Jump to content
FAS Goran
kocko rocko

Fiat Bravo/a 1.6 - problem sa paljenjem

Recommended Posts

Malo je cudno sto pali na kablove kako treba.

Jesi proveravao kakav je akumulator posto ECU pored ostalih parametara ocitava i napon akumulatora.

Ako se upalila lampica onda bi trebalo da je zapamcena greska koja se moze ocitati dijagnostikom i videces u cemu je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

novi momenti...juce nije hteo da upali ni na kablove, pa sam malo "drndao" alarm (ukljuci-iskljuci) i posle 3-4 puta on sastavi, pa sve vise postajem ubedjen da je mozda alarm taj koji pravi probleme...kinesko sraaaaa(biiiiiip)eeeeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima

Imam Bravu 1.6 16v,a uz nju i problem sa paljenjem....Naime,kad zaverglam,anlaser zuji i tek nakon 2-3 sekunde "prihvati" i upali.Ovo se ne dešava stalno,samo ponekad i nema veze sa vremenskim uslovima.Da li je u pitanju samo BENDIX ili još nešto?

Hvala unapred!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam, nadam se, resio moj problem...dijagnostika rekla senzor radilice. Kupio, zamenio i sad pali, mada ponekad malo duze vergla...nadam se da necu morati jos nesto da menjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiva tema. Jedna od rijetkih zamjerki koje imam za moju lybru (pored toga što nema 6. brzinu i ne preklapa se zadna klupa :cry: ) je duze verglanje ako je auto stajao par sati. Da isključim razlog koji je misa-r naveo uradio sam sledeći eksperiment. Palim je ujutru hladnu, vergla par sekundi i upali, odmah zatim je gasim i probam opet - takođe vergla par sekundi prije paljenja. Dakle nije do benzina jer je pri drugom verglanju benzin dopremljen gdje treba. Šta mislite, da li je Ok ovaj metod eliminacije?

Naredne nedelje ću da izmjerim kompresiju, samo se bojim da mi zbog toga ne vergla duže :lol:

Ono što može biti razlog, a provjeriću sa majstorom, je i kilav akumulator kojeg sam 3-4 puta zimus greškom skroz izpraznio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siguran metod za eliminaciju greske u sistemu napajanja gorivom ! :thumbsup: Velika verovatnoca da je aku. ako je i samo "verglanje" tromo mada moze biti slucaj i sa alnaserom ili masom i sl. Ja sam evo pre neki dan promenio senzor radilice jer i on moze uzrokovati slabo startovanje. Kod mene je bio slucaj da je oslabio , verovatno povretni signal, pa je brljavio tako da se desavalo da i u samom radu zeza auto. Uz to se povremeno pojavljivala greska loose con... Sada imam problemcic sa fuel sensor fault ali to je druga pricica. Da rezimiram, mnogo toga utice na start ali i na sam rad motora pa stoga ne treba zaobilaziti dijagnosticke uredjaje mada treba otvoriti oci kad je rec o rukovaocima istih ! :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da bude i da dizne cure - kaplju u mirovanju. Ukoliko u mometu kada auto posle duzeg vrglanja upali izbaci malo crnog dima to je to. Nije to sad dimna zavesa nego vrlo mala kolicina crnog dima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor radilice? Često čujem da to ljudi mjenjaju na kolima, i to ne samo 'talijanskim :D

Zar taj senzor brljavi kada su hladna kola a radi OK kada se zagriju?

ECU mi prijavljuje 2 greške, sporadično, ispis FiatECUScan:

22/3/2011 - P0335 - Crankshaft Position Sensor A circuit malfunction

The reason for this fault is that ECU has received invalid signal from the sensor.

26/4/2011 P0105 - MAP/BARO Pressure Circuit Malfunction

The reason for this fault is that ECU has received very low signal from the sensor.

Po P0335 mi se čini da je taj senzor za zamjenu.

Mada Lancia ide fino, baš uživam u vožnji. Nije nešto hitra, ipak je 1.6 motor, ali često ostavim službenu škodu i napravim par krugova sa Lybrom čisto da se nauživam :lol:

Kad smo kod metoda eliminacije, službena škoda će sutra poslužiti da preko kablova upalim Lybru, pa ako i dalje dugo vergla - nije do akumulatora.

