Jump to content
FAS Goran
St0ka

Lancia Lybra - gori crvena lampica od airbaga

Recommended Posts

8 minutes ago, Markobgd said:

Neće da obriše u smislu da nedozvoljava pristup toj opciji ili se po brisanju iste greške jave ponovo?

Ne dozvoljava pristup. Greške ni jednog trenutka nisam mogao da obrišem. Krenem ja da ih brišem, opcija je dostupna. Ali posle par sekundi javi da ne može da ih obriše.

 

Edited by mradosav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa o tome ti pričam.:D

Potrebno je da pristupiš preko uređaja KKL sa prekidačem za menjanje pinova.

Preko njega možeš pristupiti centrali Airbag-a i obrisati greške.

 

Ovo ti je potrebno.

 Screenshot_2016-09-24-11-45-39.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Markobgd said:

Pa o tome ti pričam.:D

Potrebno je da pristupiš preko uređaja KKL sa prekidačem za menjanje pinova.

Preko njega možeš pristupiti centrali Airbag-a i obrisati greške.

 

Ovo ti je potrebno.

 Screenshot_2016-09-24-11-45-39.png

To i imam. Prekidač u položaju 2 (drugi položaj s leva). U tom položaju jedino može da se pristupi Airbagu. Tada pročitam sve one podatke sa slika. I kada krenem u opciju brisanja (dugme brisanje je dostupno) dijagnostika posle par sekundi javi da ne može da ih izbriše.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A možeš i jednostavno zamoliti nekad nekoga od kolega koji imaju KKL a dolaze na nedeljno okupljanje na parkingu kod Intera da ponesu isti pa da ti se obriše greška časkom for free što bi se reklo osim ako ne insistiraš da poneseš neki sok:D.

 

 

EDIT: kucali smo u isto vreme.

Onda ne znam kako da ti pomognem. Javiće se neko već.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Markobgd said:

A možeš i jednostavno zamoliti nekad nekoga od kolega koji imaju KKL a dolaze na nedeljno okupljanje na parkingu kod Intera da ponesu isti pa da ti se obriše greška časkom for free što bi se reklo osim ako ne insistiraš da poneseš neki sok:D.

 

 

EDIT: kucali smo u isto vreme.

Onda ne znam kako da ti pomognem. Javiće se neko već.

 

U svakom slučaju hvala Marko. A gde je tačno to  okupljanje na parkingu kod Intera?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko

Meni se nekad upali lampica i samo čacnem konektor(da prostis dole) i ugasi se za par sekundi

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 24.9.2016. at 11:08 AM, mradosav said:

Pozdrav svima,

kao i svi u ovoj temi imam problem sa Airbagovima, tj. onom crvenom lampicom. Kada sam kupio auto na početku ove godine sve je radilo normalno. Bez lampice. Posle toga sam ja skidao sedišta (naravno bez da sam otkačio akumulator - nisam znao da treba), jer mi je sedište vozača bilo u jako lošem stanju pa sam samo sedalni deo sedišta vozača i suvozača izmenjao. Sedišta sam vratio, priključio one konektore i od tad mi gori lampica. Konektore sam prska sa WD40 ali problem se nije rešio. Konektor ispod suvozačevog sedišta sam izbacio, žice sam zalemio, bar da eliminišem taj konektor. Lampica je i dalje upaljena. Evo šta pokazuje dijagbostika. Šta mi valja činiti?

4.png

5.png

U medjuvremenu sam izbacio i konektor ispod vozačevog sedišta. Dijagnostika i dalje prijavljuje iste greške i neće da ih obriše. Ostao je još samo konektor u gepeku, ali njega nisam dirao. Šta dalje? Neki predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/3/2016 at 8:59 AM, mradosav said:

U medjuvremenu sam izbacio i konektor ispod vozačevog sedišta. Dijagnostika i dalje prijavljuje iste greške i neće da ih obriše. Ostao je još samo konektor u gepeku, ali njega nisam dirao. Šta dalje? Neki predlog?

imas konektor koji isto pravi problem, a nalazi se iza kasete kod suvozaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4.10.2016. at 9:57 AM, cika_kole said:

imas konektor koji isto pravi problem, a nalazi se iza kasete kod suvozaca...

