Jump to content
FAS Goran
oktopod

Saveti za bezbednu vožnju

Recommended Posts

Slažem se. Ako si baksuz ili ne paziš, možeš da pocepaš i dve, tada ti ne pomažu ni sprej ni "ćopavac" ni poluga ni jača dizalica, već brza i jevtina šlep služba.237.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali možda ti pomognu sprej + ćopavac, jer jedna može na sprej a druga ne može :thumbsup: Teoretski gledano, ako imaš dovoljno spreja, možda se izvadiš i sa sve 4 bušne :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se. Naoružaš se teorijom 217.gif, a u praksi:

- Gledaš da su ti gume uvek u solidnom stanju, naduvane po uputstvu

- Paziš kako voziš po rupetinama, izbegavaš ivičnjake207.gif

- Ne parkiraš pred tuđu garažu da ti ne izbuše gume231.gif

- Budeš fin sa komšijskom decom da ti ne izbuše sve četiri220.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^ bas zato sto nema znaka, postuje se pravilo, odnosno onaj koji je sa desne strane ima prednost.

Oni udju u sam tok, ali onda dodju do raskrsnice sa tobom i u tom trenu si im desni i imas prednost.

Ovo je jedan od redjih kruznih tokova u BG koji je ovako resen. Uglavnom svi imaju trougao na svim pritokama kruznom toku, pa je sam kruzni tok u stvari put sa prvenstvom prolaza.

ZZapitaces se, ali kad se iskljucujem ka Vojvode Stepe, svi pustaju mene? To je zato sto oni imaju stop (ili trougao, nisam siguran).

kad se iskljucim ka V.Stepe ,svi pustaju mene?...E sad kako da ja to znam,tj da oni treba da me puste,jer ako ne znam onda cu ja njih cekati,i tako cekamo jedni druge sve do... :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je definisano saobraćajnim znakom, kao što ti rekoh...nisam siguran da li je stop ili trougao.

A kako ćeš znati...upravo zbog toga su trougao i stop znak specifičnog oblika, razlikuju se od svih drugih (trougao je naopako okrenut, ostali su normalno okrenuti ili su okrugli, kvadratni..).

Pošto su specifičnog oblika, njih možeš da prepoznaš i "sa leđa", tako da ako nisi siguran ko ima prednost, pogledaj leđa znaka koji imaju i biće ti jasno :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da eliminišem muke oko zamene točkova kupio sam sprej. Onaj "ćopavac" i onako služi samo za vožnju do prvog vulkanizera. Ipak na dalja putovanja ga nosim.

e ja nemam copavu , imam pravu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ŠKOLA ZIMSKE VOŽNJE

Kako krenuti, voziti i kočiti po snijegu, ledu i mokroj podlozi, vozačke su vještine koje se ne uče u auto-školi, već se mogu steći samo praktičkim vježbanjem. Vožnja po debelom snijegu, zamrznutim prometnicama i pravoj gustoj snježnoj mećavi, problemi s kretanjem, upravljanjem, te zaustavljanjem po izuzetno skliskoj cesti, sve su to uvjeti na koje se polaznici auto-škole samo teoretski i tek površno upoznaju.

Većini vozača s tek položenim vozačkim ispitom, ali i onim sa dužim vozačkim stažem, ali s nedovoljno iskustva, nedostaje najvažnije, praktično iskustvo vožnje po snijegu i ledu, a koje nažalost sami moraju steći u svakodnevnom prometu s velikim rizikom od prometne nezgode. Vožnja po debelom snijegu, zamrznutim prometnicama i pravoj gustoj snježnoj mećavi, problemi s kretanjem, upravljanjem, te zaustavljanjem po izuzetno skliskoj cesti, sve su to uvjeti na koje se polaznici auto-škole samo teoretski i tek površno upoznaju.

Što nježnije, to sigurnije!

Velika količina snijega u relativno kratkom vremenu i niske temperature zraka znaju paralizirati cestovni promet, a vozači se kreću u dugačkim kolonama puževom brzinom. Ne treba posebno isticati da većina vozača nezna voziti po takvim teškim zimskim uvjetima, te se je pravovremenim podučavanjem vozača mogao smanjiti enormno velik broj prometnih nesreća, koje su zahvaljujući manjim brzinama uglavnom bile samo materijalne, ali s visokim novčanim iznosima, što najbolje znaju u osiguravajućim tvrtkama.Vožnja po snijegu i ledu zahtjeva izuzetno veliku vozačku vještinu koja se nažalost ne ući u auto-školi.

