Jump to content
FAS Goran
kocko rocko

Fiat Bravo/a 1.6 - problem sa paljenjem

Recommended Posts

kakav osciloskop covece, on u ovom slucaju veze nema :) A senzor tek nema veze sa teskim verglanjem koliko ja znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Listajuci po stranim forumima video sam da ovaj problem najcesce nastaje zbog akumulatora, anlasera, kontakt brave ili lose mase- korodiranje  i sl. ( pogotovo kad je motor vruc, a masa losa - tada se zagreva i povecava otpor i anlaser nece da vergla - kao da je akumulator prazan ) Struja tada nema zatvoren krug i nastaje veliki otpor. U nekim slucajevima problem moze biti i mehanicke prirode, ali redje. Provericu masu - tako sto cu kabl za startovanje da spojim direktno sa minus kleme na kuciste anlasera. Akumulator je nov, a anlaser zamenjen repariranim, ali simptomi su i dalje tu, pa mi ostaje da proverim masu. Inace proveravao sam i akumulator, ne vuce struju i puni dobro.Moze biti i do anlasera, zazora biksni ( koji se povecava sa temperaturom, pa se rotor ukosi ), cetkica i sl. koje se takodje zagreju - od motora i izduva, tada im se smanjuje provodljivost, a poveca otpor-tzv "Heat Soak", pa ljudi stavlju neku termicku zastitu oko anlasera, ali mislim da ni ovo nije slucaj ( kako je radio do sada? ). Ako nije ni ovo provericu da nije brava-spojicu anlaser direktno srafcigerom. Napisacu ako nadjem resenje.

PS. senzor radilice daje signal za interval paljenja svecica, pa tada auto vergla, ali ne pali ili pali u pogresnom trenutku....

Edited by lomisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zezao senzor radilice nije hteo da pali tj. ugasi se u voznji i posle mozes ga verglas do sutra nece da upali, al cim se ohladi malo upali ko mina.

Izvadio, zamenio i savrseno sad radi.

My Samsung S6 sent this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je dobar elektro servis za reparaciju anlasera? Autokomanda i okolina. Znam za El.servis Bendix u Miklosicevoj...ili Zlaja kod palvog mosta....

Edited by lomisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo. Imam problem na svom bravu 1.6 16 v.  U voznji gubio snagu, pa se poceo gasiti. Dizo temperaturu

Sad nece da upali vise nikako, vergla ali se promjenio zvuk verglanja. Zupcasti citav, stoji fino na zubima, ne bi reko da je tu problem. 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam slicnih problema sa alanserom . fiat bravo 1,6 ladan upali bez problema a posle neke voznje kada stanem  ili jedva vergla alanser ili nece uopste . Terao sam kod autoelektricara 2 puta on kao sredi alanser radi neko vreme i on opet isto.  Da bih potom krenuo da trazim drugi polovan alanser da pazarim. Pogledam ja u upustvu za fiate koji ide alanser i imam sta da vidim. Ovi sto su mi prodali auto su stavili slabiji alanser od puntica od 0,9 kw a treba da ide od 1,3kw . Kako sam stavio drugi polovni vise nema problema. A senzor bregaste kada ode koliko znam auto vergla ali ako ovaj senzor ne radi onda auto ne zna u kom trenutku treba da baci varnicu pa zato nece da upali.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,pre dva dana sam menjao pumpu za gorivo posto je predhodna bila bukvalno istopljena  a i crevo na njoj je puklo.Jutros kad sam palio auto nisam čuo da zuji,posto imam i TNG pokušam da prebacim direktno na gorivo i naravno mulov.Da li je moguće da je crkla ili je neki problem sa strujom?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros nije hteo da upali ni na plin posto je takav uređaj pa zamolim komsiju da prespojimo za svaki slucaj.Kada sam dobio dodatnu struju od njega pumpa je proradila i auto je upalio iz prve.E sad da li je u pitanju akomulator ili nešto drugo idem danas da ispitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

Imam problem sa alnaserom na Fiat Bravo 1.6 16v. Elem sta se desava-kad zaverglam, cuje se samo da "zuji" tj. ne uzubljuje bendiks nego "vrti na prazno".. alnaser je kompletno rasklapan, cetkice dobre, zubi na bendiksu dobri, bendiks iskoci kad se alnaser prikljuci na napajanje..al kad se optereti(kad treba da se startuje motor) okrene eventualno 1-2 kruga i iskoci i nastavi da vrti na prazno. Mislio sam da je akumulator cak u pitanju(posto je vec star) ali pokusavao sam da palim i sa jacim aku ali isto se desava..

ako se nekom desavalo isto molim za savjet i misljenje..

hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ne znam sta bih ti rekao. Imam isti auto kao i ti. Sinoc nije hteo da zavergla. Culo se samo CAK CAK kad hocu da startujem. Sad sam bio kod auto elektricara. Kaze zaribao. Rasturio ga i podmazao zveknuo ulje malo i tovatnu mast. Evo ga pali kao budala. Nisam neki veliki strucnjak ali da nije kod tebe neki problem u zamajcu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio sam kod jednog majstora koji je spominjao i to sa bi mogli da budu osteceni zubi na zamajcu, al kaze tad se cuje krši kad verglaš, raspada se..a ovo kao da ne izbaci bendiks vec samo vrti u prazno..cuje se zuji.. alnaser rasklapan, podmazano vratilo, testirao alnaser i u slucaju kad je alnaser van-sve radi, izbaci bendiks, drzi, ne proklizuje..al kad se namontira i pokusa startovati motor, nekad uzubi i cim krene da vergla izbaci (vrti na prazno)... 

Trofeo nebitno vruc hladan nece da uzubi.. bice da cu morati uzeti drugi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na okretnici 23 ispod ibarske imas auto elektricara.On mi resio problem.Zamenio dva orbitalna zupcanika i radi ko nov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan svima 

imam fiat brava 1.6 16v 98 god 

kada stoji na Suncu i ne pali se od ujutru do predveče neće da upali vergla nekad odradi nekad ne pumpa i neće da upali. Zamenjen je senzor radilice, nova pumpa za gorivo, svecice 

jel možete nekako da mi pomognete ako znate nesto 

hvala puno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj prvo par puta da das samo kontakt pre nego sto hoces da ga upalis. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I pregledaj osigurac od pumpe... Obrati paznju jel ti ugasi kod kad das kontakt...

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan jako cudan problem 

Inace,bravo 1.6 16v sekvent plin,alu grana

Na trecem cilindru ima mnogo slabu varnicu

Menjano nekoliko bobina,seta kabli,svecica,cak je i komp menjan

I opet ima slabu varnicu na tom cilindru

Merena kompresija,sve je ok,a varnica slaba

Cak se i vidi kad se svecica prikopca van cilindra da je varnica nikakva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...