Hvala na predlogu. Sada u nedelju izvadio sam kasetu kod suvozača i iza nje je bilo tri konektora, dva žuta i jedan narandžasti. Pinove u njima sam naprskao sa wd40. Posle brisanja grešaka dijagnostikom obrisana je greška na suvozačevoj strani ali je ostala greška na strani vozača. Da li na strani vozača postoji još neki konektor koji može da pravi problem? Da potsetim, konektori ispod sedišta suvozača i vozača su izbačeni a žice zalemljene. Lampica i dalje svetli. Još neki predlog?

Edited by mradosav

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, mradosav said:

Hvala na predlogu. Sada u nedelju izvadio sam kasetu kod suvozača i iza nje je bilo tri konektora, dva žuta i jedan narandžasti. Pinove u njima sam naprskao sa wd40. Posle brisanja grešaka dijagnostikom obrisana je greška na suvozačevoj strani ali je ostala greška na strani vozača. Da li na strani vozača postoji još neki konektor koji može da pravi problem? Da potsetim, konektori ispod sedišta suvozača i vozača su izbačeni a žice zalemljene. Lampica i dalje svetli. Još neki predlog?

 

skidaj airbag sa volana, ispod je spulna. mozes i to da prekontrolises i naprskas...to je za vozaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/18/2016 at 8:29 PM, cika_kole said:

 

skidaj airbag sa volana, ispod je spulna. mozes i to da prekontrolises i naprskas...to je za vozaca...

Danas skidao i airbag sa volana, naprskao kontakte sa WD40 i sve vratio nazad. Dijagnostika nije uspela da obrise gresku na vozacevoj strani. Šta dalje? Ima li još neki konektor koji može da pravi problem? Gde su konektori u gepeku? Karavan je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojavile mi se ove greške i neće da se izbrišu, da li neko ima ideju šta da radim. Konektor u gepeku sam nekad pre prskao kontakt sprejem ali ću pokušati opet. Može li jastuk sam od sebe da pravi problem ili je uvek do konektora? 

airbag.jpg

Edited by stefaan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na karavanu sam imao problem sa upaljenom crvenom airbag lampicu, pa sam pokušao očistiti prednje konektore ispod sedišta ali bez rezultata. Nisam uspeo naćo onaj u gepeku ali sam slučajno otkrio gde se sakrio, pa sa sa malo wd40 rešio problem.

Pozicija konektora je iza zadnjeg desnog sedišta. Obori se naslon, a iza naslona na plastici prema krilu se nalazi plastični poklopac. Kod mene je žuti konektor bio na poklopcu sa unutrašnje strane. Dalje je lako, odspojiš, prsneš sprej, spojiš i voziš :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 30.10.2016. at 8:30 PM, mradosav said:

Danas skidao i airbag sa volana, naprskao kontakte sa WD40 i sve vratio nazad. Dijagnostika nije uspela da obrise gresku na vozacevoj strani. Šta dalje? Ima li još neki konektor koji može da pravi problem? Gde su konektori u gepeku? Karavan je u pitanju.

Rezime svega što sam radio po pitanu senzora AIR bagova: 

- konektori ispod sedišta izbačeni, žice zalemljenje,

- konektori kod zadnjih sedišta, i levo i desno, izbačeni, žice zalemljene,

- konektori iza kasete naprskani sa WD40,

- konektor u volanu naprskan sa WD40,

- konektori na kompjuteru naprskani sa WD40

- greške izbrisane dijagnostikom

- crvena lampica ugašena

 

To je tako radilo jedno 2-3 meseca i onda su se upalile obe lampice: crvena i ona narandžasta koja kada upalite auto treperi par sekundi i onda se ugasi. Sada se više ne gasi. Stalno su mi upaljene i crvena i narandžasta.. Dijagnostika na suvozačevom sedištu pokazuje grešku koja ne može da se obriše. Šta dalje? Mislim da je crkao senzor sedišta suvozača. Jedino ne znam gde se on nalazi. Ako neko ima neki savet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

menjaj centralu air bag-a...nalazi se iza pepeljare... sa suvazaceve strane skines onu oplatu, par srafova i zamenis je...ja sam menjao na mojoj lybri mislim da sam je platio bio nekih 25 evra, ali to bese pre cetiri godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem na Fiat Marei 1,9 jtd, menjao sam instrument tablu (kilometar sat, obrtaji, temperaturu gorivo) i akumulator, od zamene počela je da mi gori sijalica za air bag, konsultovao se sa nekim, kazu otkači klemu da se resetuje komp, radio to i ništa, Sta predlazete

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od pre par dana sija lampica crvena airbega.Bio na dijagnostiku,kaze airbeg zavesice suvozača dobija preveliki napon.E sad sta je tu resenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...