Kako krenuti, voziti i kočiti po snijegu i ledu vještine su koje se mogu steći samo praktičkim vježbanjem. Prvo i osnovno vozačko pravilo vožnje po snijegu i ledu, je nježnost. Sve radnje vezane s upravljanjem automobila moraju se izvoditi nježno, polagano i s velikim osjećajem, jer grube i nagle radnje vrlo brzo će zanesti automobil, što najčešće završava gubitkom kontrole nad vozilom, izletanjem sa ceste i prometnom nezgodom.

Kretanje s mjesta

Kada ste očistili automobil od snijega i leda možete sjesti u njega, pokrenuti motor i početi s vožnjom. Ako je ispred vozila i kotača puno neutabanog snijega potrebno ga je nogom ili još bolje lopatom (koja bi zimi trebala biti stalno u prtljažniku) barem djelomično očistiti. Neiskusnim vozačima najveći problem je krenuti s mjesta, jer zbog smanjenog trenja pogonski kotači puno brže proskliznu na mjestu. Zato je na snijegu i ledu potrebno dodati istu količinu gasa, ali pedalu spojke treba otpuštati znatno sporije i nježnije nego na suhom, kako bi kotači postupno zahvatili skliski led i snijeg, te pokrenuli vozilo.

Pedalu gasa držite jednako, a ako osjetite da su kotači počeli prosklizavati pritisnite malo spojku, te kad osjetite da su kotači prestali prosklizavati ponovo polako i nježno otpustite pedalu spojke, te odmah smanjite gas da ne razvite preveliku brzinu. Kretanje s namjernim prosklizavanjem spojke omogućit će lakše pokretanje vozila, ali s prosklizavanjem spojke ne smije se pretjerati da se mehanički ne ošteti. U pravilu kada je na cesti puno leda i snjega preporučljivo je s mjesta kretati u drugom stupnju prijenosa mjenjača. Za sve to treba puno osjećaja i što je najvažnije vježbe na praznom parkiralištu.

Ubrzavanje

Kada ste uspjeli pokrenuti automobil s mjesta, za daljnju vožnju na snijegu i ledu vrijede drugačija pravila s ubrzavanjem nego na suhoj podlozi. I sami ćete u praksi osjetiti da s previše gasa i previsokim okretajima motora dolazi do iznenadnog prosklizavanja pogonskih kotača ili, što je teže za kontrolirati, u kombinaciji sa bočnim zanošenjem. Ako vam se to desi, jedina pomoć je oduzimanje gasa, ali ne naglo već dovoljno brzo i nježno, a na kočnice skoro trebate zaboraviti, te ih koristiti samo kada je to nužno.

Kako će prevelik gas i previsoki okretaji motora u pravilu izazvati prosklizavanje pogonskih kotača za ubrzanje u svakom stupnju prijenosa mjenjača treba iskoristiti najviše trećinu gasa, tj. najviše trećinu od maksimalno dozvojenih brojeva okretaja. To znači da u viši stupanj prijenosa trebate prebaciti čim prije, ali u tom ne treba pretjerati. U svakom slučaju zvuk motora, te zvuk prosklizavanja pogonskih kotača najbolje su smjernice koliko ste vješti u zimskim uvjetima.

Vožnja i upravljanje

Pri izmjeni stupnja prijenosa pedalu gasa nježno otpustite (naglo otpuštanje gasa može zanesti vozilo), spojku pritisnite nježno, promjenite stupanj prijenosa mjenjača na više, počnite nježno otpuštati spojku i istovremneo dodajte gas, ali jako malo, puno manje nego na suhom. Pri skretanju ili promjeni pravca kretanja izbjegavajte odzuzimanje ili dodavanje gasa, jer u oba slučaja u tom trenutku može doći do nekontroliranog bočnog zanošenja vozila. Zato prije promjene smjera kretanja smanjite gas ili ga u potunosti otpustite, te ga nježno dodajte tek kada se vozilo počne pravocrtno kretati (ravno). Vožnja mora teći nježno i kontinuirano, kao da u prtljažniku vozite tisuću komada jaja, a koja ne želite razbiti.

