Jump to content
FAS Goran
oktopod

Saveti za bezbednu vožnju

Recommended Posts

Mene bukvalno uplasi situacija kada ne vidim pesacki od busa, a trebam na primer da skrenem i imam uslovno, bukvalno milim pored busa...

Gledaš da li se vide noge ispred busa ili iza ako se mimoilaziš. Nema veze da li ima ili nema pešački uvek se nađu pametni kad bus stoji i jure preko ulice. Ima puno da se piše ali i da se čita. Najbitnije da se i tako ponaša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da iz iskustva dam par saveta koji se tiču bezbednosti i vožnje, pošto mi je vožnja profesija zadnjih 28 godina.

izbegavajte koliko je moguće da sa kolima stajete sa desne strane kamiona, pogotovu u situaciji kada kamion skreće desno (uvek mu je potreban prostor da bi mogao da skrene a zbog dužine mora napraviti vrlo veliki luk)  druga situacija koja je veoma česta opet stajanje sa desne strane kamiona recimo na semaforu i prilikom kretanja prelaz levo ispred kamiona, treća situacija je opet kružni tok i vožnja sa desne strane kamiona tik uz njega. U više od 80% slučajeva kola se veoma teško mogu videti kada su pored kamiona i tada dolazi do kontakta vozila. Situacija se završava izgužvanim limom na kolima i malom štetom na kamionu. Pre nego što se nadjete u toj situaciji veoma je preporučljivo upotrebiti zvučni signal da bi vas vozač što pre primetio. O preticanju zaustavnom trakom na auto putu ne bi komentarisao ništa mislim da nema potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako ne treba raditi, zamalo da mi umakne da ga ne slikam, registracija grada iz zapadne Srbije

 

cxca31011.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strucnjaka na svakom koraku, mada nista me vise ne cudi...

Btw, kruzni tok na obilaznici oko Cacka (kod auto kuce Verona Moto) ili se varam ;) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sierra jel ti nikad nisi popio po gajbe pa seo za volan da odvezes kuminu drugaricu kuci(kosutnjak il neko slicno mesto)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok bre nikad, nisam smeo da se upustim u tu avanturu nikad plašio sam se psovaće me kući kad dodjem  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji jedini savjeti za bezbjednu voznju su voziti po pravilima, pazljivo i prilagoditi voznju uslovima na putu...


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji savet , ne koči saobraćaj i uvek gledaj iza sebe i naravno ispred. Što bi rekao budi uvek u toku sa saobraćajem da te neko sa svojom glupošću ne iznenadi.

Uvek će biti ludaka samo ih treba izbeći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne stavljati decije sediste na suvozacko tako da ti zaklanja retrovizor (malo pre videh jednu glupacu u Tupsonu jundaiju, stavila je sediste, a nije skinula nadstresnicu, i naravno, mrzi je da pomeri suvozacko sediste unazad. Ja je gledam iz busa kako pokusava nesto da vidi u desnom retrovizoru. Zasto svi zure negde toliko, gori pod nogama jbt, pa zar je toliki problem pomeriti sediste. A ova verovatno misli da je popila svu pamet sveta jer vozi satro SUV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da podelim sa vama moje iskustvo... krecem se putem u gradu sa fizicki odvojenim trakama (dve trake za jedan smer) i krecem se levom trakom, uskoro nailzi kruzni tok e sad za ulazak je ta leva a ja trba desno da se odvojim i bas pred kruzni tok postoji pesacki, kojeg retko ko prelazi i zna da postoji jer je na poprulicno nezgodnom mestu, elem levom ide kamion i neki auto iza, ja se presrojavam u desno a oni usporavaju za ulazak u kruzni tok ( ja se krecem negde 50-60 treca brzina) i u trnutku mi se ucini kao da kamion hoce da se presroji i desno zmigavac kao da je zasijao....mozda bljesak sunca ali to su stotinke... ja malo po gasu da prodjem pre nego sto se on prestroji.. i odjedanput ispred sebe sa negde 60-70 ugledam pesaka u mojoj traci.. kocim ...skripe gume... vidim da je gotovo... on me i ne cuje ... nastavlja da hoda i tako ga ja promasujem za 10tak santimetra i pogledam on nastavlja dalje da hoda nije me ni cuo ni video... opet me oblio znoj kada se setim... pouka nikad kamion ...autobus i sl ne preticati ...obilaziti sa desne strane... pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebitno sa leve ili sa desne strane, uvek usporiti na mestima gde mogu da se pojave pesaci koje mozda ne vidis od tog veceg vozila. Ovo pod obavezno kada se mimoilazi autobus koji stoji u stajalistu, pogotovo ako je u blizini jos i pesacki prelaz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crni led u Češkoj

 

Veliki pojas crnog leda je nekoliko automobila naterao na ''ples'' i sudar u Češkoj. Scena je snimljena preko kamere jednog kamiona kada je automobil ispred naglo izgubio kontrolu na putu.
Crni led je pojava providnog leda, a odnosi si se na tanak sloj leda na površini. Nije u stvari crn, nego skoro neprovidan, što omogućava crnom asfaltu da se vide kroz njega i odatle je termin crni led. Nije bila u pitanju prva nesreća, pošto ako pažljivo pogledate snimak, na 56oj sekundi ćete videti beli automobil kako izlazi sa puta u suprotnoj traci. Od tog trenutka, SUV udara u stub, dok u drugom snimku, drugi automobil udara u gore pomenuti.
 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prvom snimku vidimo da je vozac karavana pritisnuo kocnicu prilikom preticanja i zato se ovo desilo.Na ledu nikako kocnica!!!

Ali mi je zanimljiv vozac svetlo plavog Passat-a koji je hteo da skrene na pumpu i onda se predomislio i stao u zaustavnoj traci i tako s#ebao ovog sa crnim Cherokee-jem koji za zakuca u auto na pumpi.

 

Na drugom,kad se ovako nesto desi,ostati u autu i udaljiti se iz njega kad se ukaze prilika,a ne kao ovaj lik sto stoji pored auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne postavlja trougao , koliko znam to je obaveza po zakonu. Ja bi ih odvalio od života što nisu obeležili (kad ne sklanjaju vozila a pokretna su) mesto nezgode i ne upozoravaju druge učesnike da uspore i sl.  Druga stvar nikad se ne staje na autoputu šta god da je, uvek gledaš da se skloniš pored.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počinje lepo vreme i sve više je vozača motora na ulicama. Naravno treba biti maksimalno oprezan.

 

foto,2,15983,550.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, počeli su da zuje i da se provlače između traka, tako da pogotovu vodite računa prilikom prestrojavanja i skretanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

photo.jpg Emisija SAT: Pravila saobraćaja u kružnom toku

 

Podsećamo šta kažu propisi, kako treba da se krećete i ko ima prvenstvo prolaza na raskrsnicama sa kružnim tokom saobraćaja:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...