. E posto vidim da imaju i ovi ovlasteni servisi, pa sam kontao kod njih da odvezem da mi to urade, posto i ne poznajem nekih mehanicara dobrih. Samo da li su oni skupi, ima li neko iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na forumu, zbog preglednosti, nije praksa da pravimo kupusare od tema u kojima cemo pitati sve sto nas zanima.

Odgovarajuca tema o servisima: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/5125-fiatlanciaalfa-romeo-servisi-dileri-pozitivna-i-negativna-iskustva/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i u naslovu, problem je sto u zadnja dva dana kada krecem iz mesta cuje se neko cvrcanje-cvrkutanje par sekundi. Primetio sam da se po nekad isto cvrcanje cuje na primer u drugoj u leru. Cim se da jaci gas cvrcanje nestaje. Ne cvrci i kad je izbacen iz brzine ili ako se turira, znaci samo 2-3 sekunde kada krecem iz prve ili par sekundi u drugoj bez gasa. Pretrazio sam forum i nisam nasao slicnu temu, hvala na buducim odgovorima.

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje mi kao neka remenica , alternatora, radilice..

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MS PK said:

Deluje mi kao neka remenica , alternatora, radilice..

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 

Hajde pogledaj video, lepo se cuje. Cini mi se da je neki kais ili biiip li ga

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rocket

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom.

A slazem se sa Micom, najpre bih pregledao PK krug i stanje komponenti na njemu. Cesto zna da skripucka remenica alternatora kada krene da blokira, taman pregledati i stanje ostalog na krugu (spanera, rolera, PK kaisa, remenice radilice, na tom krugu je i kompresor klime)... Je li nesto od toga menjano skoro?

Cini mi se da je imalo jos par topica na kojima smo caskali na ovu temu, pre svega oko izbora i kvaliteta delova, probaj pomocu Search.

Inace, cest zvuk koji se na ulicama moze cuti kod prilicno "lepo" odrzavanih JTD-ova po nasim ulicama.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjano je sve sto se menja na velikom servisu. Sto se tice tih " odrzavanih " sinoc u gradu prodje pored mene Stilo karavan taxi koji skripi kao moj, ali skripi non stop. Doslo mi da ga pojurim i da pitam sta mu to skripi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remenica,kaiš,roleri, španeri.... Sve se to radi na V servisu, i dešava se da nešto ode, prokliza, zariba i pre predviđenog vremena za zamenu.

Mora se otvoriti hauba, pravi majstor će odmah utvrditi šta se čuje.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko menja remenice na velikom servisu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je remenica alternatora. Danas zamenjena plus stabilizatori i crevo hladnjaka koje je bas danas kod majstora propisalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta su ti montirali? Meni se lepo pokazala "Ruville". Zamenjena je pre 5 godina i sa njom je Stilo i prodat, ostalo na PK krugu je stavljeno iz originala, radilo je kao satic.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...