Skretanje

Osim vještine rukovanja spojkom, gasom i mjenjačem od velike važnosti je ispravno rukovanje upravljačem. Svi pokreti upravljačem moraju biti meki, postupni i pravovremeni. Naglo zakretanje upravljača nije dopušteno, jer se na taj način vozilo može destabilizirati, zanijeti i to na takav način da ga vozač nije u stanju više zaustaviti, niti njime upravljati. Gradska skretanja u bočne ulice morat ćete ponekad napraviti zbog izuzetno skliske podloge doslovno puževom brzinom, a na cesti zavoje treba savladati dva do tri puta (ili više) nižom brzinom nego na suhom. Izmjene voznih trakova treba izvesti sa što manjim kutom zakreta upravljača, jer velika količina snijega može zablokirati i zanijeti vozilo.

Kočenje i trikovi

Kod prevelike brzine u zavoju u pravilu vozilo nastoji zadržati pravac kretanja, što znači da prednji kraj vozila nastoji u zavoju voziti ravno. U tom slučaju prvo što trebate učiniti je otpustiti papučicu gasa, dopustiti prednjim kotačima da prestanu klizati, tj. da se počnu okretati. Najveća pogreška večine vozača u takvoj situaciji je još jače zakretanje upravljača i prednjih kotača u smjeru zavoja, te panično kočenje, a trebali bi činiti baš suprotno. Kočiti treba tek u nuždi ovisno o situaciji, a u slučaju da vozilo želi u zavoju ravno dodatno zakretanje prednjih kotača u smjeru zavoja samo ih dodatno blokira pa s njima nije moguće upravljati.

Samo na prvi pogled suprotno logici, u takvom slučaju upravljač i prednje kotače treba zakrenuti u suprotnom smjeru od smjera zavoja kako bi se kotači izravnali i prije počeli okretati. Kada osjetite da se prednji kotači ponovo okreću, te da je vozilom moguće upravljati smjer vožnje, ponovo treba upravljač zakrenuti u smjeru zavoja, ali ne prejako, već koliko je potrebno. Cijela opisana radnja izvodi se relativno brzo i ovako opisana izgleda opasna i komplicirana, ali kada je probate izvesti u praksi i uvježbate, shvatit ćete da vas ovaj manevar može spasiti izletanja sa ceste i ostalih mukotrpnih komplikacija vezanih uz prometnu nezgodu.

Izvlačenje iz gliba

Zbog visokog snijega i jakog leda prije ili kasnije ćete doći u situaciju da sa svojim automobilom zapnete i da se sami nećete moći izvući. Pri pokretanju i tijekom vožnje od velike pomoći je i elektronski uređaj Traction Control koji sprečava nepotrebno prosklizavanje pogonskih kotača, te od vozača zahtjeva manje vještine. Ako nemate taj koristan uređaj iz sniježnog ili ledenog gliba možete se probati izvući tzv. "ljuljanjem" vozila naprijed natrag, brzim prebacivanjem mjenjača u vožnju naprijed i natrag, uz prosklizavanje spojke, te kada se dobije dovoljna inercija jačim dodavanjem gasa iz ledenog zagrljaja vozilo ćete moći izvući sami, prema naprijed ili unatrag.

Ako je previše snijega i leda, nema drugog rješenja, već lopatom ukloniti snijeg i led ispred svih kotača. Ako ručna kočnica djeluje na pogonske kotače (u pravilu kod vozila s pogonom na stražnje kotače) njenim djelomičnim potezanjem možete malo usporiti prosklizavanje pogonskih kotača i olašati pokretanje automobila. Naravno, ne smijete zaboraviti spustiti ručnu kočnicu kada nastavite vožnju.

Zaustavljanje

Za zaustavljanje vozila u najvećoj mjeri treba koristiti efekt kočenja motorom, a što je moguće manje koristiti kočnice. Kod kočenja motorom isto tako kao i kod ubrzavanja vozila, ne smije se pretjerati s okretajima, jer to može dovesti do blokiranja kotača kod prebacivanja u niži stupanj prijenosa. Pedalom spojke, gasa i mjenjačem i u ovom slučaju se rukuje kao i kod ubrzavanja, ali suprotnim redoslijedom. Za kočenje motorom treba znatno više prostora, što vozač treba uzeti u obzir.

