Jump to content
FAS Goran
St0ka

Lancia Lybra - gori crvena lampica od airbaga

Recommended Posts

Moje iskustvo sa Air Bag alarmom je sledeće:

Ako na Lybri nije bilo "ispucavanja" air bag-ova problem su konektori. Moj problem je nastao vožnjom od Novog Sada ka Beogradu starim putem, kroz Inđiju. Kako je ono tamo asfalt u tragovima, tokom vožnje mi se upalio famozni alarm. Problem izavao konektor ispod suvozačkog sedišta . WD 40 je kratkotrajno rešenje, potrebno je "nategnuti" kontakte u konektorima. Ovo je izvodljivo sajdžijskim ili bilo kakvim tankim šrafcigerom. Očito italijanski proizvođači prave vrlo meke konektore koji vremenom gube elastičnost pa ih je potrebno blagom deformacijom dovesti u ispravno stanje. Važno je sve ovo raditi sa ključem izvađenim iz brave i onda je velika šansa da se alarm ukloni samim rešavanjem ovog mehanočkog (kontaktnog) problema. Ako to radite dok je auto "pod kontaktom" velika je šansa da će uklanjanje alarma biti moguće jedino u servisu kao što je bio moj slučaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se jucer upalila lampica air baga, zajedno sa zutom lampicom one decije nosiljke na prednjem sedistu. To se desilo nakon montaze handsfree uredjaja, prilikom cega sam morao da skidam ics i cajgere.

Da li je moguce da je uzrok neki los kontakt na cajgerima?

Nista nisam dirao sa desne strane konzole, tamo gde se nalazi bravica za ukljucenje i iskljucenje suvozacevog air baga. Instalaciju sam provlacio sa leve strane. Okretanje te bravice nije urodilo plodom.

Skinucu cajgere danas opet da vidim.

E, da, slikacu vam da vidite kako izgleda sve to ispod.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne, nisam skidao volan. Izlazi tabla sasvim lepo pored volana. Probao sam danas, izgleda da nije do tih kontakata. Ostaje sumnja jos samo na ics, mada, ne znam kakve veze ics ima sa air bag instalacijom. Ko ce ga znati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ne znam sta da ti kazem, stvarno ni ja ne vidim neku vezu ics i air baga. Nego, mozda si neku instalaciju cackao koja je iza icsa a tice se suvozacevog airbaga i lock funkcije? Ne znam, da probas jedino na dijagnostici, jer ne mozes opet sve da skidas ispocetka i provjeravas zice, to je ogroman posao! da se ukljucila samo lampica od air baga, onda Ok, mozda da sumnjas na ostale stvari, ali kada je jos i taj sa zutom lampicom...dijagnostika!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas na diagnostici. Covek mi uklonio gresku. Mora da sam nesto cacnuo tamo dok sam kablirao kola. Sada se sve opet ponasa normalno. Pitao sam ga da proveri suvozacev air bag, kaze da je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege Lybrasi ako moze pomoc pre par dana imao sam kvar alternatora koji je otklonjen ali je napravio haos i na tabli popalio lampice od air bagova itd. Bio sam na dijagnostici covek mi obrisao sve greske prouzrokovane padom napona ali ostala je da svetli crvena lampica air baga coveculjka sa balonom i greska nece da se obrise ne znam sta je i ne znam sada kome da odvezem auto radi uklanjanja greske. Imam varijantu auta sa vozacevim suvozacevim air bagom i bocnim jastucima. Citao sam forum probao da izvucem konektore ispod sedista nije se nista promenilo, kakav li je kvar mogao nastati zbog crkavanja diodne ploce i reglera na alternatoru voleo bih znati da li postoji neki osigurac koji moze crci ili tako nesto? . Ako neko ima jos neki savet ili ideju ili majstora za ove stvari pisite u pitanju je Beograd hvala. Napomena auto je 2001 godiste imam ga tri godine ni najmanju gresku nije izbacivao do sada !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ne znam ali sam onako sa strane bacio oko na lap top pisalo je cini mi se unknown error tako nesto i pre toga neki brojevi

Edited by cojajoca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponovio sam postupak dijagnostike u auto servisu i kazu majstori crkao glavni modul sica 100 EU sa ugradnjom pa gde sad brate rodjeni posle alternatora :cry::crybaby: :crybaby: :crybaby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ja imam isti problem sa tim konektorom ispod sedista za air-bag, ali je polomljen, jel zna neko gde to ima da se kupi?

ako zna neko, molim da mi javi, :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj na otpadima.