Dim ne izbacuje, daleko bilo...

Veliko hvala na odgovorima a ako sam skrenuo sa teme admin - briši post slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Info, u mom slučaju je 80% do akumulatora. Kada sam jutro palio sa kablovima na drugom autu verglao je prihvatljivo kratko. Dakle, pred zimu novi akumulator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje da li je akumulator,proveri ti jos jednom parametre na dijagnostici,da budes 100% siguran! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, najcesce problemi polaze od slabog akumulatora i , kao sto je slucaj na Stilu, kutija sa osiguracima u motornom prostoru. Slabost povratnog signala sa senzora je verovatno uzrokovan slabom strujom. Kod mene nije bio slucaj. Itd...

p.s. Djekna(aku) jos nije ... , a ka' ce ?- Ne zna se ... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

kao sto sam naziv teme kaze desava mi se u posledenje vreme cesto ( zadnjih 10-ak dana 3-4 puta ) da jednostavno auto nece da upali. Prilikom okretanja kljuca u bravi ( upale se sve lampice )al kad treba da "zavergla" on prakticno mrtav.

Koliko sam primetio to mi se samo desava kad je auto zagrejan. Tacnije ako se vozi nekih pola sata - 45 min ili duze . Nakon toga nece da "cuje".

Onda ga ostavim nekih 15-20 min i upali najnormalnije. Inace i ujutru ili ako se ne vozi duze takodje pali odmah.

Akumulator je nov (2 meseca ) i ne verujem da je to problem jer je indikativno, kao sto sam objasnio, da bukvalno sve radi od potrosaca struje ( podizaci, svetla, ventilator,,,)

pomoc, sugestije???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta stvari moze tako da se manifestuje. Predlazem ti dijagnostiku i pregled sistema za napajanje gorivom pre svega. Jedna od mogucnosti je senzor polozaja radilice koji ume tako da pravi problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko sam shvatio auto nece da vergla uopste a kada vergla upali normalno?

U tom slucaju uzrok bi trebalo biti lako naci jer takav kvar moze da uzrokuje anlaser ili brava u najvecem broju slucajeva.

Koliko znam napajanje anlasera ide direktno sa brave i nema veze sa racunarom pa samim tim dijagnostika nema tu sta da utvrdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na brzim odgovorima, zaboravih da napomenem ( ako je uopste i bitno da ima i plin )

elem i meni lici na bravu jer kad nece da upali, kad izvadim kljuc iz same brave malo mi je "vruc".

ono sto mene j**e u ceoj ovoj prici jeste sto sasvim normalno pali kad je `ladan, takoreci iz prve, a kao sto opisah cim se voze duze i "zagreje@ posle toga ni da cuje.... pa cekam 15-20 min i onda upali...

ima li tu logike?

i kako proveriti ako je do brave koliko sam razumeo onda dijagnostika ne vidi taj problem?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav..

Cetkice alnasera. Nepamtim u praksi da sam morao menjati bravu ali kako kazu nista nas nesme iznenaditi i sto je nemoguce moguce je.

Elektricar ce brzo ustanoviti do cega je.

E sad ako ti izgubis tj ako ti se pogase sve lampice na instrument tabli pri paljenju onda je to nesto drugo.

Npr. kleme na akumulatoru probaj ocistiti mozda su oksidirale.

Onda mozes proveriti kakva ti je masa.

Masa na vozilima je mnogo bitna.

Moram da priznam dok sam radio u servisu pokrivao sam jedan deo autoputa Beograd Zagreb i retko kad su mi se desili neki kvarovi sto se tice elektrike na Fiatovim vozilima.

Kod njih odlazi bobina komp i poneki alternator a alnaser retko.

Ako se bar malo razumes oko elektrike daj kontakt i probaj auto upaliti direktno spojis onu debelu i tanku zicu ali predhodno proveri da lije izbacen iz brzine nemoj da prodjes kao ja da me auto nabije uzazid.

Znaci kad spojis te dve zice i alnaser pocne alnasovati onda je on ok onda te zeza nesto drugo ako ne definitivno je crkao alnaser.

Ako nisi radio nikad oko toga nemoj dirati nista predlazem da oteras majstoru.