Kočenje kočnicama zahtjeva vrlo dobar osjećaj, jer ako ste pregrubi ili presnažni s pedalom kočnice, kotači će brzo zablokirati, a tada se zaustavni put nekiliko puta produžuje. Pritisak noge na pedalu kočnice treba biti nježan, ne prenagli, te kada osjetite da kotači blokiraju popustite pritisak na pedalu kočnice. Ako nemate ugrađeni ABS sustav kočenja, koji sam sprečava blokiranje kotača pri preintenzivnom kočenju na snijegu i ledu, možete imitirati rad ABS kočionog uređaja brzim pritiskanjem i otpuštanjem pedale kočnice, ali za to treba puno vježbe i iskustva.

Naše savjete možete isprobati na praznom parkiralištu pokrivenom snijegom i ledom, sami ili još bolje u društvu iskusnog vozača koji će pomoći svojim savjetima. Malo praktične vježbe na sigurnom poligonu oslobodit će vozača straha, a u znatnoj mjeri će povećati sigurnost odvijanja prometa u otežanim zimskim uvjetima. Želimo vam nježnu, pažljivu i sigurnu vožnju i ne zaboravite, za sigurnu vožnju po snijegu treba puno vježbe i iskustva. Sniježni reli majstor ne postaje se preko noći.

Autor: Davor Kindy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo ga je ovaj iskomplikovao i preterao sa tim držanjem kvačila na pola i ljuljanjem napred nazad brzim promenama iz prve u rikverc :rofl:

Pa ne ljuljam se ja na ljuljašci, kreneš pa stisneš kvačilo sam se vrati pa kreneš opet i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Izvlačenje iz gliba

Zbog visokog snijega i jakog leda prije ili kasnije ćete doći u situaciju da sa svojim automobilom zapnete i da se sami nećete moći izvući. Pri pokretanju i tijekom vožnje od velike pomoći je i elektronski uređaj Traction Control koji sprečava nepotrebno prosklizavanje pogonskih kotača, te od vozača zahtjeva manje vještine. Ako nemate taj koristan uređaj iz sniježnog ili ledenog gliba možete se probati izvući tzv. "ljuljanjem" vozila naprijed natrag, brzim prebacivanjem mjenjača u vožnju naprijed i natrag, uz prosklizavanje spojke, te kada se dobije dovoljna inercija jačim dodavanjem gasa iz ledenog zagrljaja vozilo ćete moći izvući sami, prema naprijed ili unatrag.

Ako je previše snijega i leda, nema drugog rješenja, već lopatom ukloniti snijeg i led ispred svih kotača. Ako ručna kočnica djeluje na pogonske kotače (u pravilu kod vozila s pogonom na stražnje kotače) njenim djelomičnim potezanjem možete malo usporiti prosklizavanje pogonskih kotača i olašati pokretanje automobila. Naravno, ne smijete zaboraviti spustiti ručnu kočnicu kada nastavite vožnju.

Nekima je ovo postalo sasvim normalno :rolleyes: pogotovo kada se parkiraju... <_<:crybaby:

No nekako se uvek nadje neki fin gospodin koji bi malo da "pogura" :whistle:

Edited by njushkica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprezan i pametan vozač :

-Vozači se dele na defanzivne i ofanzivne.Defanzivan vozač nije vozač kukavica, nego pametan vozač.Defanzivna vožnja se sastoji u tome da vi dok ste za volanom mislite na to šta nepredviđeno može da uradi 8 vozača : vi, onaj iza vas, onaj iz suprotnog smera, onaj sa desne strane, onaj sa leve strane, 3 vozača ispred vas.

Pored ovih učesnika treba uzeti u obzir šta će nepromišljeno uraditi pešaci, biciklisti, motociklisti,...Na nekoj raskrsnici može se dogoditi da neko ne poštuje vašu prednost.Predviđajući takve mogućnosti vi ćete biti spremni da reagujete na najbolji način.Za razliku od vas, ofanzivni vozač vodi računa samo o sebi i svojim postupcima, a često ni na to, očekujući od drugoga da će ga izvući iz sosa.Defanzivna vožnja ne znači da treba voziti bojažljivo, nesigurno i sporo.Vozite normalno, onako kako dozvoljavaju uslovi saobraćaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta vozačima sve treba, osim zimskih guma

Stiže zima, osim adekvatnih guma, potrebno je da proverite stanje kočnica, akumulator, rashladni i sistem za grejanje, brisače... ali i da vozite pažljivo, da imate više strpljenja i razumevanja.

v268731p0.jpg

U periodu od 1. novembra do 1. aprila vozila moraju biti opremljena zimskom opremom, pre svega zimskim pneumaticima na sva četiri točka, ako se zbog vremenskih uslova na kolovozu nalazi sneg, led ili poledica.

