Jump to content
FAS Goran
kocko rocko

Fiat Bravo/a 1.6 - problem sa paljenjem

Recommended Posts

To za ler gas moze biti stosta ali prvo treba iskljuciti da je razlog motor ler gasa posto je to najveca sansa da bude.

Kad turiras vruc motor jel izlazi crni ili plavkast dim?

Da li se kod hladnog motora i prvog paljenja kada tek upali pojavi plavkast dim na auspuhu?

I na kraju krajeva trosi li ulje da se primeti na sipci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da kad prvog paljenja malo se pojavi plavkast dim,a sto se tice potrosnje ulja trosi jako malo , al i ja sam malo zesci na gasu, pa Mislim da mora malo i pojesti ulja... al ja mislim da je tu neki problem sa strujom, jer nekad i kad ga ladnog upalim odma se ugasi, nema da onako brljavi pa da se ugasi nego momentalno se ugasi, kao da okrenem kljuc da ga gasim... ali nismo jos skidali taj step motor, jos cu to probati, pa vise ne znam sta da radim... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima plavkastog dima kod prvog paljenja onda verovatno gumice ventila pomalo propustaju dok auto stoji pa to sagori pri prvom paljenju,posle je kolicina ulja koje sagoreva mala pa se ne vidi ali ostaju svecice crne.

Samo ti skini taj motor i ocisti a kad vec skidas mogao si da ocistis i leptir gasa jer i to zna da zeza.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislis da ga taj motoric gusi, probacu i to, a kako da ocistim taj motoric, nekom tecnoscu posebno ili? Hvala ti puno na savetima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da ga gusi nego verovatno zaglavljuje pa ne moze da odrzava ler gas kako treba.

Naspricas ga sprejom za ciscenje karburatora.

Potrazi malo po forumu ima tema i o ciscenju leptira ler gasa sa sve slikama ;) (doduse za punta cini mi se ali sve je to slicno)

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=44458entry711529

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod majstora mi je auto vec 2 nedelje, pa cemo u ponedeljak to sve uraditi, videcemo sta ce biti, nadam se da je do toga :D:)

sad sam se setio, ja kad ugasim auto, cuje se kako se motoric pati da zatvori klapnu, sta vec radi, al bas se dosta cuje bucno... :) jel to to o cemu pricas :D jbg ja se bas ne razumem u to, al me jako interesuje.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuje se onako kako krci... znaci sve smo izmenjali, al to jos nismo dirali :D Hvala!

a jel moguce da zbog tog leptira, i step motorica ne pravi dobru smesu i CRNI SVECICE??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da je sve menjano sem svećica, ali ako su sve garave tu postoji i drugi problem. Prvo rešiti step m. pa preći na problem paljenja ako postoji.

Ne znamo kakvim su delovima zamenjeni stari ali nisi valjda takve sreće... :D

zulutapka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko moze neka izdvoji 1 min da pogleda video,snimio sam kako jutros auto nece da upali...kad je hladno pali iz 1,2 3 puta,ovo je sad upalio posle 25 minuta i mnogo potrosenih zivaca. Inace kad upali ne radi ono sto je sad radio a upalio sam ga sa master kljucem cenim da sam pokusavao obicnim 15min pa masterom 10min.

To je bilo oko od oko 7 i 15 pa sve do7 i 40 kad je konacno upalio. U 16h na poslu sam upalio iz prve da se preparkiram,oko 16 i 30 sam upalio iz 2 da idem kuci. Cenim da je anlaser ali neko iskusniji moze da kaze vise. :)

Evo i videa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze ovo sa kljucevima,samo alnaser kao sto si i sam pretpostavio.

Kod mene se desi retko kada je bas hladno da kada okrenem kljuc na paljenje alnaser "zakasni" 2-3 sekunde i onda upali.

Jednom samo nije hteo da upali nikako kad sam morao malo da ga cuknem.

Probaj da udaris alnaser sa nekim metalnim predmetom kada nece da upali,cisto da znas 100% da je to ako nakon toga odmah upali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ako moze neka slika gde se nalazi,malo sam ceprkao danas po motoru i gledao nesto sto bi licilo na to ali nisam bas nasao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sliku bas i nemam a alnaser se nalazi iza motora kada stojis ispred auta,

Mislim da je tesko videti ga bez kanala,probaj da zavuces ruku i "napipas" ga (da izvines ;) ) a mozes i da upratis debeli crveni kabal sa + akumulatora koji ide na alnaser.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima :) Planiram za vikend da posetim autoelektricara,procitao sam da preporucuju ljudi Grubac tamo kod Lestana pa cu tamo otici,to mi je najblize pa cu da vidim sta ce da kazu nisam ni mislio ja ista da ceprkam tu. A to masa znaci? Bas ne znam cemu sluzi kod auta odnosno svrha/uloga mase :D Potrazicu onda TO :D sutra preko dana cu da probam malo da ga ocukam da vidim desava li se sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Masa" je - pol akumulatora koji je doveden na citavu sasiju i limariju citavog auta,znaci velika vecina metalnih delova na autu je na masi to jest na njih je doveden direktno - pol sa akumulatora.

Tako isto i na alnaser zato pripazi kada budes cukao da ne spojis taj crveni kabal na negde na masu (a sve okolo je masa) a taj kabal inace nema osiguraca pa bi varnicilo za sve pare a moglo bi nesto da se i zapali.

Kao sto rece Mijailovic,mozda je bolje da ne diras nista jer koliko vidim nisi bas upucen u automajstorije a svrha foruma nije davati savete koji mogu da naskode necijem autu a kamoli zdravlju vlasnika pa je mozda najbolje da cukanje prepustis majstoru. ;)

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala jos jednom,definitivno necu ceprkati nista jer kakve sam srece digao bih u vazduh i sebe i auto i kucu i sve u 3 lepe :D Nisam upucen u automajstorije,tek sam od skoro uzeo auto. Pozz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatna stvar...udjem u auto upalim iz prve,dodjem do prodavnice na 1km voznje,ugasim naravno prodje par minuta vratim se upalim opet iz prve,odem do druge prodavnice na 2km voznje ugasim vratim se i opet iz prve upalim. Eto 3 puta za redom bez da i malo nasluti da se muci ili ima neki problem,sve glat 2-3 puta zaverglao i pali i sve normala...prosto ne mogu da verujem. Kako sam primetio samo kad je toplo ili motor topao tesko pali,kad je hladnije pali mnogo lakse ako ne iz prve onda iz 2-3 najvise...gremlini jel da? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam slican problem kod paljenja. I slazem se sa Gusarom u pitanju su biksne.

Ja sam imao problem da kada je auto hladan pali redovno, ali cim se zagreje nece da pali. I bila je problem samo biksna. Ona sam nije skupa ja sam je platio 100 dinara, ali je problem da se zameni jer je ona fabricki zalivena u kuciste anlasera, pa je majstor morao malo da zasece zadnji deo kucista i da stavi novu. Kad sam to zamenio auto pali kao metak.

Tako da menjaj biksne i resen ti je problem.

Edited by miladin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima. :thumbup: Idem za vikend kod majstora pa se javljam sta sam uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem resen danas zamenom bendixa,cetkica a biksne su bile isto u losijem stanju pa sam sve zamenio totalno. Sve preporuke za autoelektricara Grubac ,veoma korektni,brzi i povoljni. :thumbup: Auto preporodjen sto se tice paljenja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem prilikom paljenja sve je ok ima struje ima goriva ali nece da upali , daje znake ali to je sve?

Moze li mi neko pomoci ako zna sta moze da bude u pitanju :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...