Nadam se da sam ti bar malo pomogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaa.Nisam skontao da nece ni da se javi. Treba proveriti,kada ne pali, da li dolazi struja na mali kabal alnasera u trenutku startovanja. Nije bas pristupacno ali moze da se odradi. Ukoliko dolazi struja onda je problem u alnaseru. Ukoliko ne problem je bravica. Ipak bih stvar prepustio strucnjaku jer se nekad desava da struja koja dodje na alnaser nije dovoljno jaka usled korozije kabla ili mehanicog ostecenja pa moze se lazno posumnjati na alnaser.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala jos jednom!

e sad kako to proveriti kad se ne desava stalno :( ... odem kod majstora i on pali - sta raditi tad :(

gremlini... u svakom slucaju odnecu do gorana pa cemo videti sta on kaze i javljam sta je bilo

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem sa Puntom JTD i nakon promjene bendiksa anlasera sve je bilo OK sa paljenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar majstor mora dati pravu dijadnozu a ne mozda je ovo a mozda ono a tebe lupa po dzepu i na kraju izmenjas pola auta a kvar nije otklonjen.

To inace tako ispadne na kraju.

Ja kad sam ucio zanat i kad dam pogresnu dijagnozu meni majstor oduzme od plate toliko koliko kosta deo zato sto je ugradjen deo a kvar nije resen.

To mi se desilo 2 puta od tad dobro vodim racuna i tako bi trebali svi da radimo.

Govorim vam ovo iz razloga da dobro vodite racuna gde cete oterati auto na popravku.

Imate pravo da trazite da prisustvujete dok vam se auto popravlja.

Pozdrav

Majstor Goran ce to da resi verujem.

Pozdrav za kolegu imenjaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, drugari

Ujutru kada idem na posao i dok je auto hladan nece da upali iz prve. Znaci okrenem kljuc, cuje se pupma da radi, kada ona prestane dajem kontak i auto kao da pali jedan cilindar, radi 2 sekunde i ugasi se. Ponavljam proceduru ali sada kao da pali dva cilindra i opet se ugasi i tako do cetrvtog. Peti put vec pali sve, ali nekako neravnomerno, malo se gusi kasljuca ja mu dam malu pomoc u vidi gasa i on to nekako pregura i upali auto.

Ode na oko 1300-1400 obrtaja i sve dok ga ne spusti na 1000 obrtaja auto se cudno ponasa. Posle toga je sve ok. Radi kako treba i na bezinu i na plinu(sekven.) Popodne kada se vracam sa posla, do skora je palio bez problema, a sada vec nekoliko dana upali iz drugog puta,znaci ne kao ujutru iz 5-6, i relativno mirnije radi.

Veliki servis radjen pre 10000km kada su i zamenjene svecice, a dizne su ciscene pre 3000km. Zanimljivo je i to da dok dizne nisu ociscene auto je tesko palio samo kada se vracam sa posla i kada je bilo bas toplo, tj. spoljna temperatura bila visoka(doduse i sada je spoljna temperatura visoka i ujutru i popodne).

Drugari na sta sumljate? :question:

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.I ja imam sličan problem tako da vergla teško kao da je prazan akumulator i onda mi poništi sat i predjene km.Ja mislim da je to reč o kontakt bravi ili u klemama na akumulatoru sa toplom vodom ih oprati i sa toatnom mašću namazati subiće na klemama i najbitnija stvar ako ključ ima" kod" dal je orginalan ili narezivan pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam slicne probleme. Ako ne vozim jedan dan auto nema apsolutne sanse da ga upalim, okrenem kljuc odradi pumpa svoje i onda NISTA nema verglanja nista samo mi se sve resetuje sat i kilometri, bla, bla.

E sad, kablovi su ok svecice takodje, akumulator star 4-5 meseci i pun imam indikator koji pokazuje da je FULL akumulator, ako ga palim a da ne istekne 24h onda upali odmah ne znam da li shvatate ali kao da ima neki sat u sebi ako ga ugasim uvece u 20h i ne upalim ga do sutra u 21h nece da upali, ali ako ga ugasim uvece u 20h i sutra pokusam da ga upalim u 19h upali iz prve, e sad koji mu je djavo usao, jel ima neko nesto pametno da kaze?

Pozz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem sam imao na Puntu, otisao mi je alternator.Cim stoji preko noci nece ujutru da upali.

Posle remonta alternatora sve je bilo ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...