Zimske pneumatike je važno koristiti ne samo zbog ispunjavanja zakonske obaveze, već pre svega zbog neuporedivo veće bezbednosti kretanja koju pružaju u odnosu na letnje, saopšteno je iz Agencije za bezbednost saobraćaja.

Iz Agencije takođe upozoravaju vozače da u slučaju snežnih padavina svoje vozilo očiste od snega i leda, zbog svoje, ali i bezbednosti ostalih učesnika u saobraćaju. I najmanji sloj leda i snega na staklima dovodi do smanjene vidljivosti puta i saobraćajnog toka, a ukoliko su delovi vozila prekriveni snegom, ono je manje vidljivo ostalim učesnicima u saobraćaju.

Ukoliko je temperatura vazduha oko nule, postoji opasnost da je kolovoz zaleđen na pojedinim mestima ili deonicama, kao što su mostovi, tuneli, useci, zaseci, deonice pored reka, osojne strane i slično, pa je neophodno oprezno kretanje svih učesnika u saobraćaju.

Takođe, podsećaju se i pešaci da se kreću trotoarima, poštuju saobraćajnu signalizaciju prilikom prelaženja preko ulice i ne koriste mobilne telefone i slušalice u tim trenucima.

Vozači bi radi bezbednosti trebalo da provere stanje kočnica, akumulator, rashladni i sistem za grejanje, brisače, grejače stakla i sve one delove vozila koji u zimskim uslovima mogu stvoriti probleme prilikom upravljanja vozilom.

Tokom vožnje u zimskim uslovima, od velike važnosti je da se drži veće odstojanje nego što je to uobičajeno, da se postepeno ubrzava, odnosno postepeno i blagovremeno koči, kao i da se izbegavaju nagle promene pravca kretanja.

Ako je loše vreme, uvek krenite ranije, zbog neophodnosti sporije vožnje i mogućih zastoja u saobraćaju. Budite pažljivi i tolerantni prema drugim učesnicima u saobraćaju, upozoravaju iz Agencije i dodaju da osim navedenog, vozačim tokom zime treba i više strpljenja i međusobnog razumevanja jer kretanje može biti oteđano i usporeno pri nepovoljnim vremenskim prilikama.

Izvor: Mondo.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sam sada video ovaj video. Trebao bi svako da ga pogleda, naročito ovi instruktori što nikoga ničemu ne nauče, kandidati sa PSP-om i rešenjem testova (po novom drugačije-sumljam bolje) i da potpišu da su upoznati sa posledicama. Niko se nije rodio sa znanjem i iskustvom ali koliko sam video svi su rođeni sa ja sam u pravu i bezobrazlukom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf! nije mi dobro posle ovoga!

Ovaj video bi trebalo da pogledaju svi nakon polozenog ispita i prijema vozacke dozvole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi bilo loše da ga prikazuju pre svakog dnevnika na svim televizijama i u pre sportskog pregleda. Španske, Venecuelanske, Turske i ostale sapunice ne treba preskočiti.

Inače strašno utiče na psihu i svi osete strah. Svi smo bili bar u nekoj sličnoj situaciji ili samo svedok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, baš utiče na psihu. Gledao sam sinoć kad si okačio i dosta razmišljao o tome, danas mahinalno kočim čim vidim pešački bez obzira što nema nikog u blizini..

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako drugari mene na poslu zovu majstore. U vožnji po gradu sam 100 % svog radnog vremena vozim zglobni autobus u Novosadskom GSP-u.

Samo par saveta mlađim vozačima da dam, da eto kad se nađu pored nekog autobusa kako bi trebalo da se ponašaju.

Pustite bus da se uključi sa autobuskog stajališta ako ste toliko iza autobusa da možete bezbedno usporiti skidanjem noge sa gasa ili laganim kočenjem (niko vas od vozača neće ugroziti ako ste na pola autobusa) , a po zakonu dužni ste da omogućite uključivanje vozila javnog prevoza. Nikada ali nikada ne pretičite autobus da biste neposredno ispred busa skrenuli na parking ili ulicu desno shvatite da je polupopunjen zglobni autobus težak preko 17-18 tona i da je jako teško ga zaustaviti, a u tom zaustavljanju obično neko padne u busu i povredi se ne daj bože neko dete ili trudna žena mislite na putnike u busu a ne na to kako ćete eto zeznuti vozača pa ga preseći!

Oslobodite žutu traku, ne ostavljajte vozila sa uključenim 4 migavca u žutoj traci.

Ako hoću da se prestrojim u krajnju levu i držim migavac ili me pusti da se prestrojim ili prođite ne puštajući me nemojte voziti pored mene istom brzinom. Ne jurite pored zaustvljenog busa na stanici ili ispred pešačkog deca istrčavaju ispred vozila može doći do tragedije (gledao sam svojim očima kako taksista udara pešaka kojeg sam pustio da pređe kolovoz)

Kada vidite bus samo pažljivo nikako gas gas, jer ljudi ne paze i ne gledaju i nehotično prelaze ulicu izleću a bus vam zakloni celu desnu stranu a kad vam neko izleti eto naglog kočenja ako je klizavo zanošenja i lupanja auta ili udaranja pešaka.

Drugari, prijatelji svaki dan sam u saobraćaju i ljudi svaki dan prave iste greške! Samo polako i opušteno ako nekad nekome popustite i napravite ustupak lepše ćete se osećati.

Nadam se da sam bar nekome pomogao ako ima neko neko pitanje neka me slobodno pita nije problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he opušteno druže Mijailoviću. :D 10 godina sam bio taksista a sad sam već 5 godina vozač autobusa, pa imam koliko toliko iskustva da ga podelim sa mladim vozačima i da im ukažem na najčešće probleme sa koijma se mi koji smo na radnom mestu u saobraćaju srećemo.

Evo kako to rade braća Rusi.

http://www.youtube.com/watch?v=P3-9bcbo2oE

Ima tu gomila klipova dosta sam ih pogledao ima ih nažalost dosta, pa ako mi možemo da izvučemo neku pouku, koliko sam ja primetio voze nenormalno brzo i nepoštuju prvenstva prolaza a crveno svetlo za njih ne postoji....

Edited by -Jovan-FF-

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako drugari mene na poslu zovu majstore.U vožnji po gradu sam 100 % svog radnog vremena vozim zglobni autobus u Novosadskom GSP-u. Samo par saveta mlađim vozačima da dam, da eto kad se nađu pored nekog autobusa kako bi trebalo da se ponašaju. Pustite bus da se uključi sa autobuskog stajališta ako ste toliko iza autobusa da možete bezbedno usporiti skidanjem noge sa gasa ili laganim kočenjem(niko vas od vozača neće ugroziti ako ste na pola autobusa) , a po zakonu dužni ste da omogućite uključivanje vozila javnog prevoza. Nikada ali nikada ne pretičite autobus da biste neposredno ispred busa skrenuli na parking ili ulicu desno shvatite da je polupopunjen zglobni autobus težak preko 17-18 tona i da je jako teško ga zaustaviti, a u tom zaustavljanju obično neko padne u busu i povredi se nedaj bože neko dete ili trudna žena mislite na putnike u busu a ne na to kako ćete eto zeznuti vozača pa ga preseći !Oslobodite žutu traku, ne ostavljajte vozila sa uključenim 4 migavca u žutoj traci.Ako hoću da se prestrojim u krajnju levu i držim migavac ili me pusti da se prestrojim ili prođite ne puštajući me nemojte voziti pored mene istom brzinom.Ne jurite pored zaustvljenog busa na stanici ili ispred pešačkog deca istrčavaju ispred vozila može doći do tragedije(gledao sam svojim očima kako taksista udara pešaka kojeg sam pustio da pređe kolovoz)Kada vidite bus samo pažljivo nikako gas gas, jer ljudi nepaze i negledaju i nehotično prelaze ulicu izleću a bus vam zakloni celu desnu stranu a kad vam neko izleti eto naglog kočenja ako je klizavo zanošenja i lupanja auta ili udaranja pešaka. Drugari prijatelji svaki dan sam u saobraćaju i ljudi svaki dan prave iste greške!Samo polako i opušteno ako nekad nekome popustite i napravite ustupak lepše ćete se osećati!Nadam se da sam bar nekome pomogao ako ima neko neko pitanje neka me slobodno pita nije problem!

Trebali bi svi da procitamo zaista...

Mene bukvalno uplasi situacija kada ne vidim pesacki od busa, a trebam na primer da skrenem i imam uslovno, bukvalno milim pored busa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...