Jump to content
FAS Goran
St0ka

Lancia Lybra - gori crvena lampica od airbaga

Recommended Posts

odmascivao sam i pritego konektore, ispod oba sedista po jedan jel tako? nema drugih? ali nista se ne desava, i dalje svetli lampica, pre dijagnostike, da li da ceprkam oko one kutije ispod suvozacevog sedista?

 

 

Ja sam obrisao gresku. I posle se nije javljala

@sashicus idi negde na dijagnostiku...

@bglion i ja sam dva puta ponistio gresku, medjutim palilo se opet i onda je dijagnostika pokazala da je riknuo komp od air bagova...te je radio sabac za 30 evrica polovan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko nije pomenuo 3 kom. 2-pinskih konektora okidaca airbegova, a nisam ih video ni u dokumentaciji, koji se nalaze tacno iza kasete ispred suvozaca. Vide se kada se skine kaseta. Preprskao sam ih i razradio, i greska je eliminisana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradio sam alarm u servisu ali posle ugradnje gori lampica airbag, vratio se ali lik kaze ne znam ja sve sam ok povezao. da li mi neko moze pomoci sta raditi. Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da je majstor prilikom ugradnje alarma bocnuo pogrešnu žicu probnom lampom, pa se upalila greška. 99% je to, dešava se.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema šta da gledaš , odeš na dijagnostiku i obrišeš grešku. Ako se greška ne ponavlja odeš sa računom kod majstora i refundira ti troškove.

Verovatno dok je tražio žice za migavce, pipao po svim i nabo pogrešnu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hi ppl,

 

evo prvi problem s mojom, ocekivao sam talijanske musice :) 

 

Znaci ovu nedjelju, zena sjedne za volan Lybre, ja na Vespu i pravac put od cca 300 km. Negdje na polovici puta joj se upalila lampica za Airbag. Zakljucih da je greska na sjedalu, koje je ona pomaknula kako bi sebi podesila vozacku poziciju. Jucer, skinuh konektore, pospricah ih sa kontakt sprejem (za elektronicke kontakte) i vratio nazad.

 

Lampica i dalje gori...trebam li ic na resetiranje greske? 

Ako ne odem odmah, kakve su posljedice, tesko mi je naci majstora trenutno za to. (U planu mi je kupiti kabel na ebayu pa to sam radit).

Jos jedno pitanje za Lybrase, na suvozackom sjedalu mi je veci konektor odspojen a jedan mali spojen, normalno ili?

 

Tnx ljudi! 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo treba da obrises gresku na kompjuter koja traje svega 5 min, jer se i meni nakon puno povlacenja sjedala zna se ukljuciti lampica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, ok, tnx,to me zanimalo, do sad ga nisam isprobao, niti nemam namjeru :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle bunker je prtljažni prostor, a kabel se nalazi s desne strane istoga, mislim da je negdje pri vrhu, kamo završava tapicerung. Konektor je žute boje. Ako je u pitanju sedan.

Što se tiče greške, meni se nije nikada sama poništila već sam morao svaki put na digagnostiku.

Probati ću slikati pa ću staviti.

 

Dakle da ponovim pošto svi pišete da imate isti problem a nitko nije ovo probao već svi čačkate ispod sjedala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze malo pomoci, kako tocno pristupit doticnom konektoru u bunkeru kod desnog kotaca? 

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je to tamo gdje je pojacalo i subwoofer? Hvala ti! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao sedan verziju, kod nje su sub i pojačalo na različitim mjestima. Iza ovoga tapicerunga:

 

cxca84017.jpg

 

 

Ovaj crveni pravokutnik nema veze s pozicijom, našao se na slici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala ti, vidim dosta posla oko rastavljanja, morat cu si uzet koji sat da to napravim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozzz,kod mene se pojavila crvena lampica airbaga i znam da se radi o nekom konektoru ispod suvozacevog sjedista,povirio sam i vidio da je jedan konektor normalno ustekaan i on je zute boje dok jedan konektor koji dolazi negdje iz poda stoji onako istekan iz necega i nikako nemogu odkriti gdje je bio ustekan a on je crne boje bivsi vlasnik mi je rekao da se lampica airbaga upalilia nakon sto je neki seljak jako drmnuo sjediste unazad e sad gdje bi se taj konektor moga ustekati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigde.

To je verovatno instalacija za elektropodesiva sedista ili grejace  sedista.

 

Skini zuti konektor porpskaj nekim kontakt sprejem i vrati nazad.

 

Nece se ugasiti odmah , mozda posle 2 paljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...moj majstor je airbag lampicu rešio tako što je sa oba kontakta ispod oba prednja sedišta izvadio neke elastične polu-osigurače iz konektora. Kaže da oni prave kontakt jer su blizu nekim metalnim delovima u konektoru, pa prilikom pomeranja sedišta samo dodirnu okolni metal i upale lampicu. Airbag je funkcionalan i bez tik malih metalnih komadića, a konektori su spojeni, zabravljeni... lampica ne sija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojavio se i meni problem da prijavljuje airbag...probao da resim konektore ispod sedista al i dalje je lampica ypaljena, prikacio na dijagnostiku i izbacila je gresku veliki otpor na kontaktu prozorskog airbaga na vozacevoj strani...hmmm sad da ne bih prckao bzvz dal ima neko ili zna gde mogu danadjem semu/skicu instalacije airbagova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno! :rolleyes:

Sad vidim da nema prikazanih jastuka u stubovima..nema veze i ovo bi trebalo da odradi posao koliko da znam gde je sta da ne rasturam ceo auto...;)

Edited by pupufna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...