A za prvu a mozda i trajnu pomoc. Skini konektor , vezi zicu na zicu i eto resenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega prvo cestitke za to sto si postao vlasnik na (the best car money can buy) Lancia Lybra.

Problem sa lampicom air bega imao sam i ja ali sam micao suvozacevo i moje sediste.Ispod se nalaze dzekovi koji najverojatnije su slabog kontakta i to com.prepoznaje kako gresku.Nista strasno samo idi nek ti je stave na dijagnostiku i nek ti izbrise gresku.Vozi dalje bez brige, ja dva puta sam bio na brisanje greske i prespoio dzekove i sada je ok.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja preporuka je da se te žice jednostavno preleme. Možda nije najpraktičnije, ali je najjtrajnije. Ionako je teško da će se nekad vaditi sjedište . Znam da su to radili na nekom od foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolega, da zaista je najbolji auto :)

i vama hvala:) nego dal ne dolazi do problema ako spojim direktno zice? jer video sam na konektoru ima neki osigurac, ili sta je vec, ne znam kako se to tacno zove, verovatno to njie osigurac samo ja ne znam kako se to zove sto ima na tom dzeku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolega, da zaista je najbolji auto :)

i vama hvala:) nego dal nedolazi do problema ako spojim direktno zice? jer video sam na konektoru ima neki osigurac, ili sta je vec, ne znam kako se to tacno zove, verovatno to njie osigurac samo ja ne znam kako se to zove sto ima na tom dzeku

Ne bi trebalo da ima nešto. Ja se ne sjećam da je bilo išta osim samog konektora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bunkeru s desne strane je nekakav žuti glavni konektor za airbag. Meni se je stalno javljala greška dok nisam malo očistio spoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde malo bolje opiši tu "poziciju". Šta je to "bunker" ? Starana suvozača, jel tako ? Ako možeš da slikaš i postaviš sliku - bilo bi idealno. I meni se povremeno pali sijalica za airbag. Upali se sama od sebe, gori neko vreme - pa se ugasi. Kad sam kupio kabl za dijagnostiku, obrisao sam gomilu grešaka, i mislio da će sada biti ok, ali jok. I dalje se povremeno upali, pa onda ugasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle bunker je prtljažni prostor, a kabel se nalazi s desne strane istoga, mislim da je negdje pri vrhu, kamo završava tapicerung. Konektor je žute boje. Ako je u pitanju sedan.

Što se tiče greške, meni se nije nikada sama poništila već sam morao svaki put na digagnostiku.

Probati ću slikati pa ću staviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni se javio famozni coveculjak sa crvenom loptom u krilu :) skidao sam plastike radi ciscenja one lepljive smole pa sam morao sedista vise puta pomerati, ispratio sam celu temu i ocisticu za pocetak i pritegnuti sve kontakte koje nadjem, ali me brine jedan slobodan konektor koji visi ispod suvozacevog sedista, upravo ovaj:

 

DSC_0486.jpg

 

zna li neko otkud on tu, da nije za neku kontrolu, dijagnostiku necega? nisam ga primetio dok nisam skinuo onu plastiku ispred sedista...

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni se javio famozni coveculjak sa crvenom loptom u krilu :) skidao sam plastike radi ciscenja one lepljive smole pa sam morao sedista vise puta pomerati, ispratio sam celu temu i ocisticu za pocetak i pritegnuti sve kontakte koje nadjem, ali me brine jedan slobodan konektor koji visi ispod suvozacevog sedista, upravo ovaj:

 

DSC_0486.jpg

 

zna li neko otkud on tu, da nije za neku kontrolu, dijagnostiku necega? nisam ga primetio dok nisam skinuo onu plastiku ispred sedista...

hvala

to je za grejac sedista, koji tvoja lybra nema... :ball:

Share this post


Link to post
Share on other sites

odmascivao sam i pritego konektore, ispod oba sedista po jedan jel tako? nema drugih? ali nista se ne desava, i dalje svetli lampica, pre dijagnostike, da li da ceprkam oko one kutije ispod suvozacevog sedista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam obrisao gresku. I posle se nije